L.V. - S.V.

23. 10. 2024. 19:54 >> 22:48

CFL

Bokelj srušio Budućnost, remi u Baru, pobjede Petrovca, Sutjeske i Otranta

Bokelj je nanio Budućnosti prvi poraz u šampionatu - slavili su Kotorani 2:1 na svom terenu i ujedno preuzeli treće mjesto na tabeli. Poraz "plavih" iskoristio je Petrovac da trijumfom u gostima protiv Jezera 1:0 priđe na tri boda zaostaka. Mornar i Dečić su u Baru igrali 1:1, dok je Sutjeska savladala Arsenal u Tivtu 1:0 i izašla iz opasne zone. I na kraju, Otrant je prekinuo niz od devet utakmica bez pobjede, pošto je porazio Jedinstvo 2:1.

Bokelj je nakon Dečića, upisao još jedan veliki "skalp".

Heroj Kotorana bio je Dejan Perović koji je bio dvostruki strijelac.

Prvo je pogodio u 42. minutu, kada je dobro ispratio akciju svog tima i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Drugi gol dao je u 57. minutu, pošto je izdrđao duel sa Andrijom Bulatovićem, izašao sam ispred Mijatovića i silovitim udarcem zatresao mrežu.

Budućnost je do kraja napadala, ali samo je Šarkić pogodio u nadoknadi, prekasno...

Prvih 45 minuta u Tivtu utakmice nije donijelo ni jednu priliku ispred golova Zogovića i Giljena.

Na samom početku moglo se očekivati i bolji fudbal jer je bio visok tempo u prvih 15 minuta, ali mreže su mirovale.

U drugom poluvremenu po par poluprilika sa obije strane sve do 59. minuta kada je sudija Ivan Šarac  pokazao na bijelu tačku.

Nije bila baš najjasnija situacija, ali je glavni arbitar procijenio da je defanzivac Arsenala Petović glavom sapleo Kalezića. Uslijedio je protest fudbalera Arsenala, ali odlika je ostala na snazi.

Janjić je preuzeo odgovoronost i preciznim i jakim udarcem savladao Zogovića koji je pogodio stranu, ali nije mogao da odbrani dobar šut fudbalera Sutjeske.

Peti gol za Janjića u prvenstvu, čime se izjednačio sa prvim strijelcem ekipe Kalezićem.

Od 81. minuta domaći su ostali sa igračem manje, gdje je ponovo centralna figura bio sudija Šarac. Pokazao je direktan crvenu karton Kašćelanu, iako nije izgledalo da je faul inteziteta za najstrožiju kaznu.

Derbi u Baru na kraji završen bez pobjednika.

Dečić iako je bio desetkovan, odigroa je odlično prvo poluvrijeme i zasluženo poveo golom Stijepovića kojem je Draško Božović poslao dobar pas sa desne strane.

Barani su se trgnuli u nastavku, napadali, ali Dečić je imao bolju priliku. Vuk Striković se našao sam sa Pavličićem, ali je šutirao pored gola.

Mornar dolazi do boda nakon što je Đurišić odlićno izveo prekod, a Mitrović bio zaboravljen u šesnaestercu gostiju.

Otrant je ostvario prvu pobjedu pod Miodragom Vukotićem, nakon što su slavili u duelu sa Jedinstvom.

Visoki presing domaćih u prvom pulvremenu se isplatio. Prvo je Musa ukrao loptu Bandi i pogodio, a onda i do sada najljepši gol kola Muharemovića koji je iz kontre, prvo dao sjajan for, a onda se "biciklom" oslobodio svog čuvara i pogodio za 2:0.

U nastavku Jedinstvo je smanjiljo sa bijele tačke, gol najblojeg srijelca u istoriji CFL-a Žarka Koraća koji je i izborio jedanaesterac, ali nisu gosti imali snage za nešto više.

I u posljednjem duelu od 16 časova, Petrovac je nastavio sjajnu seriju i slavio protiv Jezera na gostovanju 0:1.

Jedini gol je viđen nakon stoprocentne šanse za domaće, ali Mihailo Perović je pogodio stativu. Krenula je kontra gostiju, lopta je došla do Andreja Pupovića koji je pogodio za vođstvo gostiju.

REZULTATI 13. KOLA

Arsenal - Sutjeska 0:1 (Janjić 61. penal)

Jezero - Petrovac 0:1 (Pupović 56)

Otrant - Jedinstvo 2:1 (Musa 9, Muharemović 32 - Korać 56. penal)

Mornar - Dečić 1:1 (Mitrović 80 - Stijepović 38)

Bokelj - Budućnost 2:1 (Perović 42, 57 - Šarkić 90+5)

LIVE BLOG

19:56

Kraj u Kotoru, velika pobjeda Bokelja.

Опширније

19:52

GolKasno buđenje Budućnosti, pogodio je atraktivno Šarkić u 95. minutu.

Опширније

19:17

GolBokelj vodi 2:0 protiv lidera, opet je pogodio Perović. On je u 57. minutu izdržao duel sa Andrijom Bulatovićem izašao sam ipred Mijatovića i rutinski ga savladao.

