S.V.

26. 09. 2024. 20:54 >> 20:56

ABA LIGA

SC Derbi u finišu do pobjede nad Spartakom

SC Derbi je pobjedom krenuo u novu kampanju ABA lige - tim Petra Mijovića je savladao Spartak u "Morači" boljom igrom u finišu meča 84:76.

Gotovo cijela uvodna dionica protekla je u izjednačenoj igri, da bi sami finiš tog dijela igre pripao gostima.

Tejić i Danijels su se preciznim šutevima za tri pobrinuli da Subotičani nakon prvih 10 minuta imaju plus četiri 24:20.

Ipak, u drugoj četvrtini "studenti" su uhvatili ritam, prije svega zahvuljući Nilu i Vučeljiću.

Kod rezultata 33:32, naša ekipa je napravila seriju 9:1 i povela sa 42:33, na tri i po minuta prije odlaska na veliki odmor.

Subotičani su reagovali i prišli na mnus četiri 44:40, ali je Vučeljić sa pet vezanih poena vratio plus devet 52:43. Na poluvremenu je tim Petra Mijovića imao osam poena prednosti 54:46.

Gosti su bolje ušli u drugo poluvrijeme i nakon trojke Momirova prišli na minus tri 56:53, ali je odgovor SC Derbija bio sjajan.

Napravili su seriju 11:0, koju je trojkom zaključio Drobnjak za velikih 67:53, na nešto malo manje od tri minuta prije kraja treće dionice.

Ipak, u finišu je Spartak bio bolji rival, pa je serijom 7:0 prepolovio minus pred odlučujućih deset minuta 67:60.

Nil je na startu četvrte četvrtine vratio dvocifrenu prednost "studentima" 70:60, ali je Spartak odgovorio i smanjio na 70:64, na sedam minuta do kraja.

Nakon poena Danijelsa gosti su stigli na koš zaostatka 74:72, a ubrzo nakon toga isti igrač je i vratio stvari na početak 76:76, na nešto malo više od dva minuta do kraja meča.

Nakon tajm-auta Mijovića pogodio je Bogavac, potom su gosti izgubili lopta, a Nikolić donio plus četiri 80:76. Isti igrač potkom nije bio precizan sa linije slobodnih bacanja, ali je  Nil sa 22 sekunde prije kraja otklonio sve dileme 82:76.

"Studente" je do pobjede predvodio upravo Nil sa 18 poena, Bogavac je ubacio 15, a Drobnjak 13.

Kod Spartaka se istakao Danijels sa 23 poena i devet skokova.