S.V.

05. 09. 2024. 22:40 >> 22:47

LIGA NACIJA

Srbija zaustavila Španiju, Portugal savladao Hrvatsku

Fudbaleri Srbije igrali su bez golova sa aktuelnim prvacima Evrope, selekcijom Španije u Beogradu, u prvom meču grupe četiri "A" Lige nacija.

Španija je imala inicijativu u Beogradu, ali je odbrana Srbije uspjela da odbije sve nalete.

Ni tim Dragana Stojkovića, međutim, nije bio bez odgovora u ofanzivi.

U 32. minutu u protivničkom šesnaestercu pao je Luka Jović, da bi sudija samo odmahnuo rukom.

Uslijedila je kontra Španaca, koju je udarcem završio Peres, ali je Rajković odlično intervenisao.

A onda je Srbija u 35. minutu imala zicer nad zicerima - Živković je proigrao Jovića, koji je u situaciji jedan na jedan sa Rajom šutirao pored stative.

U nastavku Španija je pritiskala, a najbolje dvije šanse imala je u posljednjih 15 minuta.

Rajković je zaustavio udarac Grimalda iz slobodnjaka, a Ruis je iz izgledne pozicije umjesto da šutira , driblao, pa je ostalo 0:0.

U istoj grupi, Danska je golovima Dorgua i Hojbjerga u finišu stigla do pobjede nad Švajcarskom 2:0. Posao je domaćinu bio olakšan jer su u drugom dijelu isključeni Elvedi i Džaka.

Portugal je na svom terenu savladao Hrvatsku 2:1.

Domaćin je bolje počeo meč i vrlo brzo stigao do 2:0.

Nakon što je mrežu Livakovića u sedmom minutu pogodio Dalo, u 34. je na scenu stupio Ronaldo.

Sjajno je natrčao na centaršut Mendeša i pogodio mrežu. Bio je to njegov 900. pogodak u karijeri.

Smanjili su Hrvati u finišu prvog dijela autogolom Daloa, ali nisu imali snage za nešto više.

U istoj grupi, Škotska i Poljska su odigrale dramatičan meč, na kraju 3:2 za goste, koji su imali vođstvo od 2:0 (pogodili Šimanski i Levandovski).

Škote su u igru vratili Gilmor i Mektomini.

Ipak, u sedmom minutu nadoknade, Zalevski je iz penala donio trijumf Poljacima.