30. 07. 2024. 20:50 >> 21:21
1

live blog

Uživo: "Ajkule" poražene nakon peteraca, Australija vlada u plivanju

Na Portalu RTCG pratite četvrti zvanični takmičarski dan 33. Olimpijskih igara u Parizu.

LIVE BLOG

21:52

Iga Švjontek, najbolja teniserka svijeta plasirala su se u četvrtfinale olimpijskog turnira.

Poljakinja je poslije 111 minuta pobijedila 52. na svijetu, Kineskinju Vang Ksiju sa 6:3, 6:4.

Švjontek će u četvrtfinalu igrati protiv Danijel Kolins iz SAD.

Опширније

21:35

Irac Danijel Vifen osvojio je zlatnu medalju i oborio olimpijski rekord u trci na 800 metara - trku je završio u vremenu 7:38:19. Drugi je bio Bobi Fajnk iz SAD-a, dok je bronzu osvojio Italijan Đorđo Paltrinieri.

Опширније

21:10

Australija nastavlja dominaciju u plivačkim nadmetanjima - Kejli Mekion je olimpijskim rekordom (57,33) osvojila zlato na 100 metara leđno, ispred dvije Amerikanke, svjetske rekorderke Rigan Smit (+ 0,33) i Katarin Berkhof (+ 0,65).

Опширније

21:05

Pogledajte seriju peteraca sa utakmice Crna Gora - Grčka.

Опширније

21:00

Rukometašice Angole su dokazale da pobjeda nad Španijom nije bila slučajna, jer su remizirale sa Mađarskom (31:31).

Francuska je porazila Brazil 26:20 i obezbijedila plasman u četvrtfinale.

Опширније

20:56

Perković je pogodio i produžio nadu, ali je ugasio Argiropulos. Pobjeda Grčke 17:16.

Опширније

20:55

Pogodio je Popadić, ali i Vlahopulos. Grčka pred pobjedom.

Опширније

20:54

Pogađa Mršić, uzvraća Argiropulos, Tešanović je bio blizu.

Опширније

20:53

Vidović siguran u drugoj seriji, Fudulis takođe precizan.

Опширније

20:51

Đurđić na startu pogađa prečku, na drugoj strani Genidunijas mrežu.

Опширније

20:48

Uspjela je Crna Gora u posljednjem napadu da postigne gol za 12:12 i to dvije sekunde prije kraja - pogodio je Vasilije Radović. Gledaćemo peterce.

Опширније

20:47

Grčka prvi put vodi poslije 2. minuta - treći gol Vlahopilosa na 29 sekundi do kraja - 12:11. Tajm-aut Gojković.

Опширније

20:42

Sjajan šut Skubakisa za 11:11.

Опширније

20:41

Opet vodi Crna Gora - pogodio je Stefan Vidović u napadu sa igračem više za 11:10.

Опширније

20:40

Izjednačenje - Grčka je vezala dva gola, Kalogeropulos je izjednačio na 10:10 na četiri minuta i osam sekudi do kraja.

Опширније

20:38

Kakaris je smanjio na 10:9.

Опширније

20:36

Popadić postiže veoma važan gol, četvrti na meču za 10:8 na 5 minuta i 50 sekundi do kraja meča.

Опширније

20:29

Vlahopulos je iskoristio napad sa igračem više i pogodio za 9:8 na 32 sekunde do kraja 3. četvrtine.

Опширније

20:26

Crna Gora prvi put nije iskoristila napad sa igračem više.

Опширније

20:24

Odluka je isključenje sa pravom zamjene, ništa od četiri minuta sa igračem više.

Опширније

20:23

Sudije gledaju snimak nakon faula Papanastasijua u napadu nad Jovanom Vujovićem, da li je u pitanju "brutaliti".

Опширније

20:21

Opet Crna Gora ima dva gola prednosti - Vasilije Radović je postigao prelijep gol za 9:7.

Опширније

20:15

Uzvraćaju Grci - Gilas je uz dosta sreće smanjio na 8:7.

Опширније

20:14

Evo novog gola za Crnu Goru - pogađa Đuro Radović za 8:6.

Опширније

20:12

Gol Grčke za 7:6 - Fudulis je strijelac nakon akcije sa igračem više.

Опширније

20:06

Završeno je prvo poluvrijeme - Crna Gora vodi 7:5 protiv Grčke.

Опширније

20:00

Postižu Grci novi gol - Vlahopulos je smanjio na 7:5.

Опширније

19:58

Treći gol Vlada Popadića, vodi Crna Gora 7:4.

Опширније

19:57

Crna Gora koristi napad sa igračem više - siguran Marko Mršič za 6:4.

Опширније

19:56

Serija Grčke 2:0 - Papanastasiju pogađa za 5:4.

Опширније

19:54

Smanjuje Grčka na 5:3, strijelac Argiropulos.

Опширније

19:52

Marko Mršić postiže prvi gol u karijeri na Olimpijskim igrama - 5:2 vodi Crna Gora.

