Vijesti

25. 06. 2024. 19:56 >> 20:07

PRVI U GRUPI D

Rangnik je upisao kod pobjednika u Austrijance: Najveća pobjeda "Das Teama" u istoriji

Fudbaleri Austije završili su na kraju kao prva ekipa grupe D, nakon što su u posljednjem kolu savladali Holandiju 3:2.

Iskoristili su i remi Francuske i Poljske, i na kraju kao prvi idu dalje.

Dva puta je Holandija uspjevala da izjednači, ali nisu se ni u jednom trenutku Austrijanci povlačilu.

U prvih 45 minuta Ralf Rangnik je nadigrao svog kolegu Ronalda Kumana. Austrijanac je bolje postavio svoje momke koji su od starta nametnuli svoj ritam.

Hrabrija, smjelija, ofanzivnija igra već se isplatila u šestom minutu. Aleksandar Pras je probio po lijevoj strani, bio je sam bek Šturma, ubacio je loptu, koju je Donil Malen sproveo u sopstvenu mrežu.

Čak sedmi autogol koji gledamo na ovom prvenstvu.

Zaigrala je Holandija bolje nakon primljenog gola, Rajnders je prvi zaprijetio, a Malen je mogao u stilu Klausa Đasule, fudbalera Albanije koji je dao autogol, pa postigao gol za svoju reprezentaciju u duelu sa Hrvatskom.

Rajnders je poslao sjajnu loptu kroz sredinu, Malen izbio sam, ali je fudbaler Borusije Dortmund loše šutirao.

Kuman nije bio zadovoljan pozicioniranjem svojih fudbalera pa je već u 35. minutu zamijenio Femana i ubacio Ćavija Simonsa.

Mogla je Austrija da udvostruči svoju prednost do poluvremena, ali Vimerov šut je Ferbugen odbranio, a onda Arnautović se nije snašao bukvalno sa dva metra.

Sa ovim rezultatom je zaključano prvo poluvrijeme, a na samom početku drugog je Holandija izjednačila.

Bio je to mat u tri poteza. Gertruida je ukrao loptu, dao je Ćaviju Simonsu koji je povukao kontru, proigrao je sa lijeve strane Kodija Gakpoa, koji je prelijepo plasirao i pogodio za izjednačenje.

Međitim da su Austrijanci nisu odustajali od svog ofanzivnog pristupa i uspjeli su da preokrenu.

Sabicer lopta u prostor, Grilič je centrirao a najniži fudbler Austrije Roman Šmit, visoj 168 cm je poletio kroz vazduh i glavom zakucao loptu u mrežu "lala".

Možda je loptu dotakao i Stefan de Fraj, ali gol je prepisan fudbaleru Verdera.

Kuman je tada ubacio svog džokera Vuta Verghosta, koji je ponovo pokazao da sjajno sarađuje sa Depajom.

Spustio je stameni Holanđanin loptu za Depaja, a fudbaler koji je trenutno bez kluba je pogodio za 2:2.

Austrija nije posustajala, htjeli su cijeli plijen. Baumgartner je poslao loptu u prostor, a Sabicer je iz gotovo mrtvog ugla, sa lijeve strane, lijevom nogom savladao Ferbrugena.

Ovim rezultatom Austrija osvaja grupu, Francuska ide dalje kao druga, bez gola iz igre doduše, dok će Holanđani dalje kao treći.