FK Budućnost

01. 07. 2024. 21:16 >> 21:16

Budućnost bolja od Egnatije

Pobjeda za kraj priprema u Sloveniji: Ivanović i Bojović presudili šampionu Albanije

Fudbaleri Budućnosti kvalitetne pripreme u Moravskim Toplicama završili su na najbolji mogući način - pobjedom.

"Plavo-bijeli" su desetog dana u Sloveniji, savladali apsolutnog vladara albanskog fudbala u prethodnoj sezoni, Egnatiju 2:1, a golove su postigli Igor Ivanović i Ivan Bojović.

Viđen je pravi takmičarski meč – po kiši i odličnim uslovima za igru – timovi su bili ravnopravni, stvarane su polušanse, dok su prave prilikke ostavljene za finiš prvog poluvremena: Egnatija je povela u 39, Bojović zamalo izjednačio tri minuta kasnije nakon prelijepe akcije u kojoj su učestvovali Ivanović, Vukotić, Perišić i Gašević, dok je Ivanović izjednačio u 45. nakon pritiska naše ekipe i greške golmana – pogodio je iz prve prazan gol sa tridesetak metara.

Drugi dio je donio još veću borbu, uvježbavale su se razne stvari, a trenutak odluke se desio u 84. minutu – štoper Bodin Tomašević je lijepo iznio loptu, napravio par varki, uputio pas ka Bojoviću koji se poigrao sa odbranom protivnika i postigao pobjedonosni gol za desetak metara.

„Odigrali smo na način koji kao trener ne preferiram i koji možda nije lijep za oko, ali je – takmičarski. Najvažnije je doći do rezultata“, rekao je šef stručnog štaba Ivan Brnović nakon utakmice, pa je bio potpuno iskren...

„Danas sam najmanje zadovoljan načinom kako smo gradili igru, čuvali loptu... Protivnik je dosta držao loptu u svom posjedu, a mi smo sa druge strane bili opasni iz kotranapada. Igrali smo u niskoj i srednjoj zoni dobro, rival nije imao rješenja za nas, a primili smo gol kada smo izašli u presing tih nekih dvadesetak minuta“, poručio je Brnović, koji može da bude zadovoljan kako je ekipa djelovala timski u većem dijelu susreta...

„Pobjedili smo kao tim. Bili smo taktički pametni, svaki igrač je dao svoj maksimum i onda su pojedinci izašli iz kolektiva. Sve u svemu, jedna prava takmičarska utakmica, slične nas čekaju u Evropi, zadovoljan sam zalaganjem, a došao je i rezultat kao plod voljnog momenta i želje igrača“.