Опширније

19:45

Crna Gora ima prvi put dva gola prednosti - Đurđić je pogodio za 4:2.

Опширније

19:42

Gol Đura Radovića za 3:2 - iskorišćen napad sa igračem više.

Опширније

19:41

Brzo i novi gol Grčke - 2:2, pogodio je Kalogeropulos.

Опширније

19:40

Dva gola vezala je Crna Gora - oba je postigao Vlado Popadić - vodimo 2:1.

Опширније

19:39

Izjednačenje - pogodio je Vlado Popadić za 1:1.

Опширније

19:38

Grčka je povela 1:0 - strijelac je Genidunijas iz peterca.

Опширније

19:37

Problemi na startu meča, crveni karton dobio je naš reprezentativac Vladan Spaić, koji je ranije ušao u igru nego što je predviđeno - razlog je što je pomislio da je postignut gol. Sudije su dugo gledale snimak i donijele odluku da isključe našeg igrača.

Опширније

19:30

Naši vaterpolisti igraju drugi meč na Igrama u Parizu - protivnik je selekcija Grčke.

Опширније

19:17

Košarkaši Francuske uspjeli su da dođu do pobjede protiv Japana i to nakon produžetka 94:90, ali je pravo čudo kako su uspjeli da izbjegnu poraz.

Опширније

18:28

Odbojkaši Slovenije pobijedili su u tri seta selekciju Srbije, po setovima 25:21, 25:19 i 25:19 za drugi trijumf na turniru, nakon što su na startu savladali Kanadu. Srbija je doživjela i drugi poraz u Parizu, nakon što je na startu bila bolja Francuska.

Опширније

16:42

Na muškom teniskom turniru Aleksandar Zvezev je pobijedio Tomasa Mahača 2:0(6:3, 7:5) i plasirao se u osminu finala Olimpijskih igara.

Njemački teniser, koji je u ulozi trećeg nosioca, slavio je nakon 96 minuta protiv 39. igrača planete.

On će u osmini finala igrati protiv Australijanaca Alekseja Popirina.

Опширније

16:34

Nakon izjednačenih 20-ak minuta, rukometašice Holandije su pojačale tempo i savladale Španiju 29:24.

Bo van Vetering je dala pet golova za tim Pera Johansona, a u ekipi Ambrosa Martina najbolja je sa šest bila Paula Arkos.

Holandija nakon tri meča ima dva kola, Španija je još na nuli i praktično je bez ikakvih šansi da se domogne četvrtfinala. Nije ga ni zaslužila, jer je izgubila i od Brazila i Angole...

Опширније

16:27

Japanci su opet namučili favorita i doživjeli minimalan poraz u vaterpolu - nakon 15:16 u duelu sa Srbijom, sada su poraženi od Francuske 13:14.

Опширније

15:29

Još jedan veoma uzbudljiv meč odigran je na odbojkaškom turniru, iako nije djelovalo da će biti tako. Amerikanci su lako dobili prva dva seta, ali su Njemci izborili taj-brejk i tek u njemu poklekli - 3:2 (25:21, 25:17, 17:25, 20:25, 15:11).

Опширније

15:26

Опширније

15:11

Košarkaši Kanade su jednom nogom u četvrtfinalu Igara u Parizu, jer su savladali Australiju 93:83.

Опширније

14:13

Dona Vekić je izbacila drugu kosturašicu ženskog singla u tenisu, Koko Gof (7:6, 6:2).

TENIS
Velika pobjeda Done Vekić - preko Koko Gof do četvrtfinala
Prije 19 dana na Vimbldonu, Dona Vekić je sama sebe pobijedila u 3. setu duela sa Jasmine Paolini i ostala bez šanse da igra prvo grend slem finale. Ali, sada nije ispustila šansu da upiše najveću pobjedu u karijeri - 28-godišnja Osječanka je u četvrtfinalu Olimpijskih igara nakon velikog trijumfa nad Koko Gof (7:6, 6:2).
Опширније

13:54

Andželik Kerber odbija da završi karijeru - iako je u Pariz stigla sa pet vezanih poraza, trostruka grend slem šampionka je stigla do četvrtfinala teniskog turnira pobjedom nad Kanađankom Lejlom Fernandes (6:4, 6:3).

Iskusna teniserka je najavila da će se u Gradu svjetlosti oprostiti od tenisa, i to na terenu gdje jedino nije osvojila grend slem titulu. Na Rolan Garosu je najdalje došla do četvrtfinala 2012. i 2018. godine, a sada će se za polufinale boriti sa pobjednicom meča Ema Navaro - Ćinven Dženg.

Опширније

12:59

Olimpijske igre su praktično tek počele, ali već imamo junakinju - egipatska mačevalka Nada Hafez je nakon poraza u osmini finala je otkrila da je nastupila iako je u sedmom mjesecu trudnoće.

