N. N.

23. 06. 2024. 20:02 >> 02:28

BITKE ZA OSMINU FINALA

Dan 10: Remi Njemačke i Švajcarske, Mađarska u 100. minutu do pobjede

Dva gola u sudijskoj nadoknadi riješila su stvari u grupi A, a možda će uticati i na druge.

Njemačka je golom Niklasa Filkruga u 92. minutu osvojila bod protiv Švajcarske, a samim tim i sačuvala 1. mjesto.

Mađarska je, pak, u 100. minutu preko Kevina Čobota srušila Škotsku i produžila nadu da može do osmine finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije. Samo joj neće biti lako sa tri boda i gol-razlikom minus tri.

LIVE BLOG

23:03

KrajZavršen je meč, pobjeda Mađarske protiv Škotske 1:0.

Опширније

23:00

GolNevjerovatan epilog meča u Štutgartu - gol Mađara u desetom minutu nadoknade vremena, pogodio je Čobot.

Опширније

22:54

KrajZavršeno je u Frankfurtu, Njemačka - Švajcarska 1:1.

Опширније

22:50

GolKonačno je Njemačka uspjela da postigne gol, strijalc u drugom minutu nadoknade je Filkrug.

Опширније

22:49

Sudijska nadoknadaJoš četiri minuta igre u Frankfurtu.

Опширније

22:48

ŠansaOprobao je Džaka svoj šut sa nekih 20 metara, išla je lopta uz stativu, siguran je bio Nojer.

Опширније

22:46

Sudijska nadoknadaU duelu Škotske i Mađarska nadoknada je 10 minuta.

Опширније

22:42

ŠansaSamo minut kasnije na drugoj strani, nakon kornera Krosa, Haverc je ramenom pogodio gornji dio prečke.

Опширније

22:40

Poništen golŠvajcarka je postigla novi gol u 84. minutu, strijalac je bio Vargas, ali je odmah podignuta ofsajd zastavica, ostaje 1:0.

Опширније

22:37

Škotska je u 78. minutu tražila penal, nakon kontakta u šesnaestercu kada je Orban očigledno koljenom udario Armstronga - nije bilo zvanične VAR provjere, pa je igra nastavljena.

Опширније

22:36

Žuti kartonKlanhaisler je dobio žuti karton u ekipi Mađarske.

Опширније

22:34

IzmjenaNa terenu za Njemačku su Virc i Sane, izašli su Musijala i Virc.

Опширније

22:31

IzmjenaJoš dvije izmjene u selekciji Mađarske - izašao je Dardai, dok je Varga iznijet sa terena, ušli su Salai i Adam.

Опширније

22:30

ŠansaKimih je imao veliku priliku u 70. minutu nakon pasa Virca, ali ga je izblokirao Akanđi.

Опширније

22:27

Težak sudar golmana Škotske Gana i Mađara Varge. Igrač Ferencvaroša je nekoliko minuta na travi, ukazuje mu se pomoć, a njegovi saigrači se hvataju za glavu.

Опширније

22:25

Žuti kartonŽuti karton za Džaku zbog faula nad Musijalom.

Опширније

22:24

IzmjenaNagelsman je zamijenio Andriha, a ubacio Bajera.

Опширније

22:23

IzmjenaTrostruka izmjena Murata Jakina - ušli su Dua, Anduni i Vargas, a izašli Endoj, Rider i Embolo.

Опширније

22:19

IzmjenaIzmjene i kod Njemaca, i to u odbrani - Ta i Mitelštet su napustili igru, zamijenili su ih Šloterbek i Raum.

Опширније

22:18

IzmjenaPrva izmjena kod Mađarske u 61. minutu - izašao je Stajls, ušao Nađ.

Опширније

22:13

Njemačka nastavlja da pritiska, u 55. minutu Kros je bio u prilici, šutirao sa dvadeset metara, ali lopta je otišla pored gola.

Опширније

22:10

ŠansaZaprijetila je Njemačka u 50. minutu, Musijala je poslije odličnog pasa Viraca šutirao, odbranio je Zomer, na odbijenu loptu natrčao je Gindogan ali je šutirao pored gola.

Опширније

22:07

Žuti kartonPrva opomena u drugom poluvremenu - Mektominej je dobio žuti karton u 51. minutu.

Опширније

22:03

KrajPočela su druga poluvremena.

Опширније

21:47

KrajZavršena su prva poluvremena na oba susreta.

Опширније

21:45

Sudijska nadoknadaNadoknada u meču Njemačka - Švajcarska je dva minuta.

Опширније

21:45

Sudijska nadoknadaU duelu Škotske i Mađarske igraće se još minut.

Опширније

21:44

Žuti kartonU finišu prvog poluvremena još jedan karton - dobio ga je Mađar Šefer.

Опширније

21:42

ŠansaPrva prava prilika u 41. minutu za Mađarsku - Soboslaj je lijepo ubacio iz prekida, Orban je šutirao sa pet metara, pogodio prečku, ali je sudija ipak podigao ofsajd zastavicu.

Опширније

21:37

Žuti kartonNovi žuti karton - dobio ga je štoper Njemačke Ta zbog neobičnog i grubog faula nad Embolom.

Igrač Bajerna će zbog toga propustiti meč osmine finala.

Опширније

21:31

ŠansaDva minuta kasnije, nova prilika za Švajcarsku, pokušao je opet Endoj, gađao je iskosa sa lijeve strane, lopta je završila tik pored stative.

Опширније

21:30

GolPovela je Švajcarska u Frankfurtu, odlična akcija izabranika Murata Jakina, loptu je ubacio Frojler, a mrežu je pogodio Endoj u 28. minutu.

Опширније

21:27

Žuti kartonJoš jedan karton na večerašnjim utakmicama, dobio da je Mađar Vili Orban u 27. minutu.

Опширније

21:25

Žuti kartonŽuti karton i na meču Njemačka - Švajcarska, opomenut je Dan Endoj u 25. minutu.

Опширније

21:20

Žuti kartonPokazan je i prvi žuti karton, dobio ga je igrač Škotske, Kalum Stajls u 18. minutu.

Опширније

21:18

Poništen golVARNjemačkoj je poništen gol koji je postigao Andrih u 17. minutu - gledao se VAR, odluka je da je Musijala u ranijoj fazi napada napravio faul.

Опширније

21:09

Prva šansa za Mađarsku u osmom minutu - Bendeguz Bola je šutirao sa preko 25 metara, lopta odskočila ispred golmana Škotske, Gana, ali je ipak uspio da interveniše i otkloni opasnost.

Опширније

21:04

Prvi su zaprijetili Njemci protiv Švajcarske - u trećem minutu pokušao je Haverc glavom nakon što je korner izveo Kros, siguran je bio Zomer.

Опширније

21:00

Počeli su mečevi u Frankfurtu i Štutgartu.

Опширније

20:05

Pogledajte i sastave Škotske i Mađarske.

Опширније

20:04

Njemačka "jako" kreće po 1. mjesto - selektor Julijan Nagelsman izvodi isti sastav kao protiv Mađarske.