S.V.

11. 07. 2024. 18:55 >> 18:57

Minimalan poraz Budućnosti u Podujevu

Nakon Dečića, i Budućnost je razočarala na evropskoj sceni, pošto je u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija poražena od ekipe Mališeva u Podujevu 1:0.

U uvodu meča domaćin je imao inicijativu, ali je odbrana Budućnosti lako odbila sve te nalete.

"Plavi" su prvi konkretno zaprijetili. Igrao se 19. minut, kada je Bojović oduzeo loptu na 40 metara od gola rivala, proigrao Vukotića, koji je malo povukao naprijed,a potom šutirao. Lopta je otišla tik pored stative...

U 25. minutu još jedan opasan napad Budućnosti. Nakon povratne lopte Ivanovića, šutevi Brnovića i Bojovića su izblokirani.

Tek u 33. minutu Mališeva je stvorila prilika. Veljiu je pokušao sa distance, lopta je otišla malo preko prečke.

Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu dogodilo se u 48. minutu. Udarac je isprobao Grivić iskosa sa desne strane, golman domaćih je odbranio.

Budućnost je potpuno podbacila u drugom dijelu, nije stvorila ozbiljniju šansu.

Veliku šansu na startu nastavka imao je domaći sastav. Bruti je sa 13-14 metara u padu šutirao, a Mijatović krajnjim naporom skrenuo loptu u korner.

Mališeva je nastavila sa napadima i nagrada je stigla. Bruti je u 67. minutu bio mnogo precizniji. Feneomenalno je plasirao loptu sa ivice kaznenog prostora, van domašaja Mijatovića.

Do kraja je domaćin lako sačuvao minimalnu prednost.