D.B.

18. 09. 2024. 10:41 >> 12:28

liga šampiona 1. kolo

Derbi Mančester siti - Inter, "nerazuri" ne zaboravljaju jun 2023.

Nastavlja se prvo kolo Lige šampiona u novom formatu. Drugog dana dvije utakmice u 18.45, preostale četiri od 21h. Derbi dana igraju Mančester siti i Inter.

Siti i Inter igraju reprizu finala iz 2023. godine kada je engleski tim trijumfovao minimalnim rezultatom. Siti je ubjediljvo prvi na tabeli Premijer lige, ima svih 12 bodova iz četiri kola i gol-razliku 11:3.

U prošlom kolu Mančester je bio bolji od Brentforda na domaćem terenu, a taj meč je završen rezultatom 2:1, uz napomenu da su gosti stigli do prednosti već u prvom minutu susreta, nakon čega je Siti preko Halanda preokrenuo, a bio je to deveti pogodak za sjajnog Norvežanina u sezoni.

Pep Gvardiola neće moći da računa na Akea i Boba.

Inter nije dobro započeo novu sezonu pošto su Inzagijevi puleni u 1. kolu samo remizirali na gostovanju kod Đenove.

Nakon toga su "nerazuri" odigrali dva veoma dobra meča, jer su savladali Leće 2:0, a onda u jednom od svojih najboljih izdanja posljednjih sezona na "Đuzepe Meaci" porazili osvajača Lige Evrope Atalantu 4:0.

U prošlom kolu je Simone Inzagi je ostavio na klupi igrače poput Barele, Čalhanoglua i Bastonija, a duel u Monci je završen bez pobjednika (1:1).  Domaća ekipa je golom Mote stigla do prednosti u 81. minutu susreta, a bod aktuelnom šampionu Italije donio je Damfris, dva minuta pred istek regularnog toka.

Dakle, poslije četiri kola u Seriji A  Inter je treći na tabeli.

Inzagi nema previše kadrovskih problema za ovaj duel. Pod znakom pitanja je Dimarko, ali po posljednjim informacijama i on će biti spreman za startnih 11.