S.V.

23. 10. 2024. 22:58 >> 23:19

LIGA ŠAMPIONA

Rafinja het-trikom presudio Bajernu, Nunjez utišao Lajpcig, Tiram heroj Intera

Od derbija nije bilo ništa, Barselona je na krilima trostrukog strijelca Rafinje očitala lekciju Bajernu na "Monžiku" 4:1 i nagovijestila da bi ove sezone mogla da se umiješa u borbu za trofej. Liverpul je pogotkom Darvina Nunjeza odnio tri boda iz Lajpciga 1:0, dok je heroj Intera na gostovanju Jang Bojsu bio Markus Tiram, koji je pogodio u nadoknadi 1:0.

U Kataloniji u prvih pola sata bio je ravnopravan duel, pogađali su Rafinja na jednoj, te Kejn na drugoj strani.

A onda je Barsa odigrala furozno u završnici tog dijela igre. Levandovski je vratio vođstvo, a Rafinja drugim golom povisio na 3:1.

U nastavku je Brazilac kompletirao het-trik nakon sjajnog pasa Jamala za konačnih 4:1

Liverpul je dao jedan, ali vrijedan gol u Lajpcigu. U 27. minut Salah je napravio veći dio posla, a Nunjez se poklonio na drugoj stativi.

Inter se mučio na gostovanju Jang Bojsu, na startu drugog dijela nije iskoristio penal i kada se činilo da će ostati 0:0, pojavio se Turam i u 93. minutu donio pobjedu.

Siti je opravdao ulogu favorita protiv Sparte 5:0, uz dva gola Halanda, dok je veliku pobjedu ostvario Dinamo na gostovanju Salcburgu.

Trijumf "modrima" donijeli su Kulenović i Petković.

Šokantan poraz doživio je Atletiko od Lila kod kuće 3:1 Vodili su domaći golom Alvaresa, ali su potonuli u posljednjih pola sata...

Bajer nije uspio da slomi otpor Bresta u gostima 1:1, kao ni Atalanta Seltika u Bergamu, gdje se mreže nisu tresle.

Rezultati:

Atalanta - Seltik 0:0

Brest - Bajer Leverkuzen 1:1 (Le-Melu 41 - Virc 24)

Atletiko - Lil 1:3 (Alvares 8 - Žegora 61, David 74 penal, 89)

Barselona - Bajern 4:1 (Rafinja 2, 45, 56 Levandovski 41 - Kejn 18)

Benfika - Fejnord 1:3 (Akturgoglu  66 - Ueda 12, Milambo 33, 92)

Mančester siti - Sparta Prag 5:0 (Foden 5, Haland 58, 66, Stons 64, Nunjes 88, penal)

Salcburg - Dinamo Zagreb 0:2 (Kulenović 49, petković 85)

22:55

GolU nadokandi vremena, osim Tirama pogodili su i Dejvid za ovjeru pobjede Lila, te Milambo za potvrdu trijumfa Fejnorda.