1

SA AMERIKANCIMA ZA 4. MJESTO

Kraj: Crna Gora - SAD 7:12, "ajkule" prvi put bez četvrtfinala

Najvažniji meč na Olimpijskim igrama u Parizu vaterpolisti Crne Gore su odigrali najgore, izgubili od selekcije SAD , pa će nakon duela sa Rumunijom u ponedjeljak završiti nastup u Gradu svjetlosti.

Na petom nastupu na najvećim svjetskim smotrama "ajkule" prvi put neće doći do četvrtfinala, a očito je da su bili previše stegnuti, da im je pritisak važnosti meča vezao ruke. O tome najbolje govori činjenica da nisu iskoristili nijedan od 10 napada sa igračem više, zbog čega su "jenkiji" lako otišli na plus pet (7:2) i praktično riješili pitanje pobjednika na poluvremenu.

Marko Mršić i Bogdan Đurđić su sa po dva gola u 3. četvrtini vratili nadu, smanjili na 5:7 i 6:8, ali je tim Dejana Udovičića napravio novu seriju 3:0 i petim golom Hanesa Daubea, trećim iz peterca, vratio plus pet na startu posljednje četvrtine (11:6).

LIVE BLOG

17:42

Opet pet razlike za Amere, Irving pogađa za 12:7 na tri minuta i 59 sekundi do kraja.

Опширније

17:39

Gol Bogdana Đurđića za 7:11.

Опширније

17:37

Amerikanci vraćaju plus pet, Hanes Daube daje peti gol, treći iz peterca za 11:6.

Опширније

17:27

Drugi gol Rajdera Doda za 10:6, čini se da je poraz neminovan.

Опширније

17:26

Obert koristi napad sa igračem više za 9:6.

Опширније

17:25

Đurđić pogaza za 6:8 na dva minuta i 50 sekundi do kraja. Nada se budi!

Опширније

17:22

Novi peterac za Amerikance, opet ga koristi Daube za 8:5.

Опширније

17:20

Pogađa još jednom Mršić, Crna Gora prilazi na 5:7!

Опширније

17:18

Konačno je proradio Bogdan Đurđić i smanjio na 7:4.

Опширније

17:16

Vajnberg je odbranio šut Mršića, lopta je od stative završila iza linije, ali je gol priznat tek nakon pregleda snimka.

Опширније

17:07

Dva puta je imala SAD igrača više u jednom napadu, ali je pogodila prečku.

Опширније

17:06

Vasilije Radović je isključen, a Dejan Udovičić traži tajm-aut na dva minuta i 19 sekundi do kraja 2. četvrtine. Ako opet daju gol, pitanje pobjednika će biti riješeno.

Опширније

17:03

SAD vodi 7:2, Crna Gora klizi ka potopu. Drugi gol Bena Haloka.

Опширније

17:01

Ništa ni od novog, četvrtog napada sa igračem više. Ovako se ne dobijaju utakmice koje život znače.

Опширније

17:00

Peterac za Amerikance nakon odbrane Lazovića i gol Daubea za 6:2.

Опширније

16:58

Konačno nešto i od "ajkula" - Vasilije Radović je dao sjajan gol za 2:5.

Опширније

16:56

Amerikanci vode 5:1, moćni centar Ben Halok se lako oslobodio Aljoše Mačića i pogodio mrežu Dejana Lazovića.

Опширније

16:52

Lazović je odbranio šut Hupera, ali se lopta vratila Amerikancima, a Stefan Vidović dobio crveni karton jer je po glavi udario Rajdera Doda. Sudije su gledale da li da ga kazne "brutalitijem", pa da Crna Gora bude četiri minuta sa igračem manje, ali su procijenili da je dovoljno isključenje s pravom zamjene.

Опширније

16:49

Opet neiskorišćen napad sa igračem više.

Опширније

16:47

I kazna stiže - Hanes Daube pogađa za 4:1 nakon tačno šest minuta igre. Tajm-aut Gojkovića.

Опширније

16:46

Opet ništa od napada sa igračem više, a onda još i isključenje za Popadića u vraćanju u odbranu.

Опширније

16:45

Loše igra Crna Gora u napadu, još gore u odbrani. Srećom, kontrafaul Amerikanaca i igrač više.

Опширније

16:44

Amerikanci vode 3:1 na početku 5. minuta, gol Irvinga.

Опширније

16:42

Amerikanci opet vode, pogađa Daube na isteku napada sa igračem više, i to nakon odlične odbrane Lazovića.

Опширније

16:40

Sjajan gol Miroslava Perkovića za 1:1.

Опширније

16:39

Amerikanci vode 1:0, Dod pogađa iz kontre.

Опширније

16:38

Crna Gora ne koristi prvi napad sa igrač više, Đuro Radović je pogodio blok.

Опширније

16:37

Počeo je meč, na golu je Dejan Lazović, u bazenu Aljoša Mačić, Stefan Vidović, Đuro i Vasilije Radović, Dušan Matković, te Vladan Spaić na centru.

Опширније

16:30

Duel Crne Gore i SAD je imao zanimljivu uvertiru - Australija je nastavila sa senzacijama i pobjedom nad Mađarskom (9:8) obezbijedila 2. mjesto u grupi B.

"Ozi šarksi" su savladali i Srbiju (8:3) i Francusku (9:8), a izgubili su samo od Španije (9:5), koja je pobjednik grupe B. Crna Gora će, ukoliko stigne do četvrtfinala, igrati sa "crvenom furijom".