N. N.

28. 09. 2024. 18:22 >> 18:51

1. CFL

Bokelj opet koban za Otrant, Korać vječni majstor

Prije četiri i po mjeseca godine, Bokelj je u velikom derbiju Druge lige savladao Otrant 2:1 i dva kola prije kraja najavio osvajanje 1. mjesta i direktan plasman u elitu.

Veliki rivali iz prošle sezone su se danas konačno susreli i u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi, na kraju prvog kruga, a opet su Kotorani slavili istim rezultatom - 2:1.

Ovog puta je bilo mnogo više drame, jer je kapiten Bokelja Dejan Pepić u 95. minutu iskoristio penal koji je skrivio apsolutni tragičar utakmice, Balša Banović.

Štoper Ulcinjana je "umiješao prste" i kod prvog gola, jer je u 25. minutu nakon šuta Bogdana Raša skrenuo loptu i prevario Miloša Dragojevića.

Slično se dogodilo i u 76. minutu, kada je Balša Mrvaljević izveo slobodan udarac, a lopta pogodila Vasilija Čavora i završila u mreži Stefana Spasojevića.

Čavor se iskupio, jer je baš on iznudio penal u duelu sa Banovićem, koji je iskoristio Pepić.

Jedinstvo je prekinulo seriju loših rezultata i savladalo Sutjesku 2:0. Prednost Bjelopoljcima je iz slobodnog udarca donio kapiten i najbolji strijelac u istoriji CDL, Žarko Korać u 58. minutu, da bi u 79. Petar Bogdanović nakon sjajnog solidnog prodora mlako šutirao, ali je Vladan Giljen očajno intervenisao.

U Beranama nije bilo golova u duelu Jezera i Arsenala.

Budućnost je sinoć u velikom derbiju porazila Dečić u Tuzima (2:0) golovima Milana Vukotića i stekla osam bodova prednosti nad šampionom, dok tačku na prvi od četiri kruga sjutra veče (20 časova) stavljaju Mornar i Petrovac.