N. N.

20. 10. 2024. 19:33 >> 19:35

premijer liga (8. kolo)

Liverpul u derbiju nadvisio Čelsi i vratio se na vrh

Mančester siti je samo dva sata bio lider Premijer lige, na vrh se vratio Liverpul - "redsi" su u derbiju 8. kola savladali Čelsi 2:1, pa opet imaju bod više od šampiona.

U 1. poluvremenu su gosti jednom tražili penal, domaći čak tri, a jedan im je suđen - Tosin Adarabiojo je srušio Kurtisa Džonsa, a Mohamed Salah rutinski savladao Roberta Sančesa u 29. minutu.

U sudijskoj nadoknadi je arbitar Džon Bruks još jednom pokazao na bijelu tačku, ali je nakon pregleda VAR-a vidio da je Sančes stigao do lopte prije Džonsa i promijenio odluku.

"Plavci" su izjednačili u 48. minutu, kada je Nikolas Džekson izbjegao ofsajd zamku i savladao Kevina Kelehera.

Čim su krenuli sa centra, izabranici Arnea Slota su došli do gola - Džons je sjajnu utakmicu krunisao pogotkom za pobjedu, a Salah upisao 34. utakmicu u Premijer ligi na kojoj je dao gol i asistirao. Više im ima samo Vejn Runi - 36.

Čelsi je do kraja napadao, šanse su imali Renato Veiga, Kristofer Enkunku i Malo Gusto u samom finišu, ali je ostalo 2:1.

REZULTATI 8. KOLA

Vulverhempton - Mančester siti 1:2 (Larsen 7 - Gvardiol 33, Stons 90+5)

Liverpul - Čelsi 2:1 (Salah 29. penal, Džons 51 - Kaisedo 48)

SUBOTA

Totenhem - Vest Hem 4:1 (Kuluševski 43, Bisuma 52, Kudus 55. autogol, Son 60 - Kudus 18)

Fulam - Aston Vila 1:3 (Himenez 5 - Rodžer 9, Votkins 59, Diop autogol 69)

Sautempton - Lester 2:3 (Arčer 8, Aribo 28 - Bonanote 65, Vardi 74, Aju 98)

Ipsvič - Everton 0:2 (Endijaj 17, Kin 40)

Mančester junajted - Brentford 2:1 (Garnaćo 47, Hojlund 62 - Pinok 45+5)

Njukasl - Brajton 0:1 (Velbek 35)

Bornmut - Arsenal 2:0 (Kristi 70, Klajvert 79. penal)