RUKOMET (M) Danska - Francuska 21.00, TVCG 3

PREGLED DANA 23.00, TVCG 2

LIVE BLOG

23:08

U veoma zanimljivom meču, košarkaši Kanade su savladali Grčku 86:79, koja je serijom 9:0 prišla na 80:78 i izborila neizvjesnu završnicu.

Ar Džej Baret je ubacio 23, a Šej Gildžes-Aleksander 21 poen, dok su na drugoj strani najbolji bili Janis Adetokunbo sa 34 i Kostas Papanikolau sa 17.

Опширније

22:59

Odbojkaši SAD su odbranu zlata iz Tokija počeli rutinskom pobjedom nad Argentinom - 3:0 (25:20, 25:19, 25:16).

Опширније

22:36

U reprizi finala Evropskog prvenstva rukometaši Danske su savladali Francusku 37:29 i bar donekle se revanširali za poraz iz Njemačke.

Blistali su Matijas Gidsel i Simon Pitlik sa po 11 golova, kao i golman Niklas Landin-Jakobsen sa 15 odbrana.

Njegovim ulaskom umjesto Emila Nilsena se i promijenila situacija na terenu, jer je domaćin u 1. poluvremenu imao i plus pet.

U poraženoj ekipi najbolji su bili Igo Deska sa sedam i Dika Mem sa pet pogodaka.

Опширније

21:55

Konačno plivačko zlato i za SAD - nakon tri poraza u finalima, muška štafeta 4X100 je slavila u vremenu 3:09,28, ispred Australije (+ 1,07) i Italije (+ 1,42).

Опширније

21:49

Treće zlato za Australiju, drugo plivačko, i to olimpijskim rekordom na 4X100 metara za žene.

Moli O'Kalahan, Šejna Džek, Ema Mekion i Meg Haris su slavile u vremenu 3:28,96, što je za 77 stotinki brže od njihovog rekorda iz Tokija.

Druga je bila SAD (+ 1,28), a treća Kina (+ 1,38), čime su oborile američki, odnosno azijski rekord.

Опширније

21:14

Rafael Nadal i Karlos Alkaras su ušli u 2. kolo dubla, jer su savladali iskusne Argentince Maksima Rodrigesa i Andresa Moltenija 7:6, 6:4.

Опширније

21:03

Arijarn Titmus je kraljica 400 metara - svjetska rekorderka je odbranila zlato iz Tokija, jer je u Parizu slavila u vremenu 3:57,49.

Srebro je pripalo 17-godišnjoj Kanađanki Samer Mekintoš (+ 0,88), a bronza američkoj legendi Kejti Ledecki, koja je kasnila tri sekunde i 37 stotinki. Za utjehu joj bar ostaje da joj Titmus nije otela i olimpijski rekord iz Rija (3:56,46).

Опширније

20:52

Njemac Lukas Mertens je osvojio prvo plivačko zlato u Parizu, jer je bio najbrži na 400 metara slobodno - 3:41,78.

Srebro je pripalo Australijancu Ilajdži Viningtonu (+ 0,43), a bronze Vominu Kimu iz Južne Koreje (+ 0,72).

Mertens je dugo bio brži od svjetskog rekorda zemljaka Paula Bidermana sa Svjetskog prvenstva u Rimu 2009. godine (3:40,07), u jednom trenutku bio i dvije i po sekunde brži, ali je u finišu opao tempo i njemu i ostalima.

Опширније

20:40

Francuska je spriječila het-trik Fidžija - domaćin je u finalu u ragbiju 7 savladao olimpijskog šampiona iz 2016. i 2021. godine čak 28:7.

Država iz Mikronezije je tako osvojila jedinu olimpijsku medalju koju nije imala, jer su ragbistkinje bile bronzane u Tokiju.

U meču za 3. mjesto u Parizu slavili su Južnoafrikanci u duelu sa Australijom (26:19).

Опширније

20:36

Prvo iznenađenje na muškom rukometnom turniru - iako je od 16. minuta igrala bez prve zvijezde Jurija Knora (dobio crveni karton), Njemačka je savladala Švedsku 30:27.

Reanrs Uščins je dao osam golova, a odličan je bio i Andreas Volf sa 13 odbrana. U poraženom timu je najbolji bio Hampus Vane sa osam pogodaka, dok je Andreas Palicka zaustavio 13 šuteva.

Опширније

20:18

Objavljen je sjutrašnji raspored za teniski turnir na Olimpijskim igrama u Parizu  - Danka Kovinić će igrati prva na Suzan Leglenu protiv Marije Sakari od 12 sati.

Опширније

19:53

Još jedna ubjedljiva pobjeda u muškom singlu u tenisu - Danil Medvedev je savladao Rinkija Hidžikatu 6:2, 6:1.

Опширније

19:04

Golom Igora Krasnopira u 99. minutu, fudbaleri Ukrajine su savladali Maroko 2:1, pa sada sve ekipe u grupi B imaju po tri boda. "Žuto-plavi" su vodili od 22. minuta i gola Dmitra Kriskiva, ali od 63. imali igrača manje jer je Volodimir Saljuk skrivio penal, a Sufijan Rahimi trećim golom na olimpijskom turniru izjednačio na 1:1.

