Ajaks, PAOK i Ludogorec ubjedljivi, Borac odolio u Budimpešti

Ajaks, PAOK i Ludogorec su jednom nogom u Ligi Evrope, nakon što su ujedljivo savladali Jageloniju, Šamrok, odnosno Petrokub.

Poljaci su poveli protiv Ajaksa na svom terenu preko Digeza, ali se onda razgoropadio Akpo i het-trikom presudio rivalu.

"Poker" je kompletirao Ods.

LASK i FCSB su remizirali u Lincu (1:1). Domaći su poveli preko Tauija u 34, da bi remi gostima obezbijedio Mikulesku u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Naš bek Risto Radunović bio je svih 90 minuta na terenu za FCSB.

Iznenađenje je priredio banjalučki Borac, koji je igrao bez golova protiv Ferencvaroša u gostima. Naš reprezentativac Marko Vukčević svih 90 minuta je bio na terenu za Borac.

PAOK je opravdao ulogu favorita protiv Šamroka 4:0.

Kleri je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena postigao autogol, da bi PAOK u nastavku još ti puta tresao mrežu rivala.

Redom su pogađali Taison, Konstantelijas, te Baba u posljednjim trenucima susreta.

Identičnim rezultatom slavio je i Ludogorec na svom terenu protiv moldavskog Petrokuba, uz dva gola Almeide. Strijelci su bili još Dua i Seko.

Viktorija Plzenj je na svom terenu savladala škotski Harts sa 1:0.

Meč je riješen u 96. minutu, kada je Ojegoke pogodio sopstvenu mrežu.

Švedski Elfsborg je kao gost slavio u Moldeu,pogotkom Kasema u 15. minutu.