S.V.

27. 04. 2024. 17:59 >> 17:59

Novi kiks Junajteda, Njukasl "petardom" ispratio Šefild iz Premijer lige

Mančester junajted je još jednom pružio blijedu partiju, pa nije mogao više od boda protiv Barnlija na "Old trafordu" 1:1.

Mučenje "đavola" prekinuo je Antoni pogotkom u 79. minutu.

Ipak, Barnli je u finišu utišao "Old traford". Izborili su gosti penal, koji je u bod pretvorio Amduni.

Njukasl je nakon preokreta savladao Šefild 5:1 Isak je nastavio da rešeta, danas je postigao dva gola.

Gosti su poveli preko Ahmedhodžića u petom minutu, da bi Šveđanin u 26. poravnao. To je bio rezultat prvog dijela, da bi u drugom viđena dominacija "svraka".

Preokret je donio Gimaraeš na startu nastavka, da bi Isak drugim golom (iskoristio penal) povisio na 3:1

Nakon autogola Osbrona bio je 4:1, a "petardu" je kompletirao Vilson.

Šefild je ovim porazom i matematički ispao iz elite.

Fulam je u malom gradskom derbiju igrao neriješeno sa Kristal Palasom na svom terenu 1:1. Strijelac za domaće bio Muniz u 53. minutu, remi je potpisao Šlup devet minuta prije kraja.

Vulverhempton je bio siguran protiv "davljenika" Lutona 2:1, pogađali su Hvang i Toti za 2:0. Počasni gol za goste dao je Moris.