Luka Vlaisavljević

14. 04. 2022. 21:25 >> 21:27

LIGA KONFERENCIJA

Lester u prvom evropskom polufinalu: "Lisice" slave Pereiru

Fudbaleri Lestera su uspjeli da preokrenu rezultat i da slave protiv PSV-a u gostima sa 1:2, iako su do 77. minuta gubili sa 1:0.

"Farmeri" su tako prekinuli niz od 15 utakmica bez poraza, a Lester je došao do svog prvog evropskog polufinala u svojoj istoriji.

PSV je bolje otvorio meč.

Zaboravljeni njemački superstar Mario Gece je imao sjajan volej, da bi potom i Mario Žunior imao dobar šut.

Obije prilike su išle u desni gornji ugao gola Lestera, i obije je zaustavio fenomanlni Kasper Šmajhel.

U 27. minutu ipak je kapitulirala odbrana engelskog tima. Gece je osvojio jednu loptu na 30 metara od gola Šmajhela i dodao je za Erana Zahavija.

Gol PSV-a možete pogedati OVDJE.

Izraelski veteran se našao, malo više ukoso nego što je bilo potrebno za bolji šut, ali ipak je uspio da savlada Danca na golu Lestera.

Mogao je Džejms Medison ekspresno da vrati Lester ali je mladi desni bek, Džordan Teze, herojski makazicama spasio čist pogodak.

Ekipa Brendana Rodžersa je znala da mora da krene na sve ili ništa, ali je PSV bio konkretniji na startu drugog poluvrena.

Ređale su se šanse Virmana, Zahavija, ali lopta nije htjela u gol.

I upravo u tim trenucima Patson Daka, zambijski fudbaler koji je dobio priliku u drugom poluvremenu u timu Lestera, je imao solo prodor ali je njegov šut prošao tik pored lijeve stative gola Ivona Mvoga.

Ibrahima Sangare se na drugoj strani našao u povoljnoj prilici, ali je bio neprecizan.

Lester je do izjednačenja doša zahvaljujući upravo Daki.

Zambijac je sjajno "zalomio" svog čuvara i "poslužio na tacni" Džejmsa Medisona koji je u 77. minutu pogodio za 1:1.

Gol Medisona možete pogledati OVDJE

Gol kao da je uzdrmao PSV, što su fudbaleri Lestera i osjetili.

Rodžersov tim povratio je posjer i u 88. minutu stigao do potpunog preokreta.

Ademola Lokman, nigerijski fudbaler na pozajmici iz Lajpciga je uposlio Daku, čiji je šut odbranio Mvogo, ali je na pravom mjestu bio desni bek Rikardo Pereira, koji je prihvatio dobijenu loptu i sproveo je u gol PSV-a.

Pobjednički gol Lestera možete vidjeti OVDJE.

Lester se tako našao u svom prvom evropskom polufinalu u kojem čekaju boljeg iz duela Roma-Bodo.