N. N/L. V.

09. 07. 2024. 22:53 >> 23:32

LIVE BLOG

Kraj: Španija u finalu na krilima dva majstora

Prvi finalista 17. Evropskog prvenstva u fudbalu je Španija, koja je u Minhenu savladala Francusku 2:1.

Aktuelni vicešampion svijeta je poveo već u 8. minutu golom Randala Kolo-Muanija na asistenciju Kilijana Embapea, što je bio prvi pogodak tima Didijea Dešana iz igre nakon 488 minuta na šampionatu u Njemačkoj.

Preokret je uslijedio brzo, sa dva fenomenalna pogotka - prvo je Lamin Jamal u 21. minutu pogodio od stative sa 25 metara, da bi u 25. Dani Olmo fenomenalnim prijemom i fintom izbacio iz igre Orelijena Čuamenija i uz pomoć Žila Kundea pogodio za 2:1.

Do kraja više nije bilo golova.

LIVE BLOG

22:50

IzmjenaDvostruka izmjena u 94. minutu - izašli su Jamal i Vilijams, ušli Tores i Zubimendi.

Опширније

22:48

Sudijska nadoknadaPet minuta sudijske nadoknade.

Опширније

22:45

Igra se 88. minut, Francuskoj ističe vrijeme.

Опширније

22:37

ŠansaŠpanija ponovo prijeti preko svog bisera iz Barselone. Jamal se izborio da šutira, dobar je to bio šut ali lopta ide iznad prečke

Опширније

22:35

IzmjenaPotpuna ofanziva - Dešan je umjesto Dembelea ubacio u igru Žirua.

Опширније

22:33

IzmjenaDvosturka izmjena De la Fuentea. Ulazi tandem Sosijedada Merino i Ojarzabal, iz igle izlaze Morata i Olmo

Опширније

22:20

Jedan navijač je uspio da uleti na teren i prekine meč na nekoliko trenutaka. Pogledajte snimak našeg Nikole Rajkovića.

Опширније

22:19

IzmjenaTrostruka izmjena Dešana. Izlaze Rabio, Kante i Kolo Muani, ulaze Grizman, Barkola i Kamavinga.

Опширније

22:18

Žuti kartonČuameni je dobio žuti karton zbog starta nad Alvarom Moratom.

Опширније

22:15

ŠansaPrilika za Francusku. Dembele je ubacio loptu u peterac, ali je Simon u padu lijevom rukom spriječio priliku "trikorola".

Опширније

22:13

IzmjenaMijenja De la Fuente. Navas ne može više, desila se očigeldno i neka povreda, umjesto njega je ušao Vivan, što znači da će Naćo da se preseli na desnog beka.

Опширније

22:05

ŠansaDobro je izgledala prilika za Španiju, lansiran je u kontru Niko Vilijams, ali je Majk Menjon reagovao sjajno, istrčao je na 35 metara i uspio da spriječi fudbalera Bilbaa da dođe u izgledniju priliku.

Опширније

22:03

KrajPočelo je drugo poluvrijeme, ni jedan selektor nije mijenjao ništa na poluvremenu

Опширније

21:48

Lamine Jamal je postao najmlađi strijelac ikada na nekom velikom prvenstvu.

Sa 16 godina i 362 dana Jamal je skinuo sa trona legendarnog Pelea koji je postigao gol sa 17 godina i 239 dana. Na trećem mjestu se nalazi Manuel Rosas koji je postigao gol sa 18 godina i 93 dana, dok je četvrti Gavi sa 18 godina i 110 dana.

Опширније

21:47

KrajPOLUVIJREME ŠPANIJA-FRANCUSKA 2:1

Опширније

21:44

Kolo Muani je postao tek treći fudbaler u istoriji Francuske koji je davao golove na polufinalima evropskih i svjetskih prvenstava. Prije njega to je uradio Mišel Platini i Zinedin Zidan.

Опширније

21:32

ŠansaNova prilika za Španiju. Fabijan Ruis je probao, na pas Jamala, namjestio se na svoju lijevu, ali je blokiran udarac, od svega korner.

Опширније

21:24

GolPOTPUNI PREOKRET ŠPANIJE!!! Samo četiri minuta bilo je potrebno "furiji" da prekorene potpuno rezultat. Nakon prelijepog pogotka Lamin Jamala, nova magija, ovoga puta Danija Olma koji je driblinzima se oslobodio, pa šutirao, a loptu je Žul Kunde u želji da spriječi šut poslao u svoju mrežu u 25. minutu. UEFA je kasnije pripisala gol ipak fudbaleru RB Lajpciga

Опширније

21:21

GolŠPANIJA JE IZJEDNAČILA!!!! Kakav gol, kakav pogodak 16-godišnjeg Lamin Jamala u 21. minutu. Čekao se njegov pogodak, sjajno je igrao cijeli turnir, podijelio je tri asistencije, ali onda kada je trebalo pogodio je sjajnim šutem iz koljena. Menjon je mogao samo da isprati loptu koja je zakačila stativu i završila u mreži.

