Ostali sportovi

25. 10. 2024. 08:31 >> 08:31

minifudbal

Intelektualci šampioni Studentskog Kupa

Ekipa Intelektualac šampion je Studentskog Kupa Crne Gore koja je u uzbudljivom finalu savladala ekipu Studentski dom Nk Dif rezultatom 6:5. Treće mjesto osvojio je Ekonomski fakultet.

Ništa nije nagovještavalo da će finale biti uzbudljivo. Ekipa Studentski dom Nk Dif je već u 12. minutu imala čak tri gola prednosti (4:1) ali je borbena ekipa Intelektualci već do poluvremena preokrenula rezultat u svoju korist, prije svega zahvaljujući čvrstoj i igri na ivici faula u odbrani ekipe Studentski dom Nk Dif koja je prouzrokovala dva kaznena udarca (6 faulova) u korist ekipe Intelektualci.

U drugom poluvremenu ređale su se šanse sa obije strane, postignut je po jedan pogodak, ali favorizovana ekipa iz Nikšića nije uspjela da poravna rezultat pa je titula zasluženo pripala ekipi Intelektualci.

Uzbuđenja nije falilo ni u meču za treće mjesto gdje je ekipa Ekonomskog fakulteta slavila nakon preokreta protiv ekipe DIF 3 rezultatom 7:3.

Rezultati:

Meč za treće mjesto:

DIF 3 - Ekonomski fakultet 4:7 (3:3)
Sudije: Miloš Brnović i Dražen Vuković
Strijelci: Janjušević u 3, Fetić 10, Agović 13, Ćeranić u 26 minutu za ekipu Dif 3, Stanić u 10, 18, 21 i 37, Pejović 20, Dervišević 25, Mijović u 33. minutu za ekipu Ekonomski fakultet.
DIF 3: Jancer, Fetić, Feratović, Janjušević, Radović, Ćeranić, Agović.
Ekonomski fakultet: Pejović, Kostić, Caković, Orahovac, Bubanja, Vujičić, Dervišević, Đurović, Mijović, Milić.

Finale:

Studentski dom NK DIF– Intelektualci 5:6 (4:5)
Strijelci: Vujačić u 1, Nikčević 7, 12, Vukčević 7, K.Vukovićć 30. minutu za ekipu Studentski dom Nk Dif, Jovanović u 6, 19, Čolović 15, 18, Rakić u 19 i 27. minutu za ekipu Intelektualci.
Studentski dom NK DIF: Goranović, Nikčević, Pejović, Vujačić, Vraneš, Mirković, K.Vuković, F.Vuković, Vukčević, Guberinić, Karas.
Intelektualci: Uković, Čolović, Šćepanović, Knežević, Jovanović, Kalač, Marković, Rakić.