L.V./N.N

10. 07. 2024. 23:03 >> 00:02

EURO 2024

Kraj: Englezi kraljevi preokreta - treći put iz minusa do pobjede

Engleska je ponovo u finalu Evropskog prvenstva, drugi put zaredom, nakon što je čak treći put na turniru uspjela u preokretu da slavi protiv Holandije 2:1.

Meč nije mogao da počne bolje po "oranje" kada je Ćavi Simons zabio sjajan gol u 7. minutu nakon što je prethodno oteo loptu Deklanu Rajsu.

Eksplodirao je dio "Vestfalena" gdje su bili navijači Holandije, ali se Engleska vraća u meč već nakon desetak minuta.

Denzel Damfris je nesmotreno startovao nad Harijem Kejnom, nakon VAR reakcije dosuđen je penal, a kapiten Albiona je preuzeo odgovornost i pogodio,

Uslijedio je period sjajnog fudbala na obije strane, pogađali su i jedni i drugi okvire gola.

U nastavku pak opreznija igra, ulog je bio veći, ali je onda Garet Sautgejt odlučio na teren da pošalje Kola Palmera i Olija Votkinsa umjesto Fila Fodena i Harija Kejna.

Iznenađenje za mnoge ali selektor Sautgejt se pokazao kao pravi fudbalski genije jer su upravo ova dva fudbalera režirala pogodak u 90. minutu i prolazak Engleske u finale.

Palmer je ubacio loptu u prostor a napadač Aston Vile je fenomelano šutirao i pogodio mrežu Holandije.

Engleska će igrati u finalu 14. jula na Berlinu gdje ih čeka Španija.

LIVE BLOG

00:01

Pogledajte kako su pobjedu Albiona ispratili navijači u Engleskoj.

Опширније

22:57

Pogledajte slavlje engleskih navijača kroz objektiv našeg Nikole Rajkovića

Опширније

22:54

KrajKraj meča u Dortmundu, Engleska je u finalu golom Olija Votkinsa na isteku 90. minuta.

Опширније

22:53

Sudijska nadoknadaDva minuta je produžen meč.

Опширније

22:52

IzmjenaSautgejt mijenja Konsa i Kalager umjesto Sake i Mejnoa.

Kuman je posalo Brobija i Zirkzea umjesto Simonsa i Damfrisa.

Опширније

22:50

GolENGLESKA DOLAZI U 90. MINUTU DO PREDNOSTI!!!! Oli Votkins sjajan gol napadača Astona Vile. Nevjerovatno je da su gol režirali dvojica fudbalera koje je ubacio Sautgejt. Palmer je dao pas, Votkins egzekuciju

Опширније

22:48

ŠansaNa tri munuta do kraja 90. minuta Kol Palmer je imao priliku, ali je prebacio preko prečke

Опширније

22:45

Žuti kartonPožutio je i Virdžil Van Dajk, ali čini se da je greška sudije Cvajera. Kapiten Holandije je tražio korner, i čini se da je bio u pravu jer je Stons igrao posljednji loptom.

Опширније

22:41

IzmjenaMijenja Sautgejt, na iznenađenje mnogih Foden i Kejn napuštaju teren, u igru ulaze Palmer i Votkins.

Опширније

22:41

Žuti kartonŽuti karton za Bukaje Saku zbog faula s leđa.

Опширније

22:39

Poništen golEngleska trese mrežu Holandije, ali je isti poništen. Dao je gol Saka, ali je prethodno Volker bio u ofsajdu.

Опширније

22:35

ŠansaOpasnija je Holandija u nastavku. Nova prilika ovog puta za Ćavija Simonsa. U gradnji akcije prvo je Gakpo ubacio za Veghorsta koji je glavom spustio za Simonsa, ali je strijelac prvog gola šutirao pravo u Pikforda.

Опширније

22:33

Engleski novinari prizivaju Ajvana Tonija u želji da napadač Brentforda zaigra u tandemu sa Harijem Kejnom

Опширније

22:31

Žuti kartonŽuti karton za Džuda Belingema nakon starta nad De Frajem.

Опширније

22:25

ŠansaPrvi prijete Holanđani u nastavku. Nakon prekida Fermana probao je Van Dajk đonom ali odbranio je Pikford.

Опширније

22:20

Bez prave prilike u prvih 15 minuta drugog poluvremena. Ulog je veliki, obije ekipe su oprezne

Опширније

22:04

IzmjenaMijenjaju oba selektora.

Kuman je poslao Veghorsta umjesto Malena, dok je Sautgejt umjesto Tripijea ubacio jedinog pravog lijevog beka Luka Šoa.

Опширније

21:51

Zanimljiva statistika:

Hari Kejn je postigao svoj 15. gol na velikim turnirima. On je postao najbolji strijelac svih vremena Albiona na velikim turnirima.

Osim što je postao najbolji strijelac u istoriji evropskih prvenstava u nokaut fazi, on je kombinovano kada se gleda evropsko i svjetsko prvenstvo, postigao devet golova i postao je najbolji Evropljanin u istoriji sa devet pogodaka i tako je prestigao na listi Gerda Milera, Miroslava Klosea, Antoana Grizmana i Kilijana Mbapea koji svi imaju po osam pogodaka.

