L.V.

26. 06. 2024. 23:22 >> 23:24

LIVE BLOG

Dan 13: Gruzija u osmini finala, Tosun lansirao Tursku

Grupne faze evropskog prvenstva danas će i definitivno da dobiju svoju kulminaciju, nakon što se završe utakmice u grupama E i F. Sve mečeve možete pratiti na kanalima Javnog servisa i portalu RTCG

Od 18 časova sastaće se Belgija-Ukrajina i Slovačka-Rumunija, dok će od 21 čas igrati Portgal-Gruzija, kao i Turska-Češka.

Nakon toga znaće se svi učesnici osmine finala kao i parovi.

22:59

KrajKraj mečeva. Gruzija je u osmini finala kao vjerovatno najveće iznenađenje turnira nakon trijumfa nad Portugalom. Njih tamo čeka Španija.

Turska ide kao druga iz grupe ide na Austriju.

Опширније

22:54

GolČenk Tosun u sudijskoj nadoknadi stavlja tačku na duel Češke i Turske. Scenario kao protiv Gruzije, kada protivnik napada, a Turci vrebaju iz kontri.

22:39

IzmjenaMekvabišvili i Davitašvili ulaze umjesto Čakvetadzea i Kvaratshelije.

Опширније

22:35

IzmjenaŽota i Njunes ulaze umjesto Nevesa i Neta

Опширније

22:33

IzmjenaMontela je povukao Gulera i Jildiza umjesto njih Čenk Tosun i Akturtoglu.

Hašek je zamijeno Provoda Lingrom.

Опширније

22:31

ŠansaKenan Jildiz je probao iz kontre, sjajan dribling prvi, ali kod drugog mu je pobjegla lopta.

Опширније

22:25

Žuti kartonŽuti karton za klupu Turske. Rezervni golman Čakir je dobio karton.

Опширније

22:24

GolČesi sa desetoricom uspjevaju da poravnaju rezultat. Djelovalo je da je Hori napravio faul nad golmanom Gunokom, međutim sudija nije reagovao, a specijalac Vest Hema Tomaš Souček je pogodio mrežu.

22:17

Napadač koji je i dalje na platnom spisku Ajaksa, pogodio je u karijeri 22 od 23 penala koliko je izveo. Ovo mu je treći gol na prvenstvu čime je izbio na čelo najboljih strijelaca.

Опширније

22:15

GolMikautadze je preuzeo odgovornost i pogodio. Gruzija je povela 2:0

Опширније

22:13

VARLočošvili je srušen u šesnaestercu Portugala, nakon što ga je srušio Antonio. VAR je reagovao...PENAL za Gruziju

Опширније

22:12

IzmjenaTrostruka izmjena u Češkoj. Golman Stanek nije mogao da nastavi, umjesto njega Kovar, ušli su i Čori i Kuča, a izašli su Hlozek i Hitil

Опширније

22:10

GolHakan Čalhanoglu pogađa mrežu Staneka, Prvo je Jildiz probao, Stanak je odbranio. Juksek je onda na odbijenu loptu probao svoj šut, ali je blokiran, vratila mu se lopta proigrao je fudbalera Intera koji  je bio precizan. Treba pomenuti da se Stanek povrijedio već kod udarca Jildiza i da je tražio da se igra zaustavi

Опширније

22:09

Žuti kartonIsmail Jukse dobija žuti karton.

Опширније

22:07

ŠansaŠansa za Gruziju, ponovo Hviča Kvaratchelija, Mikatuadze je dobro proigrao fudbalera Napolija, ali on nije najbolje šutirao.

Опширније

22:05

ŠansaJilmaz je probao glavom, iako nije izgledalo da je dobro zahvatio loptu, Stanek je morao paradom da spašava gol. Neugodan efe je imala ta lota.

