N. N.

28. 09. 2024. 23:36 >> 23:36

PRVA LIGA ZA RUKOMETAŠICE

Levalea bolja od Rudara, remi Tivta i Zete

Golom Jelene Kuzman u posljednjem minutu, njenim osmim na meču, Levalea je u Podgorici na startu SBbet Prve lige savladala Rudar 26:25.

Mladi tim Ivana Terzića, za koji igraju djevojke rođene 2008. godine i mlađe, u finišu je nadoknadio minus četiri (sa 20:24 na 24:24), ali nije izdržao.

Osim Kuzmanove, osam golova je dala i Andrea Dragnić, dok su kod domaćih odskočile Andrea Čarapić, Sanja Dulović i Lana Burzanović sa po četiri.

Drugi meč u dvorani "Verde" je bio znatno manje uzbudljiv, jer je Budućnost II savladala Trebjesu 30:19.

Nina Ramusović je devet puta zatresla mrežu Nikšićanki, dok je Marija Marsenić upisala 15 odbrana.

Anđelina Orbović je dala pet golova za tim Miloša Perovića.

Mornar je u lokalnom derbiju nadvisio Ulcinj - 27:22. Staša Mandić sa devet i Petra Deković sa sedam pogodaka su prednjačile kod domaćih, a u timu Marka Dapčevića su najbolje bile Nikoleta Radmanović sa osam i Tijana Vukčević sa sedam.

Najviše uzbuđenja je bilo u dvorani "Župa", gdje je Zeta golom Mije Ulićević u posljednjem minutu uzela bod Tivtu (34:34).

Domaće su u 2. poluvremenu nekoliko puta imale plus pet, ali to nisu mogle da zadrže.

Kristina Arsenijević je predvodila domaće sa 10 golova, Božidarka Delibašić je dala devet, a Anđela Kovačević sedam.

Maja Ceklić je dala 10 golova iz 11 šuteva za tim iz Golubovaca, Anastasija Škatarić je pogodila sedam puta, a Nađa Micevski prvi meč nakon povratka iz Mađarske završila sa po šest pogodaka i asistencija.