S.V.

15. 09. 2024. 21:59 >> 22:22

PRVA LIGA

Budućnost sigurna protiv Jezera, dva gola Vukotića

Budućnost, za razliku od nekih prošlih sezona, večeras nije imala problema sa Jezerom - "plavi" su savladali Plavljane u Bijelom Polju 2:0 i sačuvali prvo mjesto na tabeli.

Gotovo da nije viđena prava šansa u prvih 45 minuta, ali je i u takvoj igri Budućnost stigla do gola.

U 45. minutu, Vukotić je sa ivice kaznenog prostora pogodio gornji lijevi ugao gola.

U nastavku, Budućnost je bez problema kontroilisala dešavanja na terenu. Ivan Bulatović je propustio dobru priliku, prije nego što je Vukotić u 58. minutu, na asistenciju Andrije Bulatovića praktično otklonio sve dileme oko pobjednika.

U finišu je zicer prokockao Pavlović, ostalo je 2:0.

Budućnost ima 17 bodova, tri više od Petrovca, a pet u odnosu na Dečić, uz meč više od Tuzana.

Ekipa Ivana Brnovića će u sljedećem kolu dočekati Jedinstvo, dok će Jezero gostovati Sutjesci.

TROFEJ RADIJA CG: Četvorica na vrhu

Japanac Ajumu Nišimura u dresu Otrant-Olimpika, Augusto Čagas iz Dečića i igrači Sutjeske Nikola Janjić i Vasko Kalezić sa po četiri postignuta gola zauzimaju prvo mjesto na listi strijelaca Meridianbet Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, nakon sedam odigranih kola, imaju Milan Vukotić i Ivan Bulatović iz Budućnosti, Marko Šimun iz Petrovca i Boban Đorđević iz Mornara.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

U narednih deset godina zaslužili su ga golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković, Božo Marković i Tajron Konrad, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović, napadač Zete Nikola Krstović, Adnan Bašić iz Petrovca i Žarko Korać iz Jedinstva.