N.R.

19. 10. 2024. 18:06 >> 18:17

premijer liga

Mančester konačno slavio, Lester preokretom do tri boda

Mančester junajted konačno je prekunio niz od pet utakmica bez pobjede u svim takmičenjima i slavio protiv Brentforda u 8. kolu Premijer lige 2:1.

Gosti su poveli u petom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Pinoka.

Već početkom drugog poluvremena Mančester stiže do izjednačenja - pogodio je Garnaćo u 47. minutu.

Preokret i pobjedu "crvenim đavolima" donio je Holjund golom za 2:1 u 62. minutu.

Sautempton je od 73. minuta igrao sa igračem manje jer je crveni karton dobio Frejzer.

Fenomenalan meč odigrali su Sautempton i Lester - slavile su "lisice" sa 3:2 i to nakon preokreta - domaći su imali 2:0 u 28. minutu golovima Arčera i Ariba.

Povratak Lestera počeo je u 65. minutu kada je Bonanote smanjio na na 2:1. Izjednačenje je donio Vardi koji je bio siguran sa bijele tačke u 74. minutu za 2:2.

Totalni preokret i slavlje Lesteru donio je Aju u dubokoj nadokndi meča - u 98. minutu.

Minimalnu pobjedu ostvario je Brajton na gostovanju Njukasu - odlučujuči gol postigao je Dani Velbek u 35. minutu.

Aston Vila je bila sigurna protiv Fulama takođe u gostima 3:1, dok je Everton na strani došao do nova tri boda pobjedom protiv Ipsviča 2:0.

Premijer liga, 8. kolo:

Totenhem - Vest Hem 4:1 (Kuluševski 43, Bisuma 52, Kudus 55. autogol, Son 60 - Kudus 18)

Fulam – Aston Vila 1:3 (Himenez 5 - Rodžer 9, Votkins 59, Diop autogol 69)

Sautempton – Lester 2:3 (Arčer 8, Aribo 28 - Bonanote 65, Vardi 74, Aju 98)

Ipsvič – Everton 0:2 (Endijaj 17, Kin 40)

Mančester junajted – Brentford 2:1 (Garnačo 47, Hojlund 62 - Pinok 45+5)

Njukasl – Brajton 0:1 (Velbek 35)