25. 08. 2024. 22:55 >> 23:31

LIVE BLOG

Otrant i Dečić opravdali ulogu derbija, pobjede Budućnosti, Sutjeske i Jezera

Sjajan meč pun preokreta i na kraju bez pobjednika viđen je u Petrovcu, gdje su Otrant i Dečić odigrali 2:2.

Duel koji se nazirao kao najneizvjesniji opravdao je ulogu derbija jer je dao i penal, evrogol, internacionalne strijelce.

Nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale, a goleada je počela sa bijele tačke.

U kaznenom prostoru oboren je Ajumu Nišimura, sudija Bošković je pokazao na bijeli tačku a Valentin Rudović je pogodio.

Dečić je izjednačio preko Ilira Camaja koji je imao sreće kod pogotka Tuzana.

Asmir Kajević je izveo prekid sa desne strane, a fudbaler Otranta Mladen Marstjepović je u želji da izbaci loptu pogodio sopstvenu prečku. Lopta se na nesreću domaćih odbila do Camaja koji je bio precizan.

Vjerovatno i najeljepši gol kola viđen je u 88. minutu kada je Brazilac Čagas postigao spektakularan pogodak.

Lopta se odbila do Brazilca koji je uhvatio iz koljena volej sa 20-ak metara i pogodio "malu mrežu" domaćina.

Izgledalo je tada da će aktuelni šampion do sva tri boda, ali Nišimura je samo dva minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Ofanziva na sve ili ništa domaćih se isplatila, Anđelo Rudović je izveo prekid, lopta se odbila do Marstjepovića koji je poslao odmah unutra, uz dosta sreće do nje dolazi Nišimura koji pogađa za 2:2.

Fudbaleri Budućnosti došli su do nove pobjede, četvte u pet odigranih kola pobjedom na gostovanju Mornaru u Baru 0:2.

Barani nastavljaju tako očajnu seriju, nakon sjajne Evrope, i več četiri kola (imaju utakmicu zaostatka), nemaju ni jedan osvojen bod.

Budućnost je od starta nametnula svoj ritam, ređali su se napadi, a gol domaćih je načeo Grivić. Pogotku fudbalera koji je od ove sezone pojačao Podgoričane, prethodila je lucidnost Olivera Šarkića. Vezni fudbaler "plavo-bijelih" je brzo izveo prekid, uputio je lob pas ka Griviću koji se dobro snašao i pogodio mrežu Popovića.

U nastavku, ekipa Ivana Brnovića dolazi do drugog gola, nako kontre u kojoj je "lansiran" Bojović, koji je pak bio nesebičan i dodao za Ivana Perišića kojem nije bilo teško da postavi, ispostaviće se konačan rezultat.

Sutjeska dolazi do prve pobjede u sezoni, i ako je sudeći po meču u Kotoru u kojem su Nikšićani slavili sa 0:3, izlazi polako iz krize.

Utakmicu je obilježio Vasko Kalezić, 30-godišnji vezista koji je bio uključen u sva tri gola svog tima sa dva pogotka i jednom asistencijom.

Da postoji nagrada za najboljeg igrača kola, definitivno bi njemu otišla u ruke.

Prvo je izveo prekid sa preko 30 metara i odlično pronašao defnzivca Đukanovića koji je pogodio mrežu Ličine. Samo četiri minuta kasnije Kalezić se i sam upisuje u strijelce, nakon što je pogodio poslije kornera koji je izveo Janjić.

Igrao se šesto minut sudijske nadoknade, a Kalezić je demonstrirao svoje driblerske sposobnosti. Jednom fintom se oslobodio dvojice fudbalera Bokelja, prebacio loptu na desnu i plasirao je Ličini iza leđa.

U "derbiju Primorja" nije bilo pobjednika.

Fudbaleri Arsenala i Petrovca odigrali su neriješeno 1:1 na premijernoj utakmici petog kola CFL-a.

Nije utakmica ni počela, a domaći su već uspjeli da povedu.

Sjajna vizija i pas 20-godišnjeg Alekse Ćetkovića, koji je sa centra poslao lob pas, kojim je preskočio kompletnu odbranu gostiju, a Abdulsamed Abdulahi, somalijski internacionalac je još jednom pokazao odličnu završnicu.

Uslijedio je period igre u kojoj su gosti pokušavali da dođu do gola, a domaćin je vrijebao iz kontri.

Petrovac je ipak uspio na samom kraju poluvremena da dođe do izjadnečenja.

Nakon auta za goste, Nemanja Carević je glavom prebacio loptu ka petercu, Faust je spustio, a na pravom mjestu je bio Marko Šimun koji je pogodio mrežu Zogovića.

U nastavku su mreže mirovale iako je bilo prilika sa obije strane.

