L.V.

25. 06. 2024. 20:41 >> 23:31

EURO 2024

Dan 12: Nule u Minhenu i Kelnu, Srbija eliminisana sa EP

Dvanaesti dan Evropskog prvenstva u fudbalu donio je rasplet u grupama C i D. Plasman u osminu finala osigurali su Austrija, Francuska, Holandija, Engleska, Danska i Slovenija.

U grupi D 1. mjesto je osvojila Austrija pobjedom nad Holandijom (3:2), dok je Francuska remijem sa otpisanom Poljskom (1:1) zauzela 2. mjesto. "Lale" su treće, ali će biti jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Od 21 čas slijede dueli Srbija - Danska (TVCG 1) i Engleska - Slovenija (TVCG 2), koji će odrediti putnike u osminu finala iz grupe C.

22:54

KrajZavršena su oba meča. Srbija - Danska 0:0 i Engleska - Slovenija 0:0.

Опширније

22:50

Imala je Srbija još jednu priliku i to preko Milinković-Savića, traljavo je šutirao, Šmajhel siguran.

Опширније

22:48

Sudijska nadoknadaČetiri minuta još u okrpšaju Engleske i Slovenije.

Опширније

22:47

IzmjenaIzašao je iz igre Foden, ušao je Gordon kod Engleza.

Опширније

22:47

Sudijska nadoknadaU Minhenu još pet minuta igre.

Опширније

22:46

IzmjenaTeren napušta Kristijan Eriksen, mijenja ga Poulsen.

Опширније

22:45

Žuti kartonŽuti karton za Fila Fodena.

Опширније

22:44

IzmjenaUlazi Sergej Milinković-Savić igru je napustio Lukić.

Опширније

22:42

IzmjenaDvostuka izmjena Keka - izlaze Šporar i Mlakar, ušli su Stanković i Čelar.

Опширније

22:40

Žuti kartonŽuti karton za Mitrovića koji je protestovao kod sudije i tražio penal.

Опширније

22:36

ŠansaPrva šansa za Srbiju u 81. minutu - Mitrović je šutirao pored gola.

Опширније

22:33

IzmjenaDvostruka izmjena kod Danske - izlaze Hjulmand i Bah, ulaze Dilejni i Viktor Kristijansen.

Опширније

22:31

IzmjenaNova izmjena kod Srbije, ušao je Mladenović umjesto Mijailovića.

Опширније

22:31

IzmjenaPromjena kod Slovenije - izašao je Šeško, ušao Iličić.

Опширније

22:30

Žuti kartonDefanzivac Slovenije Bijol je dobio žuti karton.

Опширније

22:28

IzmjenaKol Palmer je konačno na terenu, ušao je umjesto Sake.

Опширније

22:27

Žuti kartonŽuti karton kod Engleza - Guehi je zapisan.

Опширније

22:26

IzmjenaPotpuna ofanziva Stojkovića, ušao je Vlahović umjesto Ilića i pridružio se Mitroviću i Joviću u napadu.

Опширније

22:23

Vestergord je bio najviši u skoku i pokušao nakon kornera koji je izveo Eriksen, Rajković na pravom mjestu.

Опширније

22:17

Engleska je zaprijetila, ali je poslije gužve u šesnaestercu napad prekinut jer je Saka u pokušaju da udari loptu makazicama pogodio Šporara u glavu.

Опширније

22:13

Poništen golSrbiji je poništen gol zbog ofsajda, Jović je bio u nedozvoljenoj poziciji, pa nije priznat autogol igrača Danske, Andersena.

Опширније

22:09

Rezervista Skov-Olsen je pokušao u 51. minutu, njegov udarac je izblokirao Milenković, lopta završila u korneru.

Опширније

22:08

Englezi u ofanzivi, ali i dalje bez pravih prilika.

Опширније

22:05

IzmjenaPromjena kod Engleza, Mejno je u igri, izašao je Galager.

Опширније

22:04

KrajPočela su druga poluvremena.

Опширније

22:04

IzmjenaMijenja i selektor Danske, izašao je Vind, ušao Skov-Olsen.

Опширније

22:03

IzmjenaVeć na poluvremenu Dragan Stojoković vrši dvije izmjene, izašli su Samardžić i Gudelj, u igri su Tadić i Jović.

Опширније

21:48

Poluvrijeme u Minhenu, Srbija - Danska 0:0.

Опширније

21:47

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme u Kelnu, Engleska - Slovenija 0:0

Опширније

21:46

Sudijska nadoknadaU Minhenu još minut igre.

Опширније

21:43

ŠansaPrva ozbiljnija prilika za Englesku - centrirao je Tripije, loptu umalo u mrežu ugurali prvo Galager, a potom i Kejn, ona je ipak završila u gol-autu.

Опширније

21:40

ŠansaNova prilika za Dance - loptu je šesnaesterac ubacio Bah, ona nekako došla do Vinda koji se okliznuo i šutirao visoko preko gola u 39. minutu

Опширније

21:36

U 35. minutu Foden je pokušao iz slobodnog udarca - Oblak uhvatio loptu iz drugog pokušaja.

