S.V.

28. 06. 2024. 22:17 >> 22:16

PRIPREME U SLOVENIJI

Budućnost u goleadi poražena od Zaglebje Lubina

Fudbaleri Budućnosti poraženi su u goleadi od Zaglebje Lubina 4:3, u drugoj prijateljskoj utakmici u Sloveniji.

Utakmicu su propustili lakše povrijeđeni Milan Vukotić, te Oliver Šarkić, dok je u ranoj fazi meča Petar Grbić izašao zbog udarca.

“Dešava nam se drugu utakmicu zaredom da primimo tri gola, sada četiri, što apsolutno nije dobro. Međutim, pokazali smo, makar u prvih pola sata igre, da smo bolji rival, imali prečku, još dvije stopostotne šanse, ali primamo golove nekako dosta naivno”, rekao je trener Budućnosti, Ivan Brnović nakon utakmice.

Poljaci su poveli preko Pjenka u 13. minutu, da bi Kurminovski na isteku pola sata igre udvostručio vođstvo.

Na 3:0 je povisio Radvanski početkom nastavka, da bi tek tada reagovala Budućnost.

Ivanović je u 60. minutu smanji na 3:1, da bi nedugo zatim uposlio Bojovića koji je vratio neizvjesnost 3:2.

Ðukanović je 15 minuta prije kraja izjednačila na 3:3, ali je posljednju riječ imao poljski tim.

Voznijak je u 83. minutu pogodio nakon ubacivanja sa desne strane za pobjedu.

Budućnost je utakmicu protiv Zaglebja igrala u sljedećem sastavu do 65. minuta: Mijatović, Grivić, Orahovac, Adžić, Gašević, Bulatović, Brnović, Bojović, Ivanović, Grbić (3’ Savović), Perišić.

Od 65. minuta do kraja utakmice igrali su Domazetović, Vukanić, Dakić, Tomašević, Vuković, Mirković, Brajović, Đukanović, Camaj, Jovanović, Kostić.