N.R.

06. 09. 2024. 20:25 >> 20:25

KVALIFIKACIJE ZA U21 EURO

Poraz mladih fubalera u Rumuniji, odlučio rani gol Munteanua

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore doživjela je poraz u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - bolja je bila Rumunija u Targovištu 1:0. Domaćin je u većem dijelu meča bio bolji rival i na kraju zasluženo došao do trijumfa.

Već u 4. minutu zaprijetili su Rumuni, pokušao je Stoika sa ivice šesnaesterca, odlično je intervenisao Ivezić.

Novi opasni napad Rumunije u 8. minutu - Radulović je pogriješio, u nastavku akcije konfuzija u našem šesnaestrecu, lopta je došla do Munteanua koji je pogodio za 1:0.

Nakon toga su izabranici Nikole Rakojevića zaigrali bolje, ali nisu uspijevali ozbiljnije da zaprijete.

Andrija Radulović je šutirao u 35. minutu sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Isti igrač je propustio najbolju priliku za našu reprezentaciju, u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu, došao je ispred golmana Rumunije, bio u dobroj poziciji da šutira, međutim odlučio je da uposli Janjića, ali je odlično reagovala odbrana Rumunije.

Već početkom drugog poluvremena, velika prilika za domaćina, nakon kornera lopta je došla do Ignata koji je neometan šutirao sa pet metara, ali pravo u golmana Ivezića.

Gašević je oprobao udarac u 61. minutu, ali je dobro intervenisao golman Rumunije i odbio loptu u korner.

Do kraja meča još po nekoliko prilika na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata - najbolju šansu za našu reprezentaciju nije iskoristio Ćetković u četvrtom minutu nadoknade, kada je probao glavom nakon kornera.

Nakon ovog duela našu reprezentaciju za četiri dana očekuje duel sa Švajcarskom na ,,DG areni“ u Podgorici.

U dosadašnjih sedam duela, Crna Gora je upisala dvije pobjede, remi i četiri poraza.