N.R.

24. 08. 2024. 21:12 >> 21:17

LA LIGA

Jamal i Levandovski donijeli pobjedu Barsi

Fudbaleri Barselone savladali su Atletik Bilbao sa 2:1 u drugom kolu španske LaLige.

Barsa je i u drugoj rundi takmičenja ostvarila pobjedu istim rezultatom i vratila se na diobu prvog mjesta, dok je Bilbao ostao na jednom osvojenom bodu.

Supertalentovani Lamine Jamal postigao je prvi gol na utakmici već u 24. minutu sjajnim udarcem izvan kaznenog prostora.

Na poluvrijeme se ipak otišlo sa 1:1 - penal za Ateltik je realizovao Sanset u 42. minutu.

U nastavku je Barsa imala inicijativu, ali nije uspijevala da probije posljednji red Bilbaove odbrane.

U 75. minutu ipak su Katalonci pronašli put do mreže - lopta se odbila direktno na nogu Levandovskog koji ju je poslao u mrežu za 2:1 i pobjedu.