S.V.

18. 08. 2024. 16:11 >> 16:19

KVALIFIKACIJE ZA EP

Odbojkaši ubjedljivo poraženi u Norveškoj

Odbojkaši Crne Gore poraženi su maksimalnim rezultatom od Norveške na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, po setovima 25:19, 28:26, 25:20.

Loše je naša selekcija odigrala prvi set.

Odmah na startu je pretrpjela seriju rivala 4:0.

Norveška je nedugo zatim opet osvojila četiri poena u nizu. Nakon dobrog bloka, pogrešne rotacije našeg tima, te asa Estelanda Norveška je stigla do plus šest 7:2, pa je Joksimović morao da zove tajm-aut.

Prišli smo na 9:5, ali su Skandinavci i treći put napravili seriju 4:0 i poveli 13:5.

Nakon rekordnih plus devet za domaćina 17:8, Joksimović je i drugi put reagovao minutom odmora.

Napravili smo tri uzastopna poena, ali Norvežani su potom sa dva vezana poena otklonili sve dileme u uvodnom dijelu igre, na kraju 25:19.

Norveška je bolje otvorila i drugi set, povela 5:3 i prokockala kontru. Ječmenica je potom sa dva sjajna bloka izjedančio 5:5.

Odvojila se nakon toga domaća selekcija na plus četiri 9:5, ali ovoga puta reakcija "crvenih" bila je dobra, pa su rivala uhvatili na 15:15.

Norveška je potom u nekoliko navrata imala dva poena prednosti, međutim, tim Ivana Joksimovića se nije predavao, pa je nakon odličnog bloka Pavićevića vratio stvari na početak 22:22.

U finišu tog dijela igre razigrao se Ćaćić, koji je ostvario četiri poena, preokrenuli smo i kod 26:25 prokockali kontru za izjednačenje u setovima.

Nismo se oporavili od toga, domaćin je sa tri vezana poena slavio 28:26 i poveo 2:0 u setovima.

Treći set je bio izjednačen do rezultata 13:12 za Norvešku, kada je domaći sastav osvojio četiri uzastopna poena i trasirao put ka pobjedi.

Bez problema su Norvežani do kraja sačuvali prednost i upisali pobjedu.

U našoj grupi je selekcija Češke, koja će u Kolašinu gostovati 24. avgusta.