N.R.

09. 05. 2024. 23:27 >> 23:27

LIGA KONFERENCIJA

Jovetićev Olimpijakos za trofej u Atini

Fudbaleri Olimpijakosa slavili su u drugoj utakmici polufinala Lige Konferencija protiv Aston Vile 2:0, te sa ukupnih 6:2 u dvomeču izborili učešće u utakmici za evropski trofej u kojoj će im rival biti Fiorentina.

Oba gola postigao je napadač domaćih Ajub El Kabi.

Igrao se deseti minut kada su crveno-bijeli poveli, Podens je bio smiren u kaznenom prostoru rivala, odložio loptu do lijevog beka Kvinija, a ovaj uposlio usamljenog napadača Ajuba El Kabija koji je zatresao mrežu Vile za vođstvo Olimpijakosa od 1:0 i ukupnih 5:2 za ekipu iz Pireja.

Pokušala je Vila da uradi nešto više u drugom poluvremenu i zakomplikuje stvari, ali se to nije dogodilo.

Tačku na pitanje pobjednika stavio je Ajub El Kabi 11. minuta prije kraja utakmice.

Olimpijakos će u finalu Lige konferencija koje se igra 29. maja u Atini.