Опширније

21:51

IzmjenaMijenja Montela, Kan Ajhan mijenja Salina Ozdžana

Опширније

21:49

KrajKraj poluvremena. Gruzija vodi golom Kvarachelije i odolijeva Portugalu, dok nema golova na meču Turske i Češke, iako Turci od 21. minuta igraju sa igračem više jer je drugi žuti karton dobio Barak

Опширније

21:47

Sudijska nadoknadaJoš dva minuta do kraja poluvremena na meču Gruzije i Portugala

Опширније

21:47

ŠansaLucidnost Pedra Neta, koji je direktno iz kornera probao, baš kao na ranijem meču Ukrajine i Belgije Roman Malinovski. Marmadašvili je boksovao loptu.

Опширније

21:46

Sudijska nadoknadaJoš tri minuta na meču Češke i Turske

Опширније

21:44

ŠansaIako imaju deset igrača Češka iz kontre dolazi do najkonkretnije šanse. David Jurasek se našao u prilici nakon pasa Provoda, ali brani golman Turske

Опширније

21:43

Žuti kartonŽuti karton za Pedra Neta zbog simulacije

Опширније

21:41

Tri od pet najbržih golova u istoriji EURA viđena su na ovogodišnjem turniru. Kvarachelijih pogodak u 1:32 se nalazi na petom mjestu, Bajramijev protiv Italije u 23. sekundi je najbrži, dok je Tilemans protiv Rumunije pogodio nakon 1:13.

Опширније

21:35

Žuti kartonVelika nervoza na meču Češka-Turska. Sada je žuti dobio Kenan Jildiz koji je nakon serije driblinga, kada je gubio loptu nagazio Hranača

Опширније

21:26

Žuti kartonKarton za Patrika Šika koji nije u igru, ali je zbog prigovora opomenut, i zbog toga će propustiti idući meč Češke.

Опширније

21:17

Žuti kartonCrveni kartonDrugi žuti karton za Antonina Baraka, Češka sa igračem manje od 21. minuta

Опширније

21:15

ŠansaSlobodan udarac sa 30-ak metara za Kristijana Ronalda. Fudbaler Al Nasra je jako i precizno šutirao ali je Marmadašvili bio dobro postavljen

Опширније

21:13

ŠansaOprobao je svoj šut biser turskog fudbala Arda Guler, ali nije bio precizan

Опширније

21:10

Žuti kartonŽuti karton za Baraka

Опширније

21:02

ŠansaVelika prilika za Češku. Barak je proigrao Provoda koji je dobro pucao ali Gunok brani.

Опширније

20:53

GolKvarachelija!!!! Najbolji fudbaler Gruzije već u drugom minutu načinje Portugalce nakon sjajne kontre "Krstaša".

Опширније

20:36

Ondrej Duda je prvi fudbaler u istoriji Slovačke koji je postizao golove i na svjetskom i na evopskom prvenstvom.

Опширније

20:31

Evo i za kojih 11 su se opredijelili Hašek i Montela

Опширније

20:26

Evo sastava za koje su se opredijelili Roberto Martinez i Vili Sanjol.

Опширније

19:57

Kevin De Brujne je održao emotivan govor svojim saigračima nakon meča, dok selektor Tedesko nije bio zadovoljan time što je kamerman probao da snimi isti.
Kevin De Bruyne makes an emotional speech to the team after the draw. Belgium's Domenico Tedesco is not happy about the cameraman
byu/-2Smokeyy insoccer
Опширније

19:51

ŠansaSudakov je nanizao nekoliko fudbalera ali je izgubio snagu do kraja i šut nije bio ni jak ni precizan.

Опширније

19:51

KrajScenario kojeg su se Ukrajinci najviše pribojavili. Odigrali su neriješeno sa Belgijom bez golovoa, ali su neriješeno odigrali i Rumuni i Slovaci, pa će tako "plavo-žuti" sa četiri osovjena boda morati da završe svoj nastup.

