S.V.

18. 08. 2024. 21:57 >> 22:02

PRVA POBJEDA ŠAMPIONA

Dečić slavio u Kotoru, Balić čovjek odluke

Pogotkom Saše Balića u 59. minutu, Dečić je savladao Bokelj u Kotoru 1:0, u derbiju 3. kola Prve lige.

Tuzani su prethodno odigrali samo jednu utakmicu u šampionatu, a sve zbog evropskih obaveza. U derbiju su remizirali sa Sutjeskom 1:1.

Na drugoj strani, Kotorani su upisali dva trijumfa , nad Jezerom 2:1 kod kuće i Jedinstvom u gostima 1:0.

Već u petom minutu šampion je zaprijetio - Božović je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, tik pored stative.

U 12. minutu domaćin je uzvratio, kada je Čavor ubacio sa desne strane na peterac, a Pepić za malo zakasnio...

Pet minuta kasnije Suva je sjajno gađao sa distance, lopta je otišla malo pored stative gola Tuzana.

Uslijedio je period mirnije igre, koji je u 40. minutu prekinuo kapiten Bokelja Pajović. Šutirao je sa preko 25 metara, pored gola.

To je bilo i posljednje uzbuđenje u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu, Dečić je uz puno muke pronašao put do pobjede.

Trenutak odluke se dogodio u 59. minutu. Božović je izveo korner, odbrana Bokelja odbila loptu na 30 metara, gdje je dočekao Mašović i iz prve je vratio u kazneni prostor. Balić je sve pratio i glavom sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Perović je umalo izjednačio u 77. minutu. Bio je to fenomenalan udarac sa 20 metara, lopta je prohujala pored stative.

Pokušavali su do kraja domaći na sve načine da dođu do gola, Pajović je zaprijetio iz slobodnjaka, ali je Nikić bio siguran.

Posljednja nada za Kotornae otišla je u 87.minutu, kada je Perović iskosa sa desne strane šutirao neometan, a Nikić sjajno intervenisao.

U ostalim mečevima 3. kola, Budućnost je juče slavila u gostima protiv Arsenala 0:2, istim rezultatom su fudbaleri Petrovca iznenadili Sutjesku u Nikšiću. Jedinstvo je ostavilo Mornar bez trijumfa i u trećem kolu pobjedivši u Baru 1:2.

Čast domaćih ekipa sačuvao je Otrant, koji je u Petrovcu (gdje je igrao kao domaćin) slavio protiv Jezera 3:1.