18:44

GolPoveo je Bokelj u 43. minutu, Perović je dobro pratio akciju svog tima, pa mu nakon ubacivanja sa lijeve strane nije bilo teško da sa nekoliko metara pošalje loptu u mrežu.

Опширније

18:22

U Kotoru nema golova, prošlo je 20 minuta igre.

Опширније

17:44

KrajKraj mečeva koji su na programu bili od 16 čaova

Na kraju bez pobjednika na duelu Mornara i Dečića. Otrant je zahvaljujući doborm prvom poluvremenu slavio protiv Jedinstva 2:1, dok je Petrovac slavio na gostovanju Jezeru 0:1.

Od 18 časova igraju Bokelj i Budućnost.

Опширније

17:37

GolIzjednačio je Mornar

Đurišić je izveo prekid sa desne strane, a defanzivac Mitrović je bio zaboravljen u šesnastercu, i nije mu bilo teško da savlada Camaja.

Опширније

17:27

GolSmanjilo je Jedinstvo iz penala

Srušio je golman Dragojević Žarka Koraća i Nikola Cvijović je pokazao na bijelu tačku.

Korać je i preuzeo odgovornost i rutinski pogodio.

Опширније

17:10

GolPoveo je Petrovac protiv Jezera

Kakav rolerkoster u Beranama. Domaći su imali sjajnu akciju, i Mihailo Perović je pogodio stativu. Krenula je kontra gostiju, lopta je došla do Andreja Pupovića koji je pogodio za vođstvo gostiju.

Опширније

17:09

ŠansaŠansa za Mornar u nastavku, ali mladi Andrej Camaj panterskom odbranom spašava gol Dečića

Опширније

16:51

KrajPoluvremena na tri utakmice koje se igraju od 16 časova.

Stijepović je pogodio mrežu Barana za vođstvo Dečića protiv Mornara.

Otrant je do dva gola protiv Jedinstva stigao presingom. Prvo je Musa ukrao loptu Bandi, a onda je i Muharemović pogodio iz kontre, nakon što su Bijelopoljci izgubili loptu na sredini terena.

Mreže miruju nakon 45 minuta na duelu Jezera i Petrovca.

Опширније

16:44

GolVodi Dečić u Baru.

Tuzani, koji su uoči meča imali prave kadrovske probleme, igraju odličan meč protiv Mornara, a dobra igra krunisana je i golom. Draško Božović je poslao loptu sa desne strane na drugu stativu gdje je bio Ognjen Stijepović koji je pogodio u bliži ugao gola Đorđija Pavličića.

Опширније

16:19

GolOtrant je udvostručio prednost protiv Jedinstva.

Izgubili su loptu gosti iz Bijelog Polja na sredini terena, krenula je kontra Otranta, lopta je došla do Muharemovića na desnu stranu koji je prvo dao dobar for, onda driblnigom se oslobodio čuvara i savladao Akovića.

Опширније

15:57

GolVodi Otrant protiv Jedinstva.

Fudblaer iz Gane Musa, odlično je pratio jednu dubinsku loptu, osjetio je Haris Banda nije najboje primio loptu, ukrao mu je i pogodio za vođstvo ekipe iz Ulcinja.

Опширније

15:52

ŠansaKalezić je izašao sam na golmana, imao vremena i da se namjesti, ali je poslao šut preko prečke.

Опширније

15:52

KrajKraj duela u Tivru, pobjede za Sutjesku. Gol odluke postigao Janjić iz penala.

Опширније

15:39

Crveni kartonCrveni karton za Arseal.

Sudija Šarac je odlučio da bude glavna tema ovog prvog duela 13. kola jer je pokazao direktan crveni karton za Kašćelana iz Arsenala.

Defanzivac domaćih jeste napravio faul, povukao je Kalezića, i mogao je da dobije žuti karon. Ali najstrožija kazna za prekršaj ovog inteziteta će pokrenuti neka pitanja domaćih.

Опширније

15:28

GolVodi Sutjeska gol Janjića u 61. minutu iz penala

Situacija koja nije baš najjasnija, duel Kalezića (SUT) i Petovića (ARS), u kojem je defanzivan Tivćana navodno glavom zakačio fudbalera iz Ničića.

Ostaje pitanje da li je bilo dovoljno za najstrožniju kaznu koju je pokazao sudija Ivan Šarac.

Janjić je preuzeo odgovornost i pogodio, iako je Zogović pročitao stranu.

Опширније

14:27

KrajKraj prvih 45 minuta u Tivtu. Utamica bez i jedne prave prilike na obije strane.

Опширније

14:15

ŠansaProbao je Martinović iz Stujeske da iznenadi Zogovića, ali je golman domaćih bio dobro pozicionirani na kraju je lako uhvatio loptu.

Опширније

13:47

Visok tempo utakmice obije ekipe, ali i dalje bez prave prilike u prvih 15 minuta meča.