Sa druge strane u "derbiju Sjevera", Jezero je slavilo u duelu sa Jedinstvom 1:0. Jedini gol pao je u drugom minutu meča, kada je mrežu gostiju pogodio Mitar Čuković.

PAROVI:

Arsenal Tivat - Petrovac 1:1 (Abdulahi 2 - Šimun 44)

Mornar - Budućnost 0:2 (Grivić 34, Perišić 57)

Jezero - Jedinstvo 1:0

Bokelj - Sutjeska 0:3 (Đukanović 52, Kalezić 56,90+6)

Otrant - Dečić 2:2 (V.Rudović 61-p, Nišimura 90 - Camaj 76, Čagas 89)

LIVE BLOG:

22:35

GolEKPSRESAN ODGOVOR OTRANTA

Nisu stigli fudbaleri Dečića ni da se poraduju sjajnim golom Čagaza, Otrant je već izjednačio. Anđelo Rudović je izveo prekid, lopta se odbila do Marstjepovića koji je poslao odmah unutra, uz dosta sreće do nje dolazi Nišimura koji pogađa za 2:2.

Опширније

22:24

GolPREOKRET DEČIĆA

Kakav gol Brazilca u redovima Dečiča Kaikea Augusta Čagaza. Brazičac je na jdnu odbijenu loptu, iz koljena šutirao sa nekih 18 metara i efektno pogodio mrežu Otranta.

Опширније

22:08

GolDEČIĆ DO IZJEDNAČENJA

Aktuelni šampion uspio je da izjednači. Asmir Kajević je izveo prekod sa desne strane, a fudbaler Otranta Mladen Marstjepović je u želji da izbaci loptu pogodio sopstvenu prečku. Lopta se na nesreću domaćih odbila do Ilira Camaja koji je bio precizan.

Опширније

22:00

GolVODI OTRANT

Ulcinjani dolaze do gola nakon penala koji je dosudio Miloš Bošković.

Ajumu Nišimura se odlično izborio za loptu u šesnaestercu gostiju a Tomašević i Milić nisu mogli bolje da reaguju pa je japanski internacionalac oboren. Odgovornost je preuzeo Valentin Rudović koji je bio precizan za vođstvo Otrantra.

Опширније

21:34

GolSUTJESKA DO TREĆEG GOLA U POSLJEDNJIM SEKUNDAMA

Vasko Kalezić je definitivno zaslužio titulu najboljeg pojedinca meča Bokelj-Sutjeska, a možda i cijelog petog kola CFL-a.

U posljednjim sekundama meča, uspio je vezni fudbaler driblingom da se oslobodi čak dvojice defanzivaca Kotorana i da preciznim udarcem stavi tačku na meč u Kotoru.

Опширније

21:23

KrajPoluvrijeme u Petrovcu, bez golova na duelu Otranta i Dečića.

Опширније

21:21

GolPERIŠIĆ POGAĐA ZA BUDUĆNOST

Budućnost dolazi do 2:0 u Baru. Bojović je odlično lansiran u kontri, a onda je nesebično dodao do Perišića kojem nije bilo teško da pogodi mrežu domaćina.

To je treća asistencija Bojovića do sada u sezoni.

Опширније

21:16

GolSUTJESKA BRZO I DO DRUGO GOLA

Prvi gol je namjesti, drugi pogodio. Sjajni minutu Sutjeske u Kotoru nakon što se Vasko Kalezić ovoga puta našao u ulozi sttijelca. Nikola Janjić je izveo korner, a vezni fudbaler Nikšićana je odlično reagovao na prvoj stativi i pogodio mrežu Ličine.

Опширније

20:41

GolVODI SUTJESKA

Fudbaleri Sutjeske dolaze do vođstva u Kotoru. Odličan prekid Vaska Kalezića, duboka lopta u šesnaestercu i pogodak Marka Đukanovića

Опширније

20:34

GolVODI BUDUĆNOST U BARU

Oliver Šarkić je izveo brzo slobodni udarac, ubacio dobru lotpu za Grivića koji je pobjegao odbrani i pogodio mrežu Barana

Опширније

20:02

GolVODI JEZERO

Plavljani dolaze do prednosti u drugom minutu meča sa Jedinstvom.

Опширније

17:54

KrajBez pobjednika u "primorskom derbiju"

Опширније

17:52

GolPETROVAC IZJEDNAČIO

Nakon kornera, pa auta za goste, Nemanja Carević je glavom prebacio loptu ka petercu, Faust je spustio, a na pravom mjesti je bio Marko Šimun koji je pogodio mrežu Zogovića.

Опширније

17:08

GolVODI ARSENAL

Samo 90 sekundi bilo je dovoljno Arsenalu da načne mrežu gostiju. Aleksa Ćetković, 20-godišnji vezista Tivćana je sa centra prebacio cijelu odbranu Petrovca a Abdulsamed Abdulahi je rutinski savladao Marka Kordića.