"Činilo vam se da su dvoje na borilištu, ali nas je zapravo troje. To smo bili ja, moja suparnica i moja beba koja bi tek trebalo da dođe na svijet. Rolerkoster trudnoće je težak sam po sebi, ali morati da se borite i držite balans u životu i sportu je veoma naporno. Ipak, vrijedjelo je", napisala je Hafez na Instagramu.

Опширније

12:52

Опширније

12:25

Rutinska i očekivana pobjeda rukometašica Norveške protiv Južne Koreje (26:20).

Opet su blistale golmanke, jer je 44-godišnja legenda Katrine Lunde odbranila 11, a Silje Solberg sedam šuteva, dok je najefikasnija bila Stine Skogrand sa pet golova. U poraženom timu je najbolja bila Eun-He Rju sa šest pogodaka.

Опширније

11:19

Fenomenalno izdanje Australije u odbrani protiv Srbije, pogotovo momka koji je prije 30 godina rođen u Subotici - Miloša Maksimovića. Zahvaljujući njemu i sjajnom Luku Pavilardu, koji vuče sve konce igre u napadu, "ozi šarksi" vode 7:1 pred posljednju četvrtinu.

Опширније

11:13

Srbima po ko zna koji put na ovoj utakmici lopta ispada iz ruku.

Опширније

11:12

Australija je blizu velike pobjede, jer vodi protiv Srbije 7:1 na dva i po minuta do kraja 3. četvrtine.

Опширније

11:01

Srbija prvi gol daje poslije 15 minuta i 15 sekundi igre, strijelac Tivćanin Dušan Mandić. To je i rezultat na poluvremenu.

Опширније

11:00

Čak 6:0 za Australiju, na 56 sekundi do poluvremena pogađa Metju Bajrns.

Опширније

10:58

Kanonada "ozi šarksa" se nastavlja, Luk Pavilard je povisio na 5:0 na 1:48 do kraja poluvremena.

Опширније

10:57

Na pomolu je velika senzacija u vaterpolu, jer Australija nakon pet i po minuta 2. četvrtine vodi 4:0 protiv Srbije.

Опширније

10:45

Prvo zlato Srbiji donose strijelci Zorana Arunović i Davor Mikec, koji su u miks finalu discipline gađanje vazdušnim pištoljem sa 10 metara savladali tursku kombinaciju Seval Tarhan - Jusuf Dikeč 16:14, iako su gubili 8:2.

Bronza ide Indiji, koja je porazila Južnu Koreju 16:10.

Опширније

10:38

Odbojkaši Italije su upisali drugu pobjedu u Parizu, jer su bili ubjedljivi protiv Egipta - 3:0 (25:15, 25:16, 25:20).

Juri Romano i Danijele Lavija su osvojili po 14 poena, a Alesandro Mikjeleto 11, dok je kod Egipćana najbolji bio Reda Hajkal sa osam.

Опширније

10:25

Takmičenje u muškom triatlonu na Olimpijskim igrama u Parizu pomjereno je za srijedu, zbog toga što je voda u Seni i dalje previše zagađena, saopštili su danas organizatori.

"Obilne kiše koje su padale u petak i subotu u Parizu uticale su na kvalitet vode sa zabilježenim vrijednostima koje su veće od prihvatljivih granica na određenim mjestima duž rute", saopštili su organizatori.

Dva treninga, u nedjelju i ponedjeljak, već su odložena zbog zagađenja.

Опширније

10:15

Vaterpolisti Srbije igraju sa Australijom za plasman u četvrtfinale OI. Srbija je imala lakšeg protivnike na startu turnira, jer je igrala sa Japanom, a "ozi šarksi" protiv Španije.

Australija će biti kompletna sa Pavilardom koji zbog kazne nije igrao protiv Španije.

U ovoj grupi sastaju se još:

Japan - Francuska 15.00

Španija - Mađarska 21.00

Опширније

09:38

Kraj prvog poluvremena Njemačka - Slovenija 16:9.

Опширније

09:35

Četvrti dan džudo turnira u Parizu, dame će se boriti za medalje u kategoriji do 63 kg a muškarci do 81 kg. Do 48 kg zlato je osvojila Japanka Nacumi Cunoda, do 52 kg Diora Keldiorova iz Uzbekistana dok je u kategoriji do 57kg bila najbolja Kanađanka Krista Deguči.Titule u muškoj konkurenciji osvojili su u kategoriji do 60kg Kazahstanac Jeldos Smetov a Japanac Hifumi Abe do 66 kg dok je u kategoriji do 73kg osvojio Hidajet Hejdarov iz Azerbejdžana.

Опширније

08:50

Rukometašice Slovenije igraju od 08.50  protiv Njemačke u 3.kolu Olimpijskih igara u Parizu. Nakon startnog poraza od Danske, izabranice Dragana Adžića su u drugom kolu pobijedile Južnu Koreju. Sa druge strane, Njemačka nije upisala ni jednu pobjedu.