N.R.

01. 07. 2024. 21:02 >> 00:11

LIVE BLOG

Košta sačuvao Portugal, Slovenija promašila tri penala

Jedan od najvećih derbija osmine finala nije oduševio, Francuska i Belgija odigrali su ne toliko zanimljivu utakmicu u kojoj su slavili Francuzi 1:0. U Frankfurtu su odlučivali penali - Portugal se bolje snašao i eliminisao Sloveniju.

Francuska je uz Englesku postavljena za prve favorite turnira, a nakon tri odigrana meča u grupnoj fazi, i prikazanoj igri daleko od toga da djeluju da su na istoj ravni na kojoj su recimo Njemačka ili Španija.

Portugal je favorit protiv Slovenije, ali kako je najavio selektor Kek, selekcija iz bivše Jugoslavije ima šta da pokaže.

LIVE BLOG:

23:45

U penal završnici odmah je Iličić promašio na startu, Ronaldo potom opet uzeo loptu i ovoga puta pogodio u prvoj seriji.

I u drugoj seriji promašaj Slovenije - Balkoveca je zaustavio Košta. Bruno Fernandeš bio siguran za 2:0.

Košta je i u trećoj seriji zaustavio Verbiča, a potom je Bernardo Silva bio siguran za pobjedu i plasman u četvrfinale gdje ih čeka Francuska.

Опширније

23:34

KrajZavršeni su produžeci - slijede penali.

Опширније

23:32

IzmjenaNeves je ušao umjesto Pepea, a Kansela je zamijenio Semedo.

Опширније

23:28

ŠansaNevjerovatan promašaj Šeška u 115. minutu - izašao je sam pred golmana Portugala i veoma loše šutirao.

Опширније

23:23

Crveni kartonCrveni karton za selektora Slovenije, Keka.

Опширније

23:20

Žuti kartonDva brza kartona u ekipi Slovenije, dobili su ih Bijol i Balkovec.

23:12

Penal za Portugal - srušen je Žota u šesnaestercu Slovenije, Orsato pokazao na bijelu tačku.

Опширније

22:59

KrajPočeo je prvi produžetak.

Опширније

22:55

KrajGledaćemo produžetke, završen je regularni dio susreta u Frankfurtu.

Опширније

22:50

Sudijska nadoknadaNadoknada u drugom dijelu četiri minuta.

Опширније

22:49

ŠansaU 89. minutu Ronaldo je dobio loptu, šutirao sa oko deset metara iskosa, ali pravo u Oblaka.

Опширније

22:45

IzmjenaMijenja Kek - izlazi Stojanovič, ulazi Verbič.

Опширније

22:41

Interesantan detalj na meču u Frankfurtu - zastava Crne Gore na tribinama.

Опширније

22:36

IzmjenaPromjena i kod Portugala, izašao je Leoa, ušao Konseisao.

Опширније

22:34

IzmjenaDvije izmjene kod Slovenaca - izašli su Mlakar i Šporar, ušli Celar i Gorec Stanković.

Опширније

22:25

IzmjenaPromjena kod Portugala, izašao je Vitinja, ušao je Žota.

Опширније

22:21

ŠansaVelika prilika za Šeška, pobjegao je Pepeu, stigao do šesnaesterca, ali kao da je izgubio snagu i šutirao pored gola.

Опширније

22:15

ŠansaJoš jedan dobar šut Ronalda iz slobodnog udarca - snažno, ali pravo u Oblaka koji je odbio loptu.

Опширније

22:04

KrajPočelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

21:48

KrajZavršen je prvi dio igre, nema golova u Frankfurtu.

Опширније

21:46

Sudijska nadoknadaNadoknada u prvom poluvremenu dva minuta.

Опширније

21:40

Žuti kartonNovi žuti karton - Karničnik je prvo neoprezno startovao pa potom i igrao rukom.

Опширније

21:37

Pokušao je Ronaldo iz slobodnog udarca u 34. minutu - lopta malo iznad prečke.

Опширније

21:33

Žuti kartonPrvi žuti karton u 32. minutu - dobio ga je Drkušić.

Опширније

21:20

Portugal mnogo bolji na startu meča, Slovenija se brani i povremeno pređe na polovinu Portugalaca.

Опширније

21:13

Odličan centaršut je uputio Bernardo Silva, na drugoj stativi se našao Kristijano Ronaldo, kao i Bruno Fernandeš, ali ni jedan ni drugi nisu stigli do lopte, igrao se 12. minut.

Опширније

21:06

U 4. minutu Bruno Fernandeš je uputio odličan centaršut, a ispred Rafaela Leaa je reagovao defanzivac Slovenije. Prvi korner za Portugal.

Опширније

21:02

KrajPočeo je meč Portugala i Slovenije u Frankfurtu.

Опширније

20:45

Опширније

20:26

Опширније

19:56

KrajZavršen je meč u Dizeldorfu, Francuska je pobijedila 1:0.

Опширније

19:55

Sudijska nadoknadaNadoknada u drugom dijelu tri minuta.

Опширније

19:42

ŠansaDe Brujne je imao dobru priliku, šutirao sa dvadesetak metara, ali opet je Menjan je ponovo bio na pravom mjestu.

Опширније

19:42

GolKonačno su Francuzi pronašli put do mreže, strijalac je Fertongen, koji je zatresao svoju mrežu i savladao golmana Kastelsa.

Опширније

19:38

Mbape je bio u dobroj poziciji u 78. minutu, ali po ko zna koji put šut nekog od francuskih igrača je završio preko gola.

Опширније

19:34

Žuti kartonŽuti karton za Vertongena.

Опширније

19:32

Saliba je bio u šesnaestercu Belgije, oslobodio se čuvara, ali pucao pored gola.

Опширније

19:28

ŠansaLukaku je u 71. minutu bio u prilici, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali brani Menjon.

Опширније

19:21

IzmjenaIzmjena i kod Belgije, ušao je Mangala, izašao je Openda.

Опширније

19:19

IzmjenaPrva izmjena na meču i to kod Francuske, izašao je Tiram, a ušao Kolo Muani.

Опширније

19:18

ŠansaOpasna akcija Belgije, Karasko je bio u prilici, došao do ivice peterca, pokušao da šutira, odlično ga je izblokirao Ernandes.

Опширније

19:16

Francuska bolja u drugom dijelu, ali za sada bet promjene rezultata.

Опширније

19:07

ŠansaFrancuska je probala preko Čuamenija, lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača Belgije, ali je Kastels ipak uspio da sriječi gol i loptu poslao u korner.

Опширније

19:02

Опширније

18:47

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme - nema golova.

Опширније

18:46

ŠansaVelika prilika za Čuamenija u samom finišu - pucao je visoko preko gola iz dobre pozicije.

Опширније

18:45

Sudijska nadoknadaNadoknada u prvom poluvremenu minut.

Опширније

18:34

ŠansaNajbolja prilika za Francuze u 34. minutu, centrirao je Kunde, odlično glavom pucao Tiram, ali lopta pored gola - bilo je blizu.

Опширније

18:31

Nešto bolja igra Belgije - Dobar napad nakon kojeg je šut Karaska izblokirao Ernandes, igrači Belgije tražili i igranje rukom, ali ništa od toga.

Опширније

18:25

Žuti kartonKarton je dobio i Rabio.

Опширније

18:24

ŠansaPokušaj De Brujnea u 24. minutu - pucao je pravo u gol iz slobodnog udarca, iznenadio golmana Menjona koji je ipak intervenisao.