Deseti dan: Pobjeda "ajkula" za kraj, svjetski rekord Duplantisa

Na Portalu RTCG pratite live blog 10. dana Olimpijskih igara u Parizu.

LIVE BLOG

00:50

Vaterpolisti Crne Gore su uvijek do sada ostajali do kraja na olimpijskim turnirima, sada su završili takmičenje šest dana ranije. Pogledajte šta su rekli selektor Vladimir Gojković, te Petar Tešanović, Marko Mršić i Vasilije Radović.

Pogledajte izvještaj i izjave nakon oproštaja "ajkula"
Na oproštaju od Olimpijskih igara u Parizu, vaterpolisti Crne Gore su savladali Rumuniju 10:7 i sa pet bodova (pobjeda, po dva poraza nakon peteraca i u regularnom toku) završili takmičenje na 9. mjestu.
Опширније

00:28

U finalu fudbalskog turnira igraće Španija i Francuska, koje su do pobjeda stigle nakon preokreta.

Maroko je vodio šestim golom Sufijana Rahimija, ali je "roha" slavila 2:1 pogocima Fermina Lopesa u 66. i Huanlua Sanćesa u 85. minutu.

Domaćin je gubio od Egipta od 62. minuta i gola Mahmuda Sabera, ali je Žan-Filip Mateta u 83. minutu izborio produžetke, potom u 99. donio i preokret, da bi tačku stavio Majkl Olis, koji je učestovao kod sva tri gola "galskih pjetlova".

Опширније

23:33

Posljednji polufinalista odbojkaškog turnira je selekcija SAD, koja je savladala Brazil 3:1 (26:24, 28:30, 25:19, 25:19).

Ameri će se za finale boriti sa Poljskom drugo polufinale igraju Italija i Francuska.

Опширније

22:46

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Rumuniju 10:6 u posljednjem meču na Igrama u Parizu. Obje selekcije su već od ranije ostale bez šansi da se plasiraju u četvrfinale.

Utakmicu je naša selekcija prelomila u trećoj i početkom četvrte dionice serijom 4:0 i od 6:5 stigla do nedostižnih 10:5.

Najefikasniji kod "ajkula" je bio Marko Mršić sa tri gola.

VATERPOLO REPREZENTACIJA
Crna Gora se pobjedom oprostila od Igara u Parizu
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Rumunije 10:7 u posljednjem kolu i sa jednom pobjedom završila takmičenje na Olimpijskim igrama u Parizu.
Опширније

22:43

Opet je pogodio Fulea za 10:7 - što je i konačan rezultat utakmice.

Опширније

22:36

Smanjuje Fulea na 10:6. - četiri minuta do kraja susreta.

Опширније

22:34

Upisao se i Vlado Popadić za 10:5.

Опширније

22:32

Golovima Mršića i Radovića Crna Gora dolazi do 9:5.

Опширније

22:27

Dva gola prednosti ima Crna Gora nakon tri četvrtine - 7:5.

Опширније

22:24

Šveđanin Armand Duplantis osvojio je zlatnu medalju i oborio svjetski rekord u skoku sa motkom i to u drugom pokušaju prekočivši ljestvicu na visini od 6,25 metara. On je i do sada držao najbolji rezultat na svijetu - 6,24.

Опширније

22:18

Novi gol za Rumuniju - Fuela je smanjio 6:5.

Опширније

22:16

Prvi gol u trećoj dionici postiže Crna Gora - pogodio je Đuro Radović za 6:4.

Опширније

22:11

Završeno je prvo poluvijeme, vodi Crna Gora 5:4.

Опширније

22:09

Smanjuje Rumunija na 5:4, strijelac Judean.

Опширније

22:06

Crna Gora ima prvi put dva gola prednosti - 5:3, novi gol Mršića.

Опширније

22:02

Evo i prvog gola za Marka Mršića - vodi Crna Gora 4:3.

Опширније

21:56

Završena je prva četvrtina, rezultat 3:3.

Опширније

21:55

Koriste i Rumuni igrača više - stižu do 3:3 - gol je postigao Tepelus.

Опширније

21:54

Stefan Vidović pogađa za 3:2, još 36 sekundi do kraja prve dionice.

Опширније

21:53

Izjednačenje Rumunije već u sljedećem napadu - Lutesku je pogodio za 2:2.

Опширније

21:52

Preokret Crne Gore - Bogdan Đurđić pogađa za 2:1, bio je to napad sa igračem više.

Опширније

21:46

Uzvraća brzo Crna Gora - gol sa igračem više, pogodio je Jovan Vujović za 1:1.

Опширније

21:45

Povela je Rumunija 1:0 - Đorđesku je strijelac.

Опширније

21:41

Počeo je posljednji duel naših vaterpolista na Igrama u Parizu - rival je Rumunija, meč nema rezultatski značaj jer su obje selekcije bez šansi da se plasiraju u četvrfinale.

Опширније

21:17

Vaterpolisti Španije bez poraza su okončali grupnu fazu na olimpijskom turniru, oni su u posljednjoj utakmici prve faze takmičenja savladali domaćina Francusku sa 10:8 i tako ih eliminisali iz daljeg toka takmičenja. U četvrfinalu će igrati sa Hrvatskom.

Ostali parovi četvrtfinala:

Grčka - Srbija

Italija - Mađarska

SAD - Australija

Опширније

20:56

Britanske biciklistkinje osvojile su zlatnu medalju u ekipnom sprintu novim svjetskim rekordom na Olimpijskim igrama u Parizu.

Britanke su nastupile u sastavu Keti Merčant, Sofi Kejpvel i Ema Finuken i osvojile zlato novim svejtskim rekordom od 45,186 sekundi.

Srebrnu medalju osvojile su takmičarke sa Novog Zelanda rezultom od 45,659 sekundi.

U duelu za bronzu njemačke takmičarke pobijedile su protivnice iz Holandije rezultatom 45,400 sekundi.

Опширније

20:52

Fudbalska reprezentacija Španije prvi je finalista olimpijskog turnira u Parizu.

Oni su u prvom polufinalu savladali ekipu Maroka rezultatom 2:1.

Golove za crvenu furiju su postigli Lopes u 66 i Sančes u 85. minutu, dok je Maroko vodio poslije prvog poluvremena pogotkom Rahimija sa bijele tačke.

Опширније

19:53

Vaterpolisti Sjedinjenih Američkih Država su srušili prvaka svijeta Hrvatsku 14:11 i ekipu Ivice Tucaka poslali na Španiju u četvrtfinalu.

Na drugoj strani, Tim Dejana Udovičića će za plasman u polufinale igrati sa Australijom.

Preostali parovi četvrtfinala su Italija - Mađarska i Grčka - Srbija.

Опширније

19:14

Još jedan veliki preokret je viđen na odbojkaškom turniru - nakon što se Italija provukla protiv Japana i od 0:2 stigla do 3:2 i domaćin je na identičan način stigao do polufinala.

Francuzi su bili bolji od Njemačke, a u polufinalu je i Poljska koja je u prvom četvrtfinalu bila bolja od Slovenije 3:1.

Опширније

18:59

Dan nakon osvajanja zlatne medalje, Novak Đoković se vraća tamo odakle je i krenuo u pohod na Pariz - u Crnu Goru.

Kako Portal RTCG saznaje, najbolji teniser svih vremena će odmarati u Porto Novom i tu će ostati nekoliko dana, do slavlja na čuvenom balkanu Skupštine Beograda, zakazanog za 13. avgust.

Опширније

18:29

Milivoj Dukić je završio Olimpijske igre na 14. mjestu, pošto se deveta i deseta regata neće voziti.

Za finale (medal race) se računaju rezultati prethodnih osam.

Dukić je ujedno ostvario najbolji plasman u karijeri na Olimpijskim igrama.

Njemu su ovo bile četvrte Igre.

Prve je 2012. u Londonu u klasi “laser” završio na 30. mjestu, četiri godine kasnije u Riju bio je 29, a 2021. je stigao do 17. pozicije i pobjede u jednoj od etapa.

OLIMPIJSKE IGRE
Otkazane deveta i deseta regata, Dukić bez finala
Crnogorski jedriličar Milivoj Dukić završio je Olimpijske igre u Parizu na 14. mjestu, pošto se deveta i deseta regata neće voziti.
Опширније

17:58

Danski reprezentativac Viktor Akselsen odbranio je danas zlatnu medalju u badmintonu, pošto je pobijedio Kunlavata Vitidsarna sa Tajlanda 2:0 (21:11, 21:11).

Bronzanu osvojio je Li Zi Dja iz Malezije, pobjedom protiv Indijca Lakšje Sena 2:1 (13:21, 21:16, 21:11).

Опширније

17:50

Regate u kojima je trebalo da nastupi naš Milivoj Dukić pomjerene su za sjutra, zbog nedostatka vjetra.

Danas je održana samo jedna regata i to u ženskoj konkurenciji.

Podsjetimo, on zauzima 14. mjesto u generalnom plasmanu nakon osam održanih regata.

Prvih deset izboriće plasman u finale (medal race), a naš takmičar za desetoplasiranim zaostaje sedam bodova.

On se takmiči u klasi ILCA 7.

Опширније

17:06

Triatlonci su danas obaviješteni o analizama vode u Seni prije mješovite štafete, saopštio je francuski Organizacioni komitet Olimpijskih igara (OI) u Parizu.

Poslije otkazivanja dva treninga proteklog vikenda jer Sena nije bila dovoljno čista, Međunarodna triatlonska federacija odlučila je kasno sinoć da nastavi trku, saopštili su organizatori.

"Ovi rezultati su predstavljeni sportistima i nije bilo primjedbi da plivaju", rekla je novinarima portparolka francuskog komiteta An Dekan.

Neposredno prije objavljivanja odluke o održavanju mješovite štafete, belgijski olimpijski komitet je saopštio da se njegova triatlonka Kler Mišel razboljela, što je izazvalo pitanje ispravnosti vode Sene.

Опширније

16:22

U vrlo izjednačenom meču, vaterpolisti Grčke su savladali Italiju 9:8 i stigli na korak od prvog mjesta u grupi.

Nije ekipa tokom meča nije imala dva gola prednosti, a Italijani su u posljednjem napadu imali dva dobra pokušaja - istakao se golman "helena" Zerdevas.

Kod Grčke se istakao Agiropulos, u poraženom sastavu najefikasniji je bio Kondemi sa tri pogotka.

Опширније

16:07

Brazilska gimnastičarka Rebeka Andrade osvojila je zlatnu medalju u parteru.

Andrade je poslije sigurne izvedbe u parteru pobijedila sa 14.166 bodova i osvojila četvrtu medalju na Igrama u Parizu. Ona ima dvije srebrne medalje u višeboju i preskoku, a bronzu u ekipnoj konkurenciji.

Andrade ima ukupno šest olimpijskih medalja u karijeri.

Srebrnu medalju u parteru osvojila je Amerikanka Simon Bajls rezultatom 14.133 bodova.

Čuvena gimnastičarka je u Parizu osvojila ukupno četiri medalje, pošto je prethodno osvojila tri zlata u višeboju, ekipnoj konkurenciji i u preskoku.

Amerikanka Džordan Čajls osvojila je bronzu sa 13.766 bodova, ali tek poslije žalbe.

Ona je uložila žalbu na rezultat, sudije su preinačile odluku pa je sa petog skočila na treće mjesto.

Prije te žalbe, treće mjesto zauzimala je Rumunka Sabrina Maneka-Vojnea, koja je na kraju pala na petu poziciju.

Опширније

15:55

Japanski gimnastičar Šinosuke Oka osvojio je danas zlatnu medalju na vratilu na Olimpijskim igrama u Parizu.

Oka je pobijedio rezultatom 14.533 boda i osvojio četvrtu medalju u Parizu. On je prethodno osvojio zlatne medalje u ekipnoj konkurenciji i u višeboju, a bronzu na razboju.

Kolumbijac Anhel Barahas osvojio je srebro istim skorom od 14.533 boda, ali je Oka proglašen pobjednikom zahvaljujući boljem izvođenju vježbe.

Bronzane medalje osvojili su Kinez Bohen Džan i Čja Hung Tang sa Tajvana, sa po 13.966 bodova.

Опширније

15:18

I četvrti dio su Italijani dobili na razliku 26:24, igraće se peti set.

Опширније

14:40

Odbojkaši Japana vodili su protiv Italije 2:0 u setovima i imali tri meč lopte u trećem. "Azuri" su se, međutim, izvukli i slavili u trećem periodu 27:25. Drama se nastavlja...

Опширније

13:41

Đingjuan Zou je odbranio olimpijsko zlato na razboju. Kinez je slavio sa 16.200 bodova, ispred Ukrajinca Ilje Kovtuna (15.500) i Japanca Šinosukea Oke (15.300).

Опширније

13:35

Simon Bajls je pala s grede i ostala bez osmog olimpijskog zlata. Zauzela je 5. mjesto, a dva odličja idu u Italiju - zlatna je Aliće d'Amato, bronzana Manila Espozito. Kineskinja Jaćin Džou je uzela srebro.

Опширније

13:11

Mađarska je u goleadi savladala Srbiju 17:13 i osigurala 3. mjesto u grupi B vaterpolo turnira, dok su "delfini" četvrti.

Ostaje da se vidi s kim će igrati u četvrtfinalu, jer su mogući rivali Mađara sve četiri selekcije iz grupe A - Italija, Hrvatska, Grčka i SAD, Srbima jedino ne mogu da dođu Amerikanci.

Опширније

12:53

Takmičenja u jedrenju kasne zbog loših vremenskih uslova i teško je očekivati da Milivoj Dukić počne devetu regatu u klasi laser u 14.45 časova, kako je planirano poslije prvog pomjeranja.

Опширније

12:50

Nakon 4:0, Mađarska je napravila i seriju 5:0 i povela 12:7. Dušan Mandić je nakratko prekinuo velesilu, ali su Zalanki i Vigvari povisili na 14:8.

Опширније

12:34

Užasna greška golmana "delfina" Vladimira Mišovića - Srbija je dobila napad 4,9 sekundi prije kraja 2. četvrtine, Mišović htio da baci loptu u napad, ali je dao pravo u ruke Denešu Vargi koji je pogodio sa svoje polovine za 9:7 na poluvremenu.

Опширније

12:30

Srbija je brzo izjednačila na 6:6, pa onda i na 7:7, ali Gergo Zalanki koristi napad sa igračem više za 8:7.

Опширније

12:25

Srbija je iznenađujuće povela 4:2 protiv Mađarske, ali je vaterpolo velesila preokrenula na 6:4 sa četiri gola za prva četiri i po minuta 2. četvrtine.

Опширније

12:19

Još jedan sport u kojem dominiraju Azijati - Se Jang An iz Južne Koreje je osvojila zlato u badmintonu pobjedom nad Kineskinjom Bing Đao He 2:0 (21:13, 21:16).

Bronza je pripala Gregorija-Mariski Tunđung iz Indonezije bez borbe, jer je legenda španskog badmintona, Karolina Marin slomila nogu dok je protiv He u polufinalu vodila 21:14, 10:8.

Опширније

11:01

Prvi polufinalista muškog odbojkaškog turnira je Poljska, koja je savladala Sloveniju 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:20).

Tim Nikole Grbića je u 4. setu nekoliko puta vodio četiri razlike, "zmajčeki" izjednačili na 18:18, ali je favorit potom vezao četiri poena i otklonio sve dileme.

Опширније

10:57

Iako je nekoliko puta imala minus četiri u 4. setu, Slovenija je izjednačila na 18:18, ali sada gubi 21:18. Poljska je na pragu četvrtfinala.

Опширније

10:38

Tri medalje u disciplini brza paljba pištoljem sa 25 metara idu u Aziju - zlato je osvojio Kinez Juehong Li, bronzu njegov sunarodnik Sinđije Vang, a srebro Jeongđae Čo iz Južne Koreje.

Опширније

10:31

Poljska dobija treći set 25:19.

Опширније

10:30

Mješovita štafeta Njemačke je osvojila zlato u triatlonu, ispred SAD i Velike Britanije.

Опширније

10:01

Slovenija uzvraća. Iako je Poljska vodila 24:23, "zmajčeki" su dobili 2. set 26:24 i izjednačili na 1:1.

Tine Urnaut prolazi blok Poljske Foto: Guliver/AP Photo/Dolores Ochoa

Опширније

09:29

Poljska je dobila prvi set protiv Slovenije 25:20, Vilfredo Leon je osvojio sedam poena.