Share Comments0 Edit
N. N.

LIGA ŠAMPIONA ZA RUKOMETAŠICE (5. KOLO)

Budućnost stala 20 minuta prije kraja, Vajpers sve riješio serijom 6:0

Do 39. minuta je djelovalo da Budućnost može do senzacije i remija, možda čak i pobjede na gostovanju prvaku Evrope iz 2021, 2022. i 2023. godine, ali je stala i dozvolila Vajpersu da serijom 6:0 riješi sve dileme i slavi 32:23.

Ključni detalj dogodio se baš u tom 39. minutu, nakon što je Nina Bulatović izjednačila na 19:19. Krilo "plavih" se vraćalo u odbranu, ali ju je lopta pogodila na putu ka centru, iako nije ni gledala ka njoj.

Sudije Duplij i Pobedrina su bile neumoljive, isključile su Bulatovićevu na dva minuta, a izabranice Bojane Popović kao da su se tu potpuno ugasile.

Uvukla se nervoza među njih, počele su da griješe, a ni odluke Ukrajinki im nisu pomogle, kao ni njihovo komentarisanje.

Znatno iskusniji rival je to znao da kazni i pobjedom zaključi najturbulentniju sedmicu u istoriji kluba. Vajpers je za sada izbjegao bankrot, koji je najavljen u ponedjeljak, jer su sponzori "pokrili" gotovo svih dva i po miliona eura...

Legendarna Katrine Lunde, koja je i pogodila Pavićevićevu, branila je sve bolje kako je vrijeme odmicalo i sa 11 odbrana zasluženo ponijela epitet igračice meča.

VAJPERS - BUDUĆNOST 32:23 (15:14)

Kristijansand - Dvorana "Akvarama". Gledalaca: 1.500. Sudije: Duplij i Pobedrina (Ukrajina). Sedmerci: Vajpers 6 (5), Budućnost 4 (2). Isključenja: Vajpers 8, Budućnost 14 minuta.

Vajpers: Frisendal, Solberg-Esthasel (šest odbrana), Lunde (devet odbrana i dva sedmerca), Stremberg 1, Roberts 4, Jonasen 3, Vade 1, Heve 1, Heselberg 2, Freriks 5, Tomac 2, Abing 5 (3), Niser 3, Knedlikova 3 (2), Emeneger 2.

Budućnost: M. Marsenić, Hauge (10 odbrana), A. Marsenić 1, Danijelson, Vukčević 2 (2), Godeč 5, Popović, Marković 1, Ivanović 1, Guberinić, Bulatović 3, Tomova, Ramusović, Radivojević 4, Kadović 1, Pavićević 5.