N.R.

22. 10. 2024. 22:58 >> 23:26
1

liga šampiona

Nevjerovatni Real od 0:2 do 5:2, Adžić odigrao prve minute u LŠ, Arsenal slavio minimalcem

Nastavljeno je takmičenje u Ligi šampiona - u 3. kolu nekoliko fantastičnih utakmica - izdvaja se pobjeda Reala protiv Dortmunda i to nakon velikog preokreta.

Fenomenalan meč odigrli su Real i Dortmund u Madridu, na kraju 5:2, gosti iz Njemačke su imali 0:2, ali su na kraju ipak ostali bez bodova jer su Madriđani nakon velikog preokreta došli do trijumfa - het-trik je zabilježio Vinisijus.

Pola sata se čekalo na prvi gol, a onda je Girasi u kaznenom prostoru ostavio loptu za Donjela Malena koji sa desetak metara, iskosa sa desne strane, pogađa mrežu Madriđana - 0:1.

Samo četiri minuta kasnije prednost "milionera" se udvostručila - Gitens je umakao pažnji svojih čuvara i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu za 0:2.

U 60. minutu počeo je povratak Reala - Mbape je sa desne strane centrirao za Ridigera koji udarcem glavom smanjuje na 1:2.

Tri minuta kasnije rezultat je već bio izjednačen - akciju je započeo Modrić, koji je poslao loptu za Mbapea u kaznenom prostoru, gosti su kratko odbili loptu, ali samo do Vinisijusa koji sa nekih 8-9 metara pored Zulea pogađa Kobelovu mrežu za 2:2.

U 82. minutu ključni momenti utakmice - Vaskes donosi preokret i pogađa za 3:2. Tu nije bio kraj - Vinisijus je u 86. minutu protutnjao sa lijeve strane u sredinu, pa sa ivice kaznenog prostora poslao projektil za 4:2. Isti igrač je u nadoknadi vremena stigao i do het-trika za 5:2.

Vasilije Adžić upisao je prve minute u Ligi šampiona za Juventus, ali je ispratio poraz od Štutgarta 0:1 na svom terenu, imali su gosti i penal pri rezultatu 0:0, ali ga nisu iskoristili.

Arsenal je bio bolji od Šahtjora minimalnim rezultatom 1:0, pobjeda je mogla biti i ubjedljivija ali je Trosar bio neprecizan sa bijele tačke - domaćin je do gola došao u 29. minutu i to uz dosta sreće. Martineli je pogodio stativu, lopta se od nje odbila od leđa golmana Riznika u mrežu za 1:0.

Aston Vila je bila sigurna protiv Bolonje 2:0 - u 55. minutu MekGin je pogodio za 1:0. On je izveo slobodnjak iskosa sa desne strane, lopta je prošla kroz gužvu u šesnaestercu i završila u maloj mreži za vođstvo Vile. Sve je bilo gotovo u 64. minutu kada je Rodžers centrirao sa lijevog boka, a Duran se odlično snašao u petercu i iz prve pogodio za nedostižnih 2:0.

PSŽ je remizirio sa PSV-om u Parizu 1:1 - PSV je poveo u 34. minutu golom Noe Langa na asistenciju Saibarija, a Parižani su do izjednačujućeg gola stigli u 55. minutu, kada je Ašraf Hakimi poslao projektil sa preko 20 metara po zemlji u mrežu gostiju - 1:1. Sporting je lako došao do trijumfa u Gracu protiv Šturma 2:0. Pobjedu je upisala i Đirona protiv Slovana iz Bratislave takođe 2:0.

Fudbaleri Milana upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Lige šampiona. "Rosoneri" su na svom terenu bili bolji do Klub Briža 3:1 i tako su ne samo došli do prve pobjede, već i do prvih bodova u novom formatu Lige šampiona.

Crvena zvezda je doživela i treći poraz iz isto toliko mečeva u ovosezonskoj Ligi šampiona.

Poslije Benfike i Intera, bolji od crveno-bijelih su na stadionu "Luj II" bili fudbaleri Monaka rezultatom 5:1.

REZULTATI:

Monako - Crvena zvezda 5:1 (Minamino 20, 70, Embolo 45+4, Singo 54, Aklioče 90+6 - Ndiaje 27)

Milan - Klub Briž 3:1 (Pulišić 34, Rejinders 61, 71 - Sabe 51)

Arsenal - Šahtjor 1:0 (Martineli 29)

Aston Vila - Bolonja 2:0(Mekgin 55, Duran 64)

Đirona - Slovan 2:0 (Gutieres 42, Juanpe 73)

Juventus - Štutgart 0:1(Ture 90+2)

PSŽ - PSV 1:1(Hakimi 55 - Lang 34)

Real Madrid - Dortmund 5:2(Ridiger 60, Vinisijus 63, 83, 93, Vaskez 83 - Malen 30, Gitens 34)

Šturm - Sporting 0:2(Santos 23, Đokereš 53)

LIVE BLOG:

22:58

KrajZavršeni su svi mečevi.

Опширније

22:30

IzmjenaCrnogorski fudbaler Vasilije Adžić je ušao za Juventus u 68. minutu umjesto Dušana Vlahovića.

Опширније

22:04

KrajNastavljene su sve utakmice.

Опширније

21:49

KrajZavršena su prva poluvremena na svim utakmicama u 21 sat.