19. 10. 2024. 21:54 >> 21:56

12. kolo

Budućnost bolja od Arsenala, Bokelj osvojio Tuzi, Petrovac prati lidera

U 12. kolu domaćeg fudbalskog šampionata Budućnost je pobijedila Arsenal, Bokelj je iznenadio Dečić u Tuzima, dok je Petrovac bio bolji od Sutjeske.

Lider domaćeg šampionata, ekipa Budućnosti opravdala je ulogu favorita i slavila protiv Arsenala na svom terenu 2:1.

Petar Grbić je doveo Budućnost u prednost u 23. minutu - lijep gol od prečke. Uspjeli su gosti iz Tivta da se vrate i izjednače u 59. minutu preko Apije. Gol koji je donio tri boda lideru postigao je Bojović u 79. minutu za 2:1.

Petrovac je u derbiju bio bolji od Sutjeske 1:0 - domaći su slavili sa igračem manje - Aleksandar Kapisoda je zatresao mrežu Sutjeske u 76. minutu nakon centaršuta Marka Šimuna iz slobodnog udarca sa lijeve strane.

Iznenađenje u 12. kolu napravio je Bokelj koji je slavio u Tuzima 2:1 na debiju Edisa Mulalića na klupi Tuzana.

Poveli su gosti 1:0 golom kapitena Dejana Pepića u 38. minutu što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena.

Dečić je izjednačio u 56. minutu, strijelac je bio Ujkaj. Odmah nakon izjednačenja Dečića, Bokelj je opet poveo i to već u 57. minutu preko Počeka. Omaleni ofanzivac je šutirao sa skoro 30 metara, a lopta je odskočila ispred Radoševića i prevarila ga.

U premijernoj utakmici ove runde Mornar je kao gost savladao Jedinstvo u Bijelom Polju 2:1.

Iz prve prave akcije pao je gol u Bijelom Polju Mornar je poveo preko Đorševića u 11. minutu - iskoristio je lošu reakciju jednog defanzivca Jedinstva i sa 13-14 metara poslao loptu u mrežu.

Samo minut nakon gola Koraća, Barani su opet poveli. Mrežu je zatresao Zorić - fenomenalno je plasirao loptu sa ivice kaznenog prostora, ona je završila u gornjem desnom uglu gola domaćih.

Jezero je slavilo minimalnim rezultatom protiv Otranta 1:0 u okršaju ekipa sa dna tabele. Gol odluke postigao je Marko Perović u 14. minutu.

12. KOLO

Jedinstvo - Mornar 1:2 (Korać 40 - Đorđević 11, Zorić 41)

Petrovac - Sutjeska 1:0 (Kapisoda 76)

Jezero - Otrant 1:0 (Perović 14)

Dečić - Bokelj 1:2 (Ujkaj 56 - Pepić 38, Poček 57)

U TOKU

Budućnost - Arsenal 2:1 (Grbić 23, Bojović 79 - Apija 59)

LIVE BLOG

21:55

KrajZavršen je meč u Podgorici, pobjeda Budućnosti 2:1.

Опширније

21:39

GolBudućnost ponovo vodi - gol je postigao Bojović nakon centaršuta Grivića u 79. minutu.

Опширније

21:18

GolIzjednačenje u Podgorici - Arsenal dolazi do 1:1 - odlično se snašao Apija u 59. minutu.

Опширније

21:03

KrajNastavljena je utakmica Budućnost - Arsenal.

Опширније

20:48

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme u Podgorici, Budućnost vodi 1:0.

Опширније

20:25

Povela je Budućnost protiv Arsenala 1:0 - lijep gol Petra Grbića u 23. minutu.

Опширније

19:58

KrajBokelj je pobijedio 2:1 u Tuzima i izjednačio se sa Dečićem na diobi 3. mjesta na tabeli.

Опширније

19:41

Bokelj je sve bliže pobjedi u Tuzima, na pet minuta do kraja vodi 2:1. Ukoliko ostane tako, izjednačiće se sa šampionom na 3. mjestu sa 17 bodova.

Опширније

19:17

GolDrugi gol u kratkom razmaku u Tuzima - odmah nakon izjednačenja Dečića, Bokelj je opet poveo i to već u 57. minutu preko Počeka. Omaleni ofanzivac je šutirao sa skoro 30 metara, a lopta je odskočila ispred Radoševića i prevarila ga.

Опширније

19:16

GolDečić je izjednačio protiv Bokelja u 56. minutu, strijelac Ujkaj.

Опширније

18:57

KrajJezero je u derbiju začelja savladalo Otrant 1:0 i prepustilo mu posljednje mjesto na tabeli. Debi Miodraga Džudovića je bio uspješan, Miodraga Vukotića nije.

Опширније

18:40

GolBokelj je poveo u Tuzima, gol kapitena Dejana Pepića u 38. minutu za vođstvo protiv šampiona na trećem debiju Edisa Mulalića.

Опширније

17:59

KrajZavršena je utakmica u Petrovcu, domaćin je savladao Sutjesku 1:0 golom Aleksandra Kapisode u 76. minutu, iako je 20 minuta kasnije isključen napadač domaćih Rodrigo Faust.

Опширније

17:38

GolPetrovac je poveo sa igračem manje - Aleksandar Kapisoda je zatresao mrežu Sutjeske u 76. minutu nakon centaršuta Marka Šimuna iz slobodnog udarca sa lijeve strane.

Опширније

17:21

GolJezero vodi od 14. minuta, gol je dao Mihailo Perović.

Опширније

17:19

Žute kartone zbog učestvovanja u incidentu su dobili Kapisoda iz Petrovca, te golman Vukčević i Vlahović iz Sutjeske.

Опширније

17:18

Crveni kartonVeliki neredi u Petrovcu - tek što je ušao, napadač domaćih Rodrigo Faust je isključen zašto što je laktom u pleksus udario Nemanju Đurovića. Argentinac je nakon što je vidio crveni karton htio da se razračuna sa štoperom Sutjeske, koji je ležao na travi, zbog čega je umalo došlo do opšte tuče.

Опширније

17:06

ŠansaSumnjiva situacija u 5. minutu u Beranama - Alija Krnić je ušao u šesanesterac, odgurnuo ga je Mladen Marstijepović, ali je sudija Branko Odalović pokazao da nema penala.

Опширније

16:52

Kraj prvog dijela u Petrovcu.

Опширније

16:31

KrajMornar je odolio u Bijelom Polju 2:1 i zabilježio treću vezanu pobjedu u šampionatu.

Опширније

16:16

ŠansaSutjeska je prva zaprijetila u Petrovcu, Kalezić je u 12. minutu iz slobodnjaka pogodio stativu.

Опширније

16:00

Počeo je meč između Petrovca i Sutjeske.

Опширније

15:57

Jedinstvo pokušava na sve načine da stigne do izjednačenja, Mornar prijeti iz kontranapada. Do kraja je ostalo pola sata.