21:07

GolVODI FRANCUSKA!!! Kilijan Mbape je u 8. minutu iskontrolisao loptu i sjajnim pasom pronašao Kolo Muanija na drugoj stativi. Prvi gol Francuza iz igre na ovom turniru u 488. minutu EURA.

Опширније

21:02

ŠansaVelika šansa za Španiju i sjajnog Fabijana Ruiza.  Lamin Jamal je centrirao, a fudbaler PSŽ-a je glavom probao, ali je prebacio preko prečke.

Опширније

21:00

KrajPočela je utakmica na "Alijanc areni"

Опширније

20:54

Novi zvanični fudbalski koji će se koristiti u polufinalu i finalu Evropskog prvenstva predstavljen je u Berlinu.

Novi 'FUSSBALLLIEBE FINALE' je takođe prva zvanična lopta za finale UEFA Evropskog prvenstva koja sadrži najnoviju tehnologiju, omogućavajući prenos tačnih podataka o lopti sudijama u realnom vremenu.

Ova inovacija kombinuje podatke o poziciji igrača sa veštačkom inteligencijom, doprinoseći poluautomatskoj tehnologiji za ofsajd.

Ova tehnologija je bila ključna za donošenje važnih odluka tokom UEFA mečeva tokom turnira.

Опширније

20:40

Pogledajte atmosferu koju prave navijači Francuske na "Alijanc areni"

20:09

Iznenađenje u startnih 11 Francusle, nema Antoana Grizmana koji je do sada bio nedodirljiv kod selektora Didije Dešana.

Navodno fudbaler Atletiko Madrida se nije osjećao najbolje, pa će od prvog minuta krenuti Usmana Dembele.

Ova znači i rotacijsko pomjeranje formacije sa 4-3-1-2 na 4-3-3 sa Čuamenijem, Rabioom (koji se vratio nakon suspenzije) i Kanteom u veznom redu, Mbape i Dembele će igrati po krilima, dok je Muani sam u napadu.

De la Fuente je umjesto suspendovanog Karvahala u prvih 11 stavio iskusnog veterana Hesusa Navasa, umjesto Le Nolmanda igra Naćo, dok će umjesto povrijeđenog Pedrija igrati Dani Olmo.

Опширније

20:03

Tri izmjene je morao da izvrši Luis de la Fuente u odnosu na meč sa Njemačkom, jer kartone imaju Karvahal i Le Norman, a povrijeđen je Pedri. Nije bilo iznenađenja - mijenjaju ih Navas, Naćo i Olmo.

Опширније

20:02

Selektor Francuske Didije Dešan je odlučio da iz startne postave izostavi Antoana Grizmana.

Опширније

18:50

Kolega Nikola Rajković u razgovoru sa navijačem Španije sa naših prostora.

Опширније

18:48

Pogledajte "vrelu" atmosferu ispred "Alijanc" arene u Minhenu prije polufinala EURA. Sa lista mjesta nam se javljaju kolege Nebojša Šofranac i Nikola Rajković.

Опширније

18:05

Kilijan Mbape je postigao najveću brzinu na ovom turniru - 36,5 km/h.  Drugi je Feran Tores - 36 km/h

Опширније

17:54

Ngolo Kante je na EURU igrao 451 minut za Francusku na EURU, i "trikolori" dok je on na terenu nisu primili ni jedan gol.

To je ujedno najveći broj minuta na nekom velikom turniru, koje je neki igrač proveo na terenu a da njegova ekipa je uspjela da sačuva mrežu.

Опширније

17:27

Pogledajte razgovor kolega Nebojše Šofranca i Nikole Rajkovića sa navijačima Francuske i Španije u Minhenu.

Опширније

17:18

Lamin Jamal večeras obara rekord jednog od najvećih fudbalera svih vremena legendarnog Pelea.

Naime, ako zaigra večeras, a nema razloga ne bude u startnoj postavi, sa 16 godina i 362 dana postaće najmlađi fudbler na nekom velikom turniru kojem je to pošlo za rukom.

Prije njega rekord je držao Pele koji je igrao u polufinalu Mundijala 1958. godine kada je imao 17 godina i 244 dana.

Ono što je posebno interesantno je da su oba fudbalera posavile rekorde baš u duelima sa Francuskom.

Опширније

17:14

Međusobni dueli Španije i Francuske, blago favorizuju "furiju", ali kada se pogledaju dueli na velikim takmičenjima onda je Francuska apsolutni favorit.

Pogledajte istoriju međusobnih duela odve dvije fudbalske velesile.