S.V.

27. 10. 2024. 19:28 >> 19:43

Siti novi lider: Četiri gola i remi Arsenala i Liverpula

Arsenal i Liverpul su odigrali sjajan derbi na "Emirejtsu", sa puno šansi i četiri gola, po dva u obje mreže - na kraju se tom epilogu najviše radovao Siti, koji je preuzeo 1. mjesto. Branilac titule sada ima bod više od "redsa", a pet od "tobdžija" i Aston Vile.

Fenomenalno prvo poluvrijeme viđeno je na "Emirejtsu", ekipe su se smjenjivale u napadima.

Domaćin je poveo majstorijom Sake. Igrao se deveti minut, kada je engleski reprezentativac izbjegao ofsajd, ušao sa desne strane u kazneni prostor, a potom se "lažnjakom" oslobodio rivala i zakucao loptu pod prečku.

Reagovao je potom Liverpul, šut Salaha je prošao tik pored stative, da bi inicijativu "redsi" naplatili u 21. minutu.

Van Dajk je odlično reagovao nakon kornera i glavom sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Nije to poremetilo Arsneal, koji je pogotkom Merina u 41. minutu vratio vođstvo. On je zatrresao mrežu glavom nakon prekida Rajsa.

Do odlaska na veliki odmor viđena i šansa Mekalistera, sjajno je reagovao Raja.

U nastavku, Liverpul je u dva navrata bio blizu izjednačenja. Aleksandar Arnold je u 60. minutu izblokiran u posljednjem trenutku, dok je nedugo zatim udarac Gravenberha otišao preko prečke.

Treća je bila sreća - Nunjez je u 81. minutu pobjegao odbrani Arsenala, odigrao sjajan povratni pas za Salaha, a on sa desetak metara pogodio.

Kako se ispostavilo, Egipćanin je ujedno postavio i konačan rezultat.

Premijer liga, 9. kolo:

Nedjelja:

Čelsi – Njukasl 2:1 Džekson 18, Palmer 47 - Isak 32)

Kristal Palas – Totenhem 1:0 (Mateta 31)

Vest Hem – Mančester junajted 2:1 (Samervil 74, Boven 90+2p - Kazemiro 81)

Arsenal – Liverpul 2:2 (Saka 9, Merino 43 - Van Dajk 18, Salah 81)

Subota:

Aston Vila – Bornmut 1:1 (Barkli 76 – Evanilson 90+6)

Brentford – Ipsvič 4:3 (Visa 44, Klark 45+1ag, Mbeumo 51p, 90+6 – Smodič 28, Hirst 31, Delap 86)

Brajton – Vulverhempton 2:2 (Velbek 45, Ferguson 85 – Ait-Nuri 88, Kunja 90+3)

Mančester siti – Sautempton 1:0 (Haland 5)

Everton – Fulam 1:1 (Beto 90+5 – Ivobi 61)