N. N.

03. 08. 2024. 22:36 >> 22:36

PRIJATELJSKI MEČ U KOLAŠINU

Odbojkaši opet bolji od Mađarske

I u drugom prijateljskom meču u Kolašinu, odbojkaši Crne Gore su savladali Mađarsku 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:20).

Prvi dio igre, koji je bio veoma neizvjestan, pripao je gostima, ali su potom dominirali "crveni".

Odličan 2. set za naše odbojkaše, vođstvo na startu 4:1, zatim 13:9, nakon čega se nije dovodilo u pitanje izjednačenje na 1:1.

Iako su gosti vodili tokom cijelog 3. seta, nakon tajm-auta Ivana Joksimovića pri rezultatu 16:20 je uslijedio veliki preokret i 25:22.

Crna Gora je dobro počela i četvrti dio igre, povela 12:9 i stigla do pobjede.

U petom setu, koji je odigran po dogovoru timova, šansu su dobili i mlađi u ekipi, koji su je iskoristili na pravi način i slavili 26:24.

Prije početka utakmice, predsjednik Odbojkaškog saveza Nikola Kažić uručio je Đorđu Jovoviću nagradu za najboljeg odbojkaša u inostranstvu za 2023. godinu.

Crna Gora - Mađarska 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:20)

Kolašin - Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Nevena Terzić i Dragana Vučinić.

CRNA GORA: Dubak 3, Ćinćur 5, Babić 2, Zvicer 12, Peruničić 3, Ćaćić 23, Hadžisalihović 4, M. Joksimović, A. Joksimović (libero), V. Milenković 1, R. Milenković, Strugar 4, Jovović 11, Đurović 1, Ječmenica 8, Radević (libero), Pavićević 6.

MAĐARSKA: Sabo 2, Ambruš 5, Takač (libero), Boldižar 9, Tomanoči 1, Peter 1, Horvat 18, Kin Kameron 1, Kiš (libero), Kečkemeti 11, Salai 9, Varga 5, Bibok 15, Čičlavič 6.