S.V.

28. 09. 2024. 15:28 >> 15:28

Siti zaustavljen u Njukaslu, Liverpul i Vila mogu da preuzmu 1. mjesto

Nijednoj ekipi neće bitli lako u Njukaslu, pokazalo se to i danas, kada je domaćin zaustavio lidera - uzalud je Siti napadao 90 minuta, na kraju 1:1.

Nakon drugog vezanog remija Sitija, šansu da preuzmu prvo mjesto imaju Liverpul i Aston Vila, ukoliko slave u ovom kolu.

Siti je očekivano od starta napravio pritisak, šutevi Halanda i Gundogana bili su zamalo neprecizni, prije nego što je šampion naplatio dominaciju.

Igrao se 35. minut, kada je Griliš uposlio Gvardiola na desnoj strani, a on se majstorski, "lažnjakom", oslobodio rivala i slabijom desnom nogom pogodio donji ugao gola Poupa.

Time su "građani" na 32. uzastopnom meču protiv "svraka" postigli barem gol. To je najduži takav niz u istoriji Premijer lige.

Siti je nastavio sa dominacijom i na početku nastavka, ali je onda domaćin munjevito odgovorio i izborio penal. Gordon je pobjegao gostujućim defanzivcima, izašao sam ispred Edersona, koji ga je oborio.

Isti igrač je preuzeo odgovornost i bio siguran sa "bijele" tačke u 58. minutu.

Uslijedio je još veći pritisak šampiona, ali stamena odbrana "svraka" je odbijala sve nalete. Najbliži golu Siti je bio u nadoknadi, kada je Bernardno Silva uhvatio volej sa 13-14 metara, a Poup krajnjim naporom odbranio.