N.R.

19. 10. 2024. 20:13 >> 20:14

ŠKOTSKA LIGA

Aberdin i Rubežić iz minusa do velikog boda na "Seltik parku"

Slobodan Rubežić i Aberdin su totalni hit u Škotskoj - najbolji pokazatelj je današnji meč protiv Seltika u 8. kolu koji je završen rezultatom 2:2, iako je domaćin imao 2:0 već u 27. minutu.

Aberdin je sezonu otvorio sa sedam pobjeda, isti učinak imao je i Seltik pa je današnji okršaj na "Seltik parku" bio dugo iščekivan i opravadao je očekivanja.

Izabranici Džimija Telina nastavili su niz mečeva bez poraza i to na najtežem mogućem gostovanju.

Seltik je poveo na japanski pogon - Hatate je bio strijelac u 24. minutu, dok je u ulozi asistenta bio Furuhaši.

Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0 - sada je Furuhaši zatresao mrežu Donsa.

Taj rezultat bio je aktivan do 50. minuta kada je Sokler smanjio na 2:1, da bi Šini deset minuta kasnije pogodio za 2:2.

Stigli su gosti i do totalnog preokreta u 70. minutu preko Duka, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Meč u Glazgovu imao je ludu završnicu, Seltik je krenuo po trijumf, ali su bod gostiju u sudijskoj nadoknadi odbranili golman Dimitar Mitov i Duk blokirajući loptu maltene na gol liniji.