17. 08. 2024. 23:50 >> 23:50

LA LIGA

Levandovski režirao preokret i pobjedu na debiju Hanzija Flika

Sve što je noćas trebalo Barseloni u Valensiji je inspiracija vanvremenskog Roberta Levnadovskog.

Poljski napadač ne zna starosne granice i u svojoj 36. godini i dalje izgleda kao najspremniji fudbaler na planeti.

Njegovim golovima kojima je Barselona preokrenula i na kraju pobijedila Valenisju na gostovanju, otpočela je era na klupu Robertovog starog prijatelja iz dana Bajern Minhnena, Hanzija Flika.

Nije sve počelo kako treba za Katalonce, pogotovo kada je Hugo Duro pogodio za 1:0 u 44. minutu.

Međutim igrao se peti minut sudijske nadoknade u prvom poluvremenu kada je Balde dobro centirao na drugu stativu, Lamine Jamal uputio loptu na peterac, a Levandovski zakucao loptu u mrežu Mamardašvilija.

Nije ni krenulo drugo poluvrijeme a Moskera nije bio siguran u svom šesnaestercu, srušio je Rafinju a sudija Sančez je pokazao na bijelu tačku.

Levandovski je preuzeo odgovornost i savladao gruzijskog golmana koji i dalje čeka da se iskristališe ponuda Liverpula.

Nakon gola, Barselona je kontrolisala meč, Moskeri iz Valensije kakvo tavko iskupljenje je perfektan start kojim je blokirao upravo Levnadovskog da postigne gol.