N.R.

25. 10. 2024. 22:40 >> 00:51

evroliga

PAO nakon drame slavio protiv Fenera, Barsa bolja od Asvela

Košarkaši Panatinaikosa upisali su treću pobjedu u Evroligi - na vrelom gostujućem terenu savladali su Fenerbahče 81:76.

Gosti su bolje otvorili meč i nakon 10 minuta imali prednost - 21:15.

U drugoj četvrtini je aktuelni prvak Evrope konstatno vodio i na pauzu između dva poluvremena otišao sa 12 poena viška - 42:30.

I u nastavku je PAO održavao prednost, koje je tokom većeg dijela četvrtine iznosila i preko deset poena.

U posljednjih deset minuta velika borba i povratak Fenera - domaćin je napravio seriju od 11:0 i na šest minuta do kraja stigao do prve prednosti poslije uvodnih minuta utakmice. Uslijedila je neizvjesna završnica - na 90 sekundi do kraja vodio je Fenerbahče 73:72. U finišu sigurni sa slobodnih bacanja bili su gosti i tako osigurali pobjedu.

Kendrik Nan je imao 15 poena, jedan manje Matijas Lesor. U Feneru, Tarik Biberović 16.

Tako je Panatianaikos upisao treći trijumf u sezoni, koliko ima i Fener.

Košarkaši Barselone savladali u na svom terenu Asvel 90:83 (17:20, 26:24, 26:25, 21:14).

Najefikasniji u ekipi Barselone bili su Kevin Panter sa 20 poena, Jan Veseli sa 14 poena, uz pet skokova i četiri asistencije, i Džabari Parker sa 12 poena.

Barselona ima četiri pobjede i poraz, dok Asvel ima dva trijumfa i tri poraza.

Bajern je u Minhenu nadigrao Olimpijakos 84:80 (20:19, 12:24, 27:18, 25:19).

Najefikasniji u ekipi iz Njemačke bili su Karsen Edvards sa 30 poena, Devin Buker sa 20 poena, uz pet skokova, Nik Vajler-Beb sa 10 poena, uz devet asistencija i šest skokova.

Za Bavarce ovo je bila treća pobjeda u sezoni, dok je Olimpijakos doživio treći poraz.