S.V.

05. 09. 2024. 16:20 >> 21:27

evropsko prvenstvo u burgasu

Mladi vaterpolisti nakon peteraca pobijedili Srbiju, za finale sa Mađarima

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore izborila je plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Burgasu, pošto je nakon peteraca savladala Srbiju 18:17. U regularnom dijelu je bilo 13:13.

Crna Gora je u grupnoj fazi doživjela tri poraza, ali je odigrala odlično kada je bilo najpotrebnije.

Na drugoj strani, Srbija u grupnoj fazi upisala tri trijumfa, nad Grčkom, Njemačkom i Italijom.

Naša ekipa je loše ušla u meč, što je rival iskoristio i nakon tri minuta igre poveo 3:0.

Stupar je smanjio na 3:1, ali je Bodiroga u završnici uvodne dionice vratio tri gola prednosti Srbiji 4:1.

Krstić je na startu druge dionice prvi put donio "delfinima" četiri gola viška 5:1.

Reagovala je nakon toga naša ekipa i sa tri vezana gola uhvatila priključak 5:4. Na poluvremenu je bilo 6:5 za Srbiju.

Treća četvrtina donijela je igru gol za gol pa se u posljednjih osam minuta ušlo sa neriješenim rezultatom 10:10.

Tako se nastavilo i u četvrtoj četvrtini, Stupar je petim golom donio 13:12, na 3.21 do kraja. Potom nismo iskoristili nekoliko napada za plus dva,što je kaznio Đukanović 13:13, pola minuta prije kraja,

Nismo iskoristili napad za pobjedu i otišlo se u peterce.

Tamo smo imali više snage i koncentracije, golman Bjelica je odbranio dva peterca za slavlje naših momaka.

Računajući i peterce, najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Danilo Stupar sa čak šest golova, po tri su upisali Srđan Janović i Strahinja Gojković, po dva Balša Vučković i Tim Perov, a po jedan Draško Samardžić i Nikola Petrović.

Protivnik Crne Gore u polufinalu, koje se igra sjutra, biće Mađarska.