S.V.

22. 08. 2024. 22:57 >> 23:07

ŠOK ZA FIORENTINU

Đalovićeva Rijeka remizirala sa Olimpijom, poraz Partizana, pobjede Čelsija i Hajdenhajma

Rijeka koju sa klupe predvodi naš trener Radomir Đalović, remizirala je sa Olimpijom iz Ljubljane na "Rujevici" 1:1, u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencija.

Rijeka je propustila nekoliko dobrih prilika, prije nego je Ivanović u 33. minutu pogodio za vođstvo.

Ipak, da gosti odu zadovoljniji iz Dalmacije pobrinuo se Brazilac Lukas iz penala u 76. minutu.

Partizan je poražen od Genta u Humskoj 1:0 i rizikuje da treći put ovog ljeta bude eliminisan. Prethodno je ispao od kijevskog Dinama u Ligi šampiona, te Lugana u borbi za plasman u Ligu Evrope.

"Crno-bijeli" ni treći put uzastopno nisu dali gol na svom terenu.

Zato je Belgijancima i jedan bio dovoljan za trijumf, postigao ga je Gandelman u 16. minutu.

Čelsi je rutinski savladao Servet 2:0. Strijelci za "plavce" bili su Nkunku u 50, odnosno Madueke u 76. minutu.

Stefan Savić je sa svojim Trabzonsporom remizirao na gostovanju Sent Galenu – 0:0.

Hajdenhajm je sa 2:1 iznenadio Haken u gostima i zakoračio ka grupnoj fazi.

Novajlije Konte i Skijenca su donije pobjedu Njemcima, dok je jedini gol za Haken postigao Rajgard.

Fiorentina je u goleadi remizirala sa Puškaš Akademijom 3:3 na "Frankiju".

Gosti su vodili 2:0 nakon 15 minuta igre, "viola" preokrenula na 3:2, ali je Gola u finišu osigurao remi Mađarima.

Velški TNS, koji je eliminisao Dečić, jednom nogom je u Ligi konferencija, nakon ubjedljivog trijumfa nad litvanskim Panavežisom u gostima 3:0.

Fudbaleri Kopenhagena nadigrali su Kilmanrok sa 2:0, a golove su postizali Diks iz penala i Jensen u 96. minutu.

Bran je istim rezultatom pobijedio Astanu, dok je Omonija deklasirala Ziru 6:0. Za Kiprane naš reprezentativac Novica Eraković je odigrao svih 90 minuta.

Oba slovenačka predstavnika su poražena, oba minimalnim rezultatom.

Maribor od Đurgardena u gostima, a Celje od jermenskog Pjunika, takođe u gostima.