Standings provided by Sofascore

Опширније

18:43

Kazahstanac Jeldos Smetov je osvojio zlato u kategoriji do 60 kilograma u džudou, pobjedom nad Francuzem gruzijskog porijekla, Lukom Mheidzeom. Bronze su osvojili Japanac Rjuđu Nakajama i Španac Fransisko Garigos.

Опширније

18:24

Odbojkaši Poljske su rutinski savladali Egipat - 3:0 (25:21, 25:19, 25:13).

Опширније

18:22

Japanska džudistkinja Nacumi Cunoda je osvojila zlato u kategoriji do 48 kilograma, jer je vazarijem savladala Basanhuu Bavudorž iz Mongolije.

Bronze su pripale Šveđanki Tari Babulfat i Francuskinji Širin Bukli.

Опширније

18:16

Belgijska dominacija u muškom hronometru - zlato je osvojio Remko Evenepul (36:12,16), a bronzu Vut van Aert (+ 26,63). Između njih se ugurao Italijan Filipi Gana sa 14,92 sekunde zaostatka za trećeplasiranim sa "Tur d' Fransa".

Опширније

18:14

Kiša je potpuno poremetila planove na teniskom turniru, jer je moglo da se igra samo na stadionima sa krovom - "Filip Šatrije" i "Suzan Lenglan". U 2. kolo su prošli Novak Đoković, Karlos Alkaras i Tejlor Fric, odnosno finalistkinje Rolan Garosa Iga Švjontek i Jasmine Paolini.

U toku je meč Karolin Garsija - Žakelin Kristijan, a za danas su još zakazani i dueli Danil Medvedev - Rinki Hidžikata i Naomi Osaka - Andželik Kerber. Njemici poljskog porijekla bi to mogao da bude posljednji meč u karijeri, jer se od tenisa oprašta na ovim Igrama.

Опширније

17:35

Rukometaši Norveške su rutinski savladali Argentinu 36:31. Tobijas Grendal je dao osam golova, Kristijan Bjernsen šest, a kod "gaućosa" je najbolji bio Dijego Simonet sa pet.

Prevaga su bili golmani, jer su norveški upisali 15 odbrana (Torbjern Bergerud 10, Kristijan Severos pet), a argentinski svega pet.

Опширније

17:02

Fudbaleri Maroka u Sent Etjenu, gdje su prije tri dana savladali Argentinu, igraju utakmicu sa Ukrajinom. A na stadion "Žofroj Gišar" došli su na krajnje neobičan način, jer je autobus vozio kapiten Ašraf Hakimi.

Achraf Hakimi driving the Moroccan team bus
byu/HeatKnight insoccer

Опширније

17:01

Najljepši dani španskog fudbala se nastavljaju - nakon Realove 15. titule prvaka Evrope i četvrte "crvene furije", i olimpijska selekcija je prva izborila plasman u četvrtfinale u Parizu.

Tim Santjaga Denije je savladao Dominikansku Republiku 3:1, pa nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova i sigurno jedno od prva dva mjesta u grupi C.

Pogađale su zvijezde La Lige - Fermin Lopes iz Barselone, Aleksa Baena iz Viljareala i Migel Gutijeres iz Đirone.

Mnogo više uzbuđenja biće u grupi B, u kojoj je Argentina savladala Irak 3:1 i pokazala da je preboljela poraz i šokantan finiš meča sa Marokom i gol za remi poništen nakon 105 minuta.

SUĐEN OFSAJD
Skandal odmah na startu - poslije 105 minuta poništen gol Argentine za remi
Olimpijske igre su tek počele, a već se dogodio skandal - gol Argentine za remi protiv Maroka je poništen poslije dva sata, zbog čega su "gaućosi" poraženi 2:1 na startu fudbalskog turnira.
Опширније

16:48

Treće zlato Igara pripada Australiji - biciklistkinja Grejs Braun je dominantno pobijedila u hronometru, jer je 32,4 kilometra prevezla za 39 minuta, 38 sekundi i 24 stotinke.

Koliko je dominirala, najbolje govori činjenica da je preko minut i po bila brža od svih - drugoplasirana Britanka Ana Henderson je kasnila 1:31,59, a trećeplasirana Kloi Dajgert iz SAD 1:32,46.

Опширније

15:51

Hrvatska je izbjegla senzaciju u 1. kolu rukometnog turnira i savladala Japan 30:29. "Samuraji" su serijom 7:1 na poluvrijeme otišli sa velikih plus pet (18:13), imali i 23:17, ali su "vatreni" preokrenuli na 25:24.

Japan je još jednom vodio (26:25), a pobjedu Hrvatima u posljednjim sekundama je donio sjajni desni bek Ivan Martinović, i to nakon što je Japan pogodio prečku.