Опширније

21:33

Prvi šut ka golu Slovenije uputio je Hari Kejnu 30. minutu - šutirao je ivice šesnaesterca, siguran Oblak.

Опширније

21:31

Žuti kartonJoš jedan karton za Dance - dobio ga je Hjulmand.

Опширније

21:28

Žuti kartonJonas Vind dobija karton u 27. minutu.

Опширније

21:24

Poništen golNakon kornera Danske, koji je izveo Erikesen, Vind je uz kontakt sa golmanom Rajkovićem unio loptu u gol, ali su ga francuske sudije odmah poništile. Lopta je na putu iz kornera napustila zamišljenu gol-aut liniju, a svakako je i bio faul nad Rajkovićem.

Опширније

21:23

Žuti kartonNovi karton, ovoga puta za igrača Slovenije, Janžu.

Опширније

21:22

ŠansaZaprijetila je Danska u 21. minutu - Eriksen je šutirao u ćošak sa preko dvadeset metara, odbranio je Rajković.

Опширније

21:21

Poništen golU 20. minutu poništen gol Okaja Sake, nakon što je u ofsajdu bio Foden.

Опширније

21:19

Žuti kartonPrvi karton i kod Engleza, Tripije je "požutio".

Опширније

21:09

Na Alijanc areni je i najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković.

Опширније

21:07

Igrač Danske, Kristijan Eriksen oborio je rekord po broju nastupa za reprezentaciju - večeras igra 133. meč u dresu Danske. Do sada je rekord držao sa kapitenom Simonom Kjerom koji čeka šansu sa klupe.

Опширније

21:05

Žuti kartonVeć u četvrtom minutu prvi žuti karton - opomenut je Milenković.

Опширније

21:01

KrajPočeli su mečevi u Minhenu i Kelnu.

Опширније

20:43

Matjaž Kek protiv Engleske izvodi isti sastav kao protiv Danske i Srbije.

Опширније

20:38

Jedna izmjena kod Engleza u odnosu na prva dva meča - protiv Slovenije počinje Konor Galager umjesto Trenta Aleksander-Arnolda.

Опширније

20:37

Selektor Danske Kasper Hjulmand je izveo očekivan sastav.

Опширније

20:35

Srpski mediji nisu pogodili sastav Dragana-Piksija Stojkovića - selektor je izveo tim sa tri zadnja vezna (Gudelj, Ilić i Lukić) i jednim napadačem (Mitrović). Nema Tadića, Vlahovića i Milinković-Savića, tu je Samardžić. Najveće iznenađenje je Srđan Mijajlović.

19:47

Sudijska nadoknadaJoš šest minuta na duelu Holandije i Austrije.

Опширније

19:41

GolGolovi padaju kao na pokretnoj traci. Kakav je mentalni kod usadio Rangnik u svoje momke. Ponovo je Austrija sjajno odgovorila. Lopta Baumgartnera u prostor za Sabicera, a fudbaler Dortmunda je efentko pogodio lijevom nogom sa lijeve strane.

Опширније

19:38

GolSviderski je srušen u kaznenom prostoru. Nakon reakcije VAR-a dosuđen je penal za Poljake. Robert Levandovski  je prvo promašio, ali je udarac ponovljen.

Fudbaler Barselone ponovo nije najsrećnije šutirao, ali ovoga puta je bio precizan

Опширније

19:30

GolPogodio je Memfis Depaj, nakon sjajne saradnje Verhosta i njega. Gol je bio dugo pod VAR nadzorom. Signalizirali su ruku sudije, ali nakon pregleda snimka gol je priznat. Fudbaler koji je trenutno bez kluba je došao na četiri gola od rekordera Robija Van Persija.

Опширније

19:29

Izmjena Nova izmjena Kumana, ubacio je svog džokera Vuta Verghosta umjesto Malena.

Опширније

19:27

IzmjenaDešan je izveo Rabioa, Barkolu i Kantea, umjesto njih Kamavinga, Žiru i Grizman.

Njegov poljski kolega je izveo Šimanskog i Zelevskog, a umjesto njih Sviderski i Skoras.

Опширније

19:21

IzmjenaTrostruka izmjena Rangnika. Uerfeld, Baumgartner i Laimer su ušli u igru, Leinhart, Vimer i Grilič su napustili teren.

Dvostruka za Holandiju, Van de Ven mijenja Akea, Vajnaldum Rejndersa

Опширније

19:17

GolAustrija ponovo vodi!!! Prelijepa akcija ekipe Ralfa Rangnika. Odlično je Grilič ubacio loptu nakon pasa Sabicera, Roman Šmit koji je visok svega 168 cm je poletio kroz vazduh i glavom zakucao loptu, koja je na putu ka golu dotakla Stefana de Fraja, ali je gol prepisan fudbaleru Verderda

Опширније

19:15

GolVode Francuzi 1:0. Kilijan Mbape postiže svoj prvi gol na evropskim prvenstvima i proslavio je tako što je skinuo masku.