Опширније

19:50

Sudijska nadoknadaČetiri minuta meča Ukrajina i Belgija

Опширније

19:50

Sudijska nadoknadaJoš tri minuta na meču Slovačka-Rumunija.

Опширније

19:49

IzmjenaLukaku izlazi, umjesto njega Openda

Опширније

19:48

ŠansaProbao je Malinovski ponovo razornim udarcem koji je pogodio Kastanja. Fudbaler Belgije je ostao bez vazduha tom prilikom

Опширније

19:45

ŠansaKakva prilika za Belgiju, kontra tri na dva. Karasko je imao samog Lukakua, ali se odlučio za Bakajoja koji je šutira, Trubin je ostao ukopan, ali lopta je prošla pred stative.

Опширније

19:44

IzmjenaPromjena kod Rumunije, izlazi Marin umjesto njega u igru ulazi Rus

Опширније

19:43

ŠansaMalinovski direktno iz kornera umalo da pogodi mrežu Belgije, ali Kastels brani. Ponovljen korner, ovoga puta je gađao Stepanenka koji je prebacio gol

Опширније

19:42

IzmjenaJarmolenko umjesto Savtoka

Опширније

19:41

ŠansaI ponovo Dovbik. Najaktivniji fudbaler Ukrajine je najbolji strijelac Primere, ali nikako da namjesti nišanske sprave

Опширније

19:37

ŠansaDovbik je bio u dobroj poziciji ali je pogodio spoljni dio mreže

Опширније

19:36

ŠansaPonovo šansa za Ukrajinu i ponovo Dovbik. Nakon auta dobro se izborio za poziciju u petercu ali nije bio precizan

Опширније

19:35

IzmjenaUmjesto Dokua u igru je ušao Bakajoko

Опширније

19:31

ŠansaPrva prava prilika u nastavku meča za Belgiju. Dobro je probao Karasko ali brani Trubin. Odmah u nastavku kontra za Ukrajinu, i ponovo Dovbik kasni sa pravovremenim pasom, odnosno nije se odlučuo da proigra loptu i na kraju je izgubio posjed od Fasa.

Опширније

19:30

IzmjenaMijenja Kalcona za Slovačku. Suslov i Boženik ulaze umjesto igrača koje su imali čanse prije nekoliko minuta Haraslina i Streleca.

Опширније

19:29

IzmjenaTrostuka izmjena Rebroba. Ozlaze Šarapenko, Jaremčum i Braško, ulaze Stepanenko, Malinovski i Vanat.

Опширније

19:28

Žuti kartonKarton za Dovbika

Опширније

19:27

IzmjenaHađi i Dragaš napuštaju meč, u igru ulaze man i Puškaš.

Опширније

19:26

ŠansaNova prilika za Slovačku Haraslin je probao, ali lopta tik pored gola. Utakmica se igra inače po pravom nevrijemenu,

Опширније

19:24

ŠansaŠansa za Slovačku. Probao je Strelec, ali odlična odbrana Nicua

Опширније

19:22

IzmjenaVeć standardna izmjena Tedeska, Ulaze Mangala i Karasko iz igre izlaze Trosar i Tilemans

Опширније

19:19

ŠansaDvije velike prilike za Rumuniju u samo par sekundi. Prvo je Hađi odlično prvo iskontrolisao loptu a onda uposlio strijelca jednog gola Marina koji je pucao dobro, ali brani Dubravka. U nastavku akcije probao je Draguš ali je prebacio preko prečke

Опширније

19:18

Belgijanci izgledaju bolje u drugom poluvremenu, iako je Ukrajnicima neophodniji pogodak.

Опширније

19:16

IzmjenaIzmjena i na meču Rumunija-Slovačka. Mijenja Jordanesku, izlazi Koman ulazi Soresku.

Опширније

19:11

IzmjenaMikolenko mora ranije da napusti meč nakon povrede, i evo prilike za fudbalera Arsenala Aleksandra Zinčenka.

Опширније

18:49

KrajKraj poluvremena na utakmicama Belgija-Ukrajina (0:0), Slovačka-Rumunija (1:1).

Kako sada stoji situacija Rumunija, Ukrajina i Slovačka idu dalje.

18:45

Žuti kartonDva žuta kartona u kratkom periodz za fudbalere Rumunije. Prvo je požutio Burka, pa Banku (kojem je to bio parni karton pa propušta prvi meč nokaut faze).

Опширније

18:44

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču Ukrajina-Belgija, požutio je Fas.

Опширније

18:41

ŠansaVelika prilika za Ukrajinu, Jaremčuk je probao da nađe  Dovbika, ali je lopta bila brža. Cijeloj akciji je prethodio savršen pas Sudokova.

Опширније

18:37

Gol Razvin Marin je poravnao rezultat. Prethodno je Hađi oboren u 16 metara, a fudbaler Empolija je bio siguran egzekutor.

Опширније

18:35

VARSudija Danijel Zibert je pokazao faul nad Hađijem. VAR pregleda je li kontakt bio u 16 metara, odnosno da li ima materijala za penal. Nakon pregleda dosuđen je kazneni udarac za Rumune.

Опширније

18:33

ŠansaLukav potez De Brujnea. Probao je fudbaler Sitija da iznanadi Turbina iz slobodnog udarca, kad su svi očekivali centaršut, ali nije bio precizan.

Опширније

18:28

ŠansaKakva prilika se otvorila za Ukrajinu nakon kontre. Dovbik je odlično poveo loptu, ali se onda spetljao i nije dao pas na vrijeme za Jaremčkuka

Опширније

18:24

GolVode Slovaci!!!! Ondrej Duda je sjajno reagovao nakon pasa Juraja Kucke. Fudbaler Verone je glavom pogodio mrežu Rumuna.

Опширније

18:22

ŠansaŠansa i za Slovake na drugom meču. Kucka je izveo prekid, ali lopta je prošla pored dva njegova saigrača, od kojih je Škirnjar bio u boljoj poziciji da skrene loptu put gola Rumuna, ali je "bio kratak" za par centimetara, pošto je loptu na kraju takao koljenom.

Опширније

18:18

ŠansaPrva prilika za Ukrajinu. Jaramčuk je odlučio da oproba šut sa 20-ak metara ali Kastels je siguran na golu.

Опширније

18:13

ŠansaŠansa za Rumuniju. Raciju se našao u šansi ali je Dubravka odbranio udarac desnog beka Rajo Valjekana

Опширније

18:07

Šansa Romelu Lukaku živi u "Danu mrmota". Nema drugog objašnjena za broj prilika koje napadač Čelsija stvara, ali na kraju ne iskoristi.

Опширније

18:03

Uvodni minuti meča u Štutgartu i agresivniji pristup Ukrajine. "Plavo-žutima" treba samo pobjeda, ukoliko naravno meč Rumunija i Slovačka odigraju neriješeno.

Опширније

18:01

Druga strana medalje - Ukrajina je izvela najmlađih startnih 11 na ovom EURU

Опширније

17:53

Iako kada se pogledaju presjeci godina reprezentacija ne spada baš u "sudar veterana" na duelu Rumunije i Slovačke ćemo drugi put u istoriji EURA vidjeti u startnih 11 oba tima četiri ukupnu igrača koji imaju 35+ godina.

Kod Slovaka Martin Dubravka (35), Peter Pekarik (37) i Jurij Kučka (37), dok je kod Rumuna gloman Florijan Nita (36).

Опширније

17:42

Rumunija i Slovačka su do sada igrali 11 puta, i Slovaci su samo jednom slavili u spornoj utakmici 1942. godine. Rumuni imaju pet trijumfa, pet puta je meč završen neriješeno. Dvije selekcije nisu igrale 11 godina