Опширније

21:48

KrajKraj prvog poluvremena. Holandija je povela evrogolom Ćavija Simonsa u 7. minutu, Hari Kejn je vratio Englesku nakon penala koji je Damfris skrivio upravo nad njim u 18. minutu.

Sjajan meč u Dortmundu, gdje su obije ekipe imale svoje prilike, ali Englezi imaju dominaciju. Bez sumnje najboljih 45 minuta na turniru za ekipu Gareta Sautgejta.

Опширније

21:42

Sudijska nadoknadaIgraće se još tri minuta u prvom poluvremenu

Опширније

21:40

Pogledajte reakciju navijača Holandije kada je Damfris pogodio prečku.

Опширније

21:37

ŠansaLijepa akcija Albiona. Mejno pleše po terenu, petom je proigrao Fodena koji je s desne strane probio i šutirao ali Ferbrugen siguran

Опширније

21:35

IzmjenaHendikep za Holandiju, povrijedio se Memfis Depaj. Umjesto njega ušao je vezista PSV-a Džoi Ferman, što znači da se mijenja i formacija "lala".

Опширније

21:33

ŠansaOdmah uzvraća Engleska na drugoj strani. Fil Foden je namjestio loptu na lijevu nogu i sa 20-ak metara pogodio stativu

Опширније

21:25

ŠansaNakon engleskog pritiska velika šansa za Holandiju. Damfris je nakon kornera bio najviši u skoku i glavom je pogodio prečku

Опширније

21:23

ŠansaUmalo da Engleska preokrene rezultat. Mejno je kreirao priliku, Foden je napravio minijaturu u petercu, uslijedio je šut, ali je loptu sa gol linije izbacio Damfris

Опширније

21:18

Gol ENGLESKA SE VRATILA!!!!! Siguran je kapiten Albiona u 18. minutu. Sada je najbolji strijelac u istoriji evropskih prvenstava kada je u pitanju nokaut faza sa šest pogodaka, a na ovom turniru se izjednačio na prvom mjestu sa tri gola.

Опширније

21:16

VARFeliks Cvajer je pozvan da provjeri situaciju dosuđen je penal

Опширније

21:14

ŠansaNova prilika za Engleze. Foden je dodao za Kejna koji je pronašao Saku na desnoj strani. Fudblaer Arsenala je čini se previše oklijevao i blokiran je, a u nastavku akcije Kejn je pretrpio udarac od strana Damfisa. Gleda se VAR.

Опширније

21:10

ŠansaUzvraćaju Englezi preko kapitena Harija Kejna. Šut iz koljena, ali mladi golman Ferbrugen je bio spreman

Опширније

21:09

GolGOOOL HOLANDIJA VODI!!! Kakav gol Ćavija Simonsa u 7. minutu. Fudbaler PSŽ-a koji je prošlu sezonu proveo u RB Lajpcigu je prvo "ukrao" loptu Deklanu Rajsu a onda u padu šutrao sa 20-ak metara. Pikford je bio nemoćan.

Опширније

21:00

KrajKrenula je utakmica na "Vestfalenu"

Опширније

20:47

Ovo je prvo polufinale nekog evropskog prvenstva da će na terenu da se nađu četiri fudbalera sa 21 godinom i mlađi, i to po dvojica sa obije strane.

Kod Holandije su to Ćavi Simons i golman Bart Ferbrugen koji imaju po 21 godinu, kog Engleske su to Džud Belingem koji ima 21 godinu kao i Kobi Meinu sa 19 godina.

Vezni fudbaler Mančerster junajteda je ujedno i najmlađi Englez u polufinalima nekong velikog takmičenja.

Опширније

20:34

Igrači se zagrijavaju.

Опширније

20:23

Javljanje Nebojše Šofranca direktno sa Vestfalena.

Опширније

20:20

Ipak nije sve idilično u Dortmundu. Jedan pab pun engleskih navijača je napadnut od strane navijača Holandije.

Опширније

20:16

Simpatične scene sa ulica Dortmunda. Jedan njemački policijac neodoljivo podsjeća na engleskog selektora Gareta Sautgejta.

Опширније

20:12

U Dortmundu ponovo nevrijeme, baš kao i na utakmici Njemačka-Danska

Опширније

20:11

Pogledajte atmosferu sat vremena prije početka meča, snimak našeg reportera Nikole Rajkovića.

Опширније

20:06

Garet Sautgejt je takođe izvršio jednu izmjenu - Guehi se vratio nakon suspenzije zbog žutih kartona, a Konsa se preselio na klupu. U srcu veznog reda uz nezamjenljivog Deklana Rajsa biti 19-godišnjak iz Mančester junajteda, Kobi Mejno.

Опширније

20:05

Ronald Kuman je izvršio samo jednu promjenu u odnosu na duel sa Turskom u četvrtfinalu - neprimjetnog Stivena Bergvajna zamijeniće Donijel Malen, kojem je "Vestfalen" dobro poznat, jer igra za Borusiju Dortmund.

Опширније

19:12

Pogledajte prilog kolege Nebojše Šofranca ispred "Vestfalena"

Опширније

19:08

Iako je na meti kritika zbog svoj pozicioniranje prije svega, Hari Kejn je na jedan god od toga da postane najbolji strijelac u istoriji nokaut faze Evropskih prvenstava.

On trenutno dijeli prvo mjesto sa Antoan Grizmanom sa po pet postignutih golova.