Опширније

19:11

Penal za Francusku. Oboren je Usman Dembele.

Опширније

19:09

ŠansaReđaju se prilke za Francusku u režiji Kilijan Mbapea. Novo pojačanje Real Madrida je sad prošlo ka sredini s ljeve strane, šutirao, ali tik pored stative.

Опширније

18:51

GolNije ni počelo polivrijeme, a Holandija je uspjela da izjednači. Greška Austrijanaca na protivničkoj trećini. Gertrauda je ukrao loptu, Simons povukao kontru, uposlio Kodija Gakpoa, a fudblaer Liverpula je lijepim šutem sproveo u mrežu Austrije.

Опширније

18:48

KrajKraj prvih 45 minuta i  u Berlinu i u Dortmundu.

Austrija vodi autogolom Malena, dok mreže miruju na utakmici Francuske i Poljske.

18:45

ŠansaI ponovo situacija Mbape-Skorupski i ponovo golman Bolonje izlazi kao pobjedik.

Опширније

18:42

ŠansaSkorupski pokazuje da je budućnost na golu Poljske. Golman Poljske je skinuo šut Embapea, koji je nakon akcije sa Barkolom pucao iz dobre pozicije

Опширније

18:40

ŠansaSamo čudo je sada spasilo "Oranje". Vimjer je prvo šutirao, odbranio je Ferbrugen, lopta je u nastavku došla do Arnautovića koji se nije snašao, ali je i ponovo golman Brajtona sjajno reagovao i skinuo loptu fudbaleru Intera na dva metra od gola.

Опширније

18:36

ŠansaNajveća prilika za Poljsku do sada. Odličan centaršut Zjelinskog, Levandovski je sa sedam metara tukao glavom, ali brani Menjon

Опширније

18:35

Žuti kartonŽuti karton i na meču Francuska-Poljska, dobio ga je Zelevski.

Опширније

18:35

IzmjenaNešto što se rijetko viđa. Kuman je zamijenio fudblaera već nakon pola sata. Umjesto Vermana na terenu je Ćavi Simons. Fale pasovi fudbalera koji je i dalje na platnom spisku PSŽ-a.

Опширније

18:32

Žuti kartonU samo jednom minutu dva žuta kartona za Austrijance. Prvo je Stefan Poš dobio karton zbog grubljeg starta nad Depajom, a ubrzo je dobio i Patrik Vimer

Опширније

18:27

Nevjerovatan podatak. Dvije trećine autogolova u istoriji  evropskih prvenstava viđeno je na ovom i prethodnom turniru. Na ovom je viđeno sedam, na prošlo 11 a u istoriji ukupno 27.

Опширније

18:22

ŠansaKakva prilika za Malena. Mogao je fudbaler Dortmunda da se iskupi, bio je sam "1 na 1" sa golmanom Pencom, ali nije bio precizan. Sjajna lopta Rajdersa kroz sredinu, i imaće za čime da žali.  Malen tako nije uspio da ponovo scenario Klausa Đasule koji je na utakmici sa Hrvatskom prvo pogodio svoju mrežu, ali onda se kasnije iskupio i pogodio za 2:2

Опширније

18:16

ŠansaNova prilika za Francuze. Izgubili su Poljaci loptu na polovini "galskih pjetlova", preciznije ukrauo ju je Ngolo Kante. Uslijedila je kontra koju je upravo Kante povukao, uposlio je odlično Dembela na desnoj strani, ali je fudbaler PSŽ-a pucao pravo u golmana Skorupskog.

Опширније

18:15

ŠansaPrva šansa za Poljake. Nakon kornera, Kacper Urbanski je probao, ali pravo u golmana Menjona.

Опширније

18:13

ŠansaŠansa za Holandiju. Rejnders je nakon duplog pasa probao, ali mu je lopta prešla preko noge.

Опширније

18:11

ŠansaVelika šansa za Francusku u Dortmunudu. Dembele je probio po desnoj strani, ubacio nisku loptu u peterac, na drugoj strani je bio Teo Ernandez koji je šutirao ali je golman Skorupski odbranio

Опширније

18:01

AutogolVode Austrijanci autoglom Donila Malena. Aleksandar Pras je dobio iznenađujuće puno prostora po lijevoj strani, ubacio je loptu unutra, a fudbaler Dortmunda je pogodio sopstvenu mrežu. Ekipa Ralfa Rangnika je tako krunisala početnu inicijativu.

Опширније

17:55

Krenuli su mečevi u Berlinu u Dortmundu

Опширније

17:46

U Minhenu gdje se igra meč Srbije i Danske došlo je sukoba navijača Srbije i policije na jednom gradskom trgu. Policija je koristila i suzavac, a kako prenose mediji iz Beograda nekoliko navijača je privedeno.

Опширније

17:44

Mbape će nositi specijalnu masku zbog poverede nosa u prvom meću.

Опширније

17:34

Na današnji dan prije 36 godina postignut je najljepši gol na evropskim prvenstvima, kada je Marko Van Basten uhvatio volej i savladao Rinata Dasejeva, golmana SSSR.