[ BBC ]

11. 08. 2024. 12:24   >>  13:13

Olimpijske igre u Parizu 2024: Slovenci ipak bez bronze u rukometu, sjajna završnica ženskog maratona

Slovenci imali napad za produžetak, ali se Španci odbranili. Sifan Hasan pobednica ženskog maratona, posle dve bronze koje je osvojila u trkama na 5.000 i 10.000 metara.

rukomet, slovenački rukometaši
REUTERS/Bernadett Szabo

Poslednji je dan Olimpijskih igara u Parizu, koje su donele mnoštvo uzbuđenja i razne nove junake i tragičare.

Muška rukometna reprezentacija Slovenije, koja je odigrala sjajan turnir, ipak je ostala bez bronzane medalje.

U čvrstom i uzbudljivom meču protiv Španije, Slovenci su poraženi golom razlike, iako su imali napad za produžetak - 23:22.

Španiji je ovo peta olimpijska medalja - svih pet bronzanih.

Slovenija je tako na ovim Igrama ostala na tri osvojene medalje - dve zlatne (džudo i sportsko penjanje) i srebra (u kajtu).

U 14 sati vaterpolisti Srbije i Hrvatske igraju za zlato.

Bronzanu medalju osvojila je selekcija SAD, koju sa klupe predvodi nekadašnji selektor Srbije Dejan Udovičić.

Amerikanci su pobedili Mađare 11:8 posle peteraca.

Posle četiri četvrtine bilo je 8:8, a u petercima 3:0 (Mađari promašili sva tri penala).

Biće to repriza finala Igara u Rio de Žaneiru 2016. koje je pripalo Srbiji.

Srpski vaterpolisti su osvoji zlato i u Tokiju pre tri godine.

Hrvatska je aktuelni svetski šampion i evropski vicešampion, a selektor tima je Ivica Tucak koji je na tom poslu od 2013.

Srbija je do sada osvojila dve olimpijske zlatne i dve bronzane, dok Hrvatska ima jedno zlato i dva srebra na olimpijskim igrama.

Olimpijske igre, 16. dan:

• Atletika

Neverovatna Holanđanka Sifan Hasan u sprintu je osvojila zlatnu medalju u maratonu i oborila olimpijski rekord u vremenu 2:22:55.

Hasan je na ovim Igrama već osvojila bronze na 5.000 i 10.000 metara.

maraton, maratonka, ženski maraton
REUTERS/Lisa Leutner
Sjajna Sifan Hasan osvaja zlato u maratonu

Tigst Asefa iz Etiopije osvojila je srebro, dok je Kenijka Helen Obiri osvojila bronzanu medalju.