N.R.

25. 06. 2024. 22:53 >> 22:59

EVROPSKO PRVENSTVO

Uspavanka u Kelnu, bez prave prilike u okršaju Engleske i Slovenije

U jedom on najneinteresantnijih mečeva na šampionatu Evrope, Engleska i Slovenija nijesu uspjeli da pronađu put do mreže - 0:0 u posljednjem meču grupe C. Utjeha je da će obje reprezentacije igrati u osmini finala.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, lopta je većinom bila između dva šesnaetsreca, ali bez konkretnih napada na obje strane.

Na samom startu, u 5. minutu prva prilika za Sloveniju - poslije centaršuta sa lijeve strane, na drugoj stativi je bio sam Petar Stojanović, koji je uposlio Šeška, a napadač Lajpciga gađao glavom, Pikford bio siguran.

Šporar je u 15. minutu bio u prilici da ugorzi golaman Pikforda, ali je zakasnio da zakači loptu i pošalje je u gol.

Englezi su prvi šut u okvir gola imali u 30. minutu - pokušao je Kejn sa ivice šesnaesterca, siguran je bio Oblak.

U samom finišu prvog dijela igre, najkonkretnija prilika za Englesku - centrirao je Tripije, loptu umalo u mrežu ugurali prvo Galager, a potom i Kejn, ona je ipak završila u gol-autu.

Englezi su i u drugom poluvremenu imali više loptu u nogama, ali su bili daleko od gola. Slovenija je takođe bila bezopasna, pa je ostalo 0:0.

Izabranici selektora Sautgejta završili su na prvom mjestu u grupi C sa pet bodova, Slovenija je osvojila tri.

U ovoj grupi i Danska je završila sa tri boda, dok je Srbija posljednja sa dva boda.