*Live blog*

S.V.

16. 06. 2024. 21:15 >> 22:54

UŽIVO BLOG

Dan 3: Srbija bolja u drugom poluvremenu, Belingemov gol dovoljan za pobjedu Engleske

Treći dan Evropskog prvenstva donosi zanimljiv program. Standardno, na programu su tri utakmice, u 15, 18 i 21 sat. Pratite ih na kanalima TVCG i na našem Portalu.

Holandija je preokretom savladala Poljsku 2:1, a Slovenija i Danska su odigrali prvi remi na 17. Euru (1:1)

Najzanimljiviji meč se igra od 21 čas - u Gelzenkirhenu se sastaju Srbija i Engleska.

LIVE BLOG

22:54

KrajZavršena je utakmica, Engleska je pobijedila 1:0, Srbija uprkos mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu nije uspjela da dođe do gola.

Опширније

22:51

Sudijska nadoknadaSudijska nadoknada u drugom poluvremenu 4 minuta.

Опширније

22:46

IzmjenaPosljednja izmjena u reprezentaciji Engleske, izašao je Belingem, ušao je Meino.

Опширније

22:43

Dobru priliku je imala Srbija u 82. minutu. Šutirao je Dušan Vlahović sa nekih dvadesetak metara, odbranio je to Pikford i loptu poslao u korner.

Опширније

22:40

Tresla se prečka u 77. minutu. Bouven je ušao u igru, probio je po desnoj strani i centaršutem našao Kejna na daljoj stativi. Ovaj je šutirao glavom, Rajković je odbranio poslije čega se lopta odbila i pogodila prečku.

Опширније

22:36

IzmjenaČesti prekidi zbog promjena, mijenja opet Sautgejt - meč je završio i Bukajo Saka, a zamijenio ga je Džerod Bouven.

Опширније

22:33

IzmjenaJoš jedna izmjena selektora Stojkovića, ulazi Veljko Birmančević, izašao je Andrija Živković.

Опширније

22:28

IzmjenaMijenja i selektor Engleske, ušao je Galager, igru je napustio Aleksander-Arnold u 69. minutu.

Опширније

22:24

U 65. minutu sve je dobro odradio Dušan Tadić, oduzeo loptu, prevario protivnike i poslao loptu ka Luki Joviću ali se ona odbila od njega prilikom prijema, bila je to obećavajuća prilika.

Опширније

22:20

IzmjenaDvostruka izmjena u reprezentaciji Srbije, ušli su Dušan Tadić i Luka Jović, izašli su Aleksandar Mitrović i Saša Lukić.

Опширније

22:18

Dosadašnji dio drugog poluvremena je pripao Srbiji, ali je Engleska lako mogla do gola u 57. minutu. Arnold je šutirao sa distance, ali direktno po sredini u Rajkovića koji je odbranio. U nastavku te akcije, Belingem je probio u šesnaesterac i moglo je to da bude opasno da mu Ilić nije izbio čistu loptu u posljednji čas.

Опширније

22:14

Opasno je bilo ispred gola Pikforda u 53. minutu, okrenuo je Vlahović svog čuvara i poslao ka sredini šesnaesterca oštru loptu po zemlji. Nažalost, ona nije pronašla nikoga od njegovih saigrača, već je završila u nogama suparnika. Bez obzira na to, igra Srbije sada već obećava.

Опширније

22:05

KrajPočelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

22:04

IzmjenaIzmjena u reprezentaciji Srbije - izašao je Nemanja Gudelj, ušao je Ivan Ilić.

Опширније

21:48

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme - Engleska protiv Srbije vodi 1:0.

Опширније

21:47

Sudijska nadoknadaSudijska nadoknada u prvom poluvremenu 2 minuta.

Опширније

21:45

IzmjenaPrinudna izmjena u reprezentaciji Srbije, iz igre je zbog povrede izašao Filip Kostić, ušao je Filip Mladenović u 44. minutu.

Опширније

21:40

Žuti kartonPrvi žuti karton na utakmici dobio je igrač Srbije Nemanja Gudelj u 39. minutu.

Опширније

21:27

Mogla je Engleska i do 2:0 u 25. minutu - Voker je pretrčao skoro cijeli teren, došao u šesnaesterac, pokušao da savlada Rajkovića, ali je bio neprecizan.

Опширније

21:22

Prvi opasniji napad za Srbiju, probao je Aleksandar Mitrović u 20. minutu, ali je lopta prošla manje od metar pored stative Pikfordovog gola.

Опширније

21:14

GolVodi Engleska 1:0, strijelac je Džud Belingem u 13. minutu. Voker je lijepo uposlio Saku, čiji je centaršut pokušao da spriječi Pavlović, ali je lopta došla pravo na glavu asu Reala koji je bio znatno viši od omalenog Živkovića i savladao nemoćnog Rajkovića.

Опширније

21:11

Od prvog minuta lopta je više u nogama Engleza.

Za sada bez prilika za Sautgejtove momke, ali je činjenica da su konstantno na polovini Srbije.

Kostić i Živković, koji igraju po bokovima, su se u potpunosti vratili i čine defanzivnu petorku sa trojicom štopera.

Опширније

21:01

KrajPočeo je duel u Gelzenkirhenu.

Опширније

20:02

Za ovih 11 se opredijelio selektor Srbije, Dragan Stojković. Piski se odlučio da meč među stativama počne Predrag Rajković.

Опширније

19:58

Poznata je startna postava Engleske. Ispunila su se očekivanja da će desni bek Liverpula, Trent Aleksander-Arnold, igrati na poziciji zadnjeg veznog sa Deklanom Rajsom.

Опширније

19:55

Izvještaj sa utakmice Slovenija - Danska pročitajte OVDJE.

Опширније

19:51

KrajZavršena je utakmica u Štutgartu - prvi remi na šampionatu, Slovenija - Danska 1:1.

Опширније

19:50

IzmjenaU samom finišu izmjena u reprezentaciji Slovenije - ušli su Brekalo i Kurtić, izašli Šporar i Šeško.

Опширније

19:47

Sudijska nadoknadaJoš 4 minuta igre u drugom poluvremenu.

Опширније

19:42

IzmjenaTri izmjene u reprezentaciji Danske - ušli su Poulsen, Dolberg i Norgard, teren su napustili Hojlund, Vind i Hojbjerg.

Опширније

19:41

Velika prilika za preokret u 81. minutu - Šporar je pobegao Vestergoru, izbio pred Šmajhela, otišao previše ukoso i pogodio spoljni dio mreže.

Опширније

19:35

GolNakon nekoliko neiskoriščenih prilika, Slovenija je konačno došla do gola - strijelac je Erik Janža koji je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je na putu do gola pogodila Hjulmanda, igrao se 77. minut. Samo minut prije Šeško je sa iste distance pogodio stativu.

Опширније

19:34

Izmjena 75. minut - Dvostruka izmjena kod Slovenije - Mlakar i Elšnik su izašli, umjesto njih na terenu su Stanković i Celar.

Опширније

19:33

Nova prilika za Sloveniju, Šporar je reklo bi se promašio nemoguće u 75. minutu - nakon centaršuta Janže lopta je stigla pravo na nagu igrača Slovenije, ali je lopta otišla pored gola.

Опширније

19:28

IzmjenaIzmjena u reprezentaciji Slovenije - Verbič je zamijenio Stojanovića u 67. minutu

Опширније

19:24

Samo minut kasnije na drugoj strani prilika za izjednačenje - odlično je centrirao Šporar a Gnezda-Čerin sa pet metara šutrirao glavom poreg gola.

Опширније

19:22

Velika prilika za Dansku u 65. minutu - Udarac Hojlunda sa manje pet metara fantastično je odbranio Jan Oblak.

Опширније

19:12

Prilika za Dansku u 55. minutu. Eriksen je centrirao, a ispred Kristensena intervenisao je Bijol, koji je umalo postigao autogol.

Опширније

19:10

VARU 53. minutu Šporar je pao nakon što ga je Andersen šutnuo u šesnaestercu. Gledao se VAR, ali ni ovoga puta sudija Šerer nije dosudio penal.

Опширније

19:02

Počelo je drugo poluvrijeme u Štutgartu.

Опширније

18:46

Kraj prvog dijela.

Опширније

18:45

Sudijska nadoknadaSudijska nadoknada jedan minut.

Опширније

18:42

U 43. minutu Eriksen je nakon ubacivanja sa lijeve strane neometan šutirao visoko preko gola.

Опширније

18:34

U 33. minutu sjajno je ubacio Eriksen sa desne strane u peterac, Bijol je u posljednjem trenutku intervenisao ispred Hojlunda.

Опширније

18:17

GolPovela je Danska u 17. minutu, nakon prelijepe asistencije Vinda, Eriksen je sa desetak metara matirao Oblaka.

Опширније

18:16

Fenomenalan udarac Šeška u 16. minutu sa preko 20 metara, lopta je otišla tik pored stative.

Опширније

18:11

Inicijativa Danske, ali odbrana Slovenije bez problema odbija sve nalete.