Опширније

15:48

Karlos Alkaras je lako savladao 275. igrača na ATP listi, Hadija Habiba (6:3, 6:1). U 2. kolu čeka pobjednika meča Talon Grikspor - Kameron Nori.

Опширније

15:45

Bojana Gojković je završila takmičenje u 1. kolu Olimpijskih igara u Parizu. U reprizi meča sa kvalifikacionog turnira, bokserka BK Budva je opet izgubila od dvostruke svjetske šampionke i bronzane sa Olimpijskih igara u Tokiju, Hsiao-Ven Huang.

Bokserka sa Kineskog Tajpeha je dobila prve runde, Gojkovićeva u trećoj pokušala da dođe do nokauta, ali nije uspjela. Huang, koja je viša 17 centimetara, slavila je jednoglasnom odlukom sudija 5:0.

Ponovo poraz na poene
Bojana izgubila od Hvang: Velika srčanost naše bokserke nedovoljna za pobjedu
Crnogorska bokserka Bojana Gojković izgubila je od predstravnice iz Kineskog Tajpeha Hsiao-Ven Huang.
Опширније

15:17

Druga pobjeda dana Njemačke nad Japanom, ovog puta očekivana u košarci - svjetski prvak je slavio 97:77.

Опширније

15:15

Novak Đoković se nije praktično ni oznojio, za 53 minuta riješio duel sa Metjuom Endenom (6:0, 6:1), pa sada odmoran čeka pobjednika meča Rafael Nadal - Marton Fučovič.

IZGUBIO SAMO GEM
Đoković kao furija
Kiša u Parizu je usporila teniski turnir, ali ne i Novaka Đokovića - prvi nosilac je izgubio samo gem i poslije 53 minuta igre savladao Australijanca Metjua Ebdena 6:0, 6:1.
Опширније

15:06

Tek drugi put u 12. pokušaju, odbojkaši Italije su savladali Brazil na olimpijskim turnirima - 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 25:21).

"Azuri" su u 2. setu vodili 24:21, dozvolili timu Bernarda Rezendea da preokrene na 25:24, ali su uzvratili serijom 3:0. Pobjednika je odlučila nadmoć u bloku, jer su Italijani imali 13 poena, a Brazilci svega četiri.

Опширније

14:47

Gotovo istovremeno je prvi set dobio i Karlos Alkaras protiv Hadija Habiba iz Libana - 6:3.

Опширније

14:46

Novak Đoković je furiozno dobio prvi set protiv Metjua Ebdena - 6:0 nakon 25 minuta.

Опширније

13:55

U 2. kolu ženskog teniskog turnira je kraljica Rolan Garosa, Iga Švjontek. Prva teniserka svijeta se namučila sa Irinom Begu, koja je servirala za 1:1 u setovima, ali je ipak slavila 6:2, 7:5 poslije sat i 46 minuta igre. Sljedeći na stadion "Filip Šatrije" izlazi Novak Đoković, koji će se sastati sa Australijancem Metjuom Ebdenom.

Опширније

13:51

Iako je imala dva brejka minusa u 1. setu, finalistkinja Rolan Garosa Jasmine Paolini je sa 2:0 završila meč protiv Rumunke Ane Bogdan (7:5, 6:3).

Опширније

12:26

Egipat je postao velesila u rukometu, to je pokazao i pobjedom nad Mađarskom (35:32).

Jahija Omar i Ahmed Adel su dali po devet golova za "faraone", Mađare je predvodio Bence Imre sa sedam.

Опширније

12:15

I drugo zlato je pripalo Kini, i to ono najočekivanije - u sinhronizovanim skokovima sa tri metra su slavile Jani Čang i Jiven Čen sa 337,68 poena, ispred Amerikanki Sare Bejkon i Kasidi Kuk (314,64) i Britanki Jasmin Harper i Skarlet Mju Jensen (302,28).

Опширније

11:55

Опширније

11:51

Prva zlatna medalja na 33. Olimpijskim igrama ide u Kinu - mješovita reprezentacija najmnogoljudnije zemlje svijeta je u finalu gađanja na 10 metara vazdušnom puškom savladala Južnu Koreju 16:12.

Kazahstan je u duelu za bronzu porazio Njemačku 17:5.

Опширније

11:25

Prvo iznenađenje na odbojkaškom turniru - Njemačka je pobijedila finalistu Svjetske lige, Japan - 3:2 . Samuraju su u 4. setu imali meč loptu ali je nisu iskoristili što su Georg Grozer i drugovi kaznili.

Опширније

10:38

Rukometaši Španije pobijedili su Sloveniju u prvom meču muškog dijela turnira u Parizu. Slovenija je u nekoliko navrata imala i tri gola prednosti, Španci uspjeli da prekrenu serijom 4:0 sredinom drugog poluvremana i do kraja sačuvaju prednost - 24:21.

RUKOMETNI TURNIR
Španija nadigrala Sloveniju na startu Igara
Rukometna reprezentacija Španije pobjedom je otvorila muški dio turnira na Olimpijskim igrama u Parizu - u prvom kolu grupe A savladana je Slovenija 25:22 (8:11).