N. N.

11. 05. 2024. 22:41 >> 22:44

SERIJA A

Bolonja nadomak Lige šampiona, petica Milana na tihom "San Siru"

Nikada u istoriji Bolonja nije igrala u Ligi šampiona, sada hoće - tim Tijaga Mote je u derbiju 36. kola Serije A savladao branioca titule Napoli na stadionu "Dijego Armando Maradona" 2:0 i sada samo čudom može da padne ispod 5. mjesta, koje vodi u elitu.

"Rosoblu" je sve dileme na jugu Italije riješio već na startu, jer je Den Endoje pogodio u 9. minutu, a Štefan Poš u 12. povisio na 2:0.

Napoli je od tada napadao, imao nekoliko velikih šansu, ali nijednu nije iskoristio. Najveću je propustio Mateo Politano u 21. minutu, kada mu je Federiko Ravalja odbranio penal.

Bolonja na dva kola do kraja ima 67 bodova, sedam više od petoplasirane Atalante i šestoplasirane Rome, koje imaju dva, odnosno meč manje.

Milan je pobijedio Kaljari 5:1 na utakmici koju je obilježila zaglušujuća tišina na "San Siru", prouzrokovana protestom navijača zbog skromnih rezultata.

Ismael Benaser je donio prednost "rosonerima" u 36. minutu i tada su se prvi put čuli navijači.

Na 2:0 je poslije kontre i asistencije Rafaela Leaoa pogodio Kristijan Pulišić, da bi u 63. smanjio Naitan Nandes.

Milan je do kraja dao još tri gola - Tidžani Rejnders je sjajno pogodio u 74. minutu, Leao u 83. pretrčao sve i zaobišao golmana, a Pulišić u 87. postavio konačnih 5:1.