S.V.

06. 09. 2024. 17:05 >> 17:31
1

ep u burgasu

Sinovi velikana odveli mlade "ajkule" u finale: Srđan Janović i Strahinja Gojković dali po tri gola

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore izborila je plasman u finale Evropskog prvenstva u Burgasu, pobjedom nad Mađarskom 6:5.

Srđan Janović i Strahinja Gojković, sinovi naših proslavljenih igrača Nikole i Vlada, dali su sve golove za Crnu Goru - svaki od njih po tri.

Naši momci će u subotu u finalu igrati sa pobjednikom današnjeg duela Španije i Hrvatske.

Naša reprezentacija se ujedno revanširala rivalu za poraz u grupnoj fazi (13:9).

Naša selekcija je dobila prvu četvrtinu 2:1, a u nekoliko navrata je propustila priliku za plus dva.

Tvrdo se igralo i u drugoj dionici, Mađari su se revaširali i taj dio igre dobili identični rezultatom za neriješeno na poluvremenu 3:3.

Izvanredno su naši momci odigrali u trećem periodu.

Na startu, Janović je vratio vođstvo našoj ekipi, da bi nedugo zatim Gojković prvi put donio Crnoj Gori dva gola prednosti 5:3.

Potom smo se odbranili sa igračem manje, a na drugoj strani Janović je trećim golom, ovoga puta iz peterca, donio ubjedljivih 6:3, na dva minuta prije kraja treće četvrtine.

Do kraja tog dijela igre, Bjelica je izvanredno intervenisao u situaciji kada smo imali igrača manje i sačuvao plus tri pred posljednjih osam minuta.

Međutim, Mađari su sa dva brza gola na startu četvrte četvrtine prišli na 6:5 i nagovijestili dramatičnu završnicu.

Potom smo se čak tri puta sjajno odbranili sa igračem manje (na golu je u tim trenucima blistao Bjelica) i sačuvali minimalnu prednost za veliko